Підкорювачка вершин: незвичне хобі вільногірки

Олександра Зоз 13:00, 5 Березня 2024
Туризм
Світлана долає перешкоди/ фото Світлана Бебешко

Все життя вільногірка Світлана Бебешко займається туризмом. Любов до цього виду спорту жінці прищепив її батько, з яким вона у трирічному віці вперше підкорила Карпати.

Як дитяче захоплення переросло у професію, Світлана Бебешко розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA.

Туризм – дитяче хобі, яке стало професією

Активний спосіб життя Світлана розпочала завдяки своєму батькові, який і досі очолює туристичний гурток у Вільногірську.

«Мої перші кроки в цьому напрямку були скромні, але важливі. Перша подорож — у Карпати. Той похід став початком моїх туристичних пригод. Звичайно, разом із батьком», — згадує жінка.

Вперше на висоту понад 2 тисячі метрів Світлана піднялась на Говерлу. У 2022 році жінка з колегами по спорту повернулась туди ще раз, де на висоті розгорнули український прапор розміром 12 на 6 метрів. Його пошили у Вільногірську на знак підтримки ЗСУ. 

Прапор
На Говерлі розгорнули прапор України/ фото Світлана Бебешко

«Я неодноразово підіймалася на Говерлу, але це лише початок. Кожна подорож надихає на нові досягнення та розкриває нові можливості. І я прагну рухатись вперед, завоювати нові висоти. Моя мрія – Монблан», — каже Бебешко.

Світлана родом з Вільногірська, але вже 11 років мешкає у Запоріжжі. Захоплення спортом допомогло їй і на початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Тривожну валізу жінка зібрала за лічені хвилини та повернулася у рідне місто, де почала допомагати військовослужбовцям.  

«Відразу по приїзду у Вільногірськ об’єднались з однодумцями та почали допомагати фронту. Возили їжу, спорядження, посилки від рідних нашим військовим на Херсонському напрямку. Переганяли автівки», — розповідає Світлана.

Наразі Світлана Бебешко знову повернулась у Запоріжжя, там з 2012 року жінка працює в обласному центрі туризму. Волонтерську роботу не полишає, продовжує допомагати фронту.

Волонтерство
Вільногірка допомагає військовим/ фото Світлана Бебешко

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – FacebookTelegramInstagram

«Я не можу сидіти на місці»: вільногірка захоплюється танцями

Наталія Філоненко 16:28, 29 Травня 2024
Вільногірська вчителька Ольга Левковець / фото Ольга Левковець

Жителька Вільногірська Ольга Левковець цьогоріч стала «Учителем року». Крім основної роботи в ліцеї, жінка викладає українську мову у центрі «Змістовно». А також вчить рідної мови переселенців у клубі «Ріка». Активна Ольга також займається танцями, джампінгом та ходить на High Heels – один з напрямків сучасного танцю.

Більше розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA викладачка міського ліцею Ольга Левковець.

«Тільки той, хто постійно розвивається, йде у ногу з часом»: вільногірська вчителька

Ольга Левковець з Вільногірська дуже любить вчитися має багато хобі. Вона викладає українську мову та літературу у місцевому ліцеї. Вважає, що така непосидючість та звичка всього навчатися з дитинства.

«Я не можу сидіти на місці. Мені подобається рухатися вперед. Я в цьому році отримала нагороду «Учитель року», хочу сказати, що мені приємно, і я вдячна за таку високу нагороду. Це був, як-то кажуть, вибір народу», – ділиться викладачка мови та літератури Ольга Левковець.

Працює у центрі «Змістовно», де викладає українську мову для дітей від 5 років до 17 річних, ті, які вже закінчують школу і готуються до НМТ. Ще Ольга викладає українську мову у клубі «Ріка» для переселенців.

«Війна, спалені міста, розруйновані будинки. Все життя, яке мали люди, воно зникло. В них його відібрали. І, прилаштовуючись вже в іншому місті, приїжджаючи сюди, шукаючи тут свого захисту і порятунку, вони знаходяться його у  клубі «Ріка. Я неодноразово чула від своїх учнів у клубі таку фразу: ми хочемо говорити українською мовою. Ми хочемо говорити грамотно, чисто», – каже викладачка.

У клубі, де викладає Ольга,  не тільки мову вивчають та літературу. Вони говорять про книжки, обговорюють фільми, спілкуються, товаришують. Вони вже стали справжньою сім’єю, каже жінка.

Натхнення у великій кількості хобі

Хобі допомагає Ользі розвиватися духовно, розповідає жінка.

«Сучасні діти потребують сучасних вчителів. Тільки той, хто постійно розвивається, йде у ногу з часом, і живе тут і зараз, тільки той і може навчати сучасних», – радить  викладачка.

Колектив «Фламінго»
Колектив «Фламінго» / фото Ольга Левковець

Ольга танцює у колективі «Фламінго» у групі танцюючих мам. Займається джампінгом — стрибає на черевиках з пружинами. Від цього отримує радість та  енергію. Ходить на High Heels – один з напрямків сучасного танцю, який танцюють на високих підборах.

Ольга Левковець на заняттях з джампінгу
Ольга Левковець на заняттях з джампінгу / фото Ольга Левковець

«Ну і, звісно ж, я хочу сказати, що за кожною успішною вчителькою стоїть обов’язково родина, яка її підтримує. Знаєте, є така приказка. За кожною успішною вчителькою стоїть чоловік, який допомагає їй спонсорувати всю цю справу і хобі. Так от, це дійсно так. Моя родина в мене вірить. Мій чоловік мій перший слухач всіх моїх курсів. І якби не допомагала мені моя родина, то, може, нічого б не було. А от завдяки сину і чоловікові я розвиваюся і професійно зростаю», – ділиться викладачка Ольга Левковець.

Ольга з сином Артемом
Ольга з сином Артемом / фото Ольга Левковець

Ще Ольга Левковець керівник методичної спільноти вчителів-філологів, вчитель вищої категорії та класний керівник.

Читайте також:

Підписуйтесь

«Ми з тобою прожили немало»: Вільногірська поетеса пише зворушливі рядки 

Наталія Філоненко 19:00, 28 Травня 2024
Вільногірка Тетяна Василенко пише зворушливі вірші
Вільногірка Тетяна Василенко пише зворушливі вірші / фото Вільногірськ IN.UA

Понад сорока років Тетяна Василенко пише поезію. Першим, хто зачаровувався віршами був її чоловік. У родині Тетяни всі любили читати. Мали велику бібліотеку. Також Тетяна має хобі в’язання та шиття. Власноруч створювала костюми для солістів хору підприємства де працювала.

Спогадами з журналістами Вільногірськ IN.UA поділилася учасниця міського співочого колективу Тетяна Василенко

Вільногірка пише зворушливі вірші

Тетяна Василенко учасниця єдиного народного ансамблю  на Дніпровщині серед колективів Палаців культури  «Господиня гарная».

Тетяна Василенко з колективом
Тетяна Василенко з колективом / фото Вільногірськ IN.UA

Окрім таланту співати, 77 річна жінка вже понад сорока років пише вірші. Написаними творами ділиться з  друзями. Раніше читала вірші своєму чоловіку. У родині Василенків всі люблять читати. Навіть чоловік Тетяни запропонував колись дружині з кожної зарплатні купувати по дві книжки. Так у родині  створилася велика бібліотека. Діти та онуки Тетяни обожнюють читати, тому такі досвідчені, каже поетеса Тетяна.

«Я пам’ятаю, написала вірш, винесла Івану Кириловичу, кажу, на, прочитай. Він прочитав. Сльоза покотилася. Каже, ні, бабуля, до весни і все», – згадує Тетяна Василенко.

20 травня чоловіка Тетяни не стало. Він відчував, що піде.

«Ми з тобою прожили немало. І не завжди шлях життєвий був легким. Та скажу тобі, я добре знала, по життю ти будеш лиш моїм.

Що не зрадиш, не знайдеш другої, не залишиш з дітьми сам на сам. Що не допустиш такого болю, я ж на зраду приводу тобі не дам.

Кажуть, шлюби укладаються на небі, ми з тобою на землі іще живем. Я, напевне, створена для тебе. По життю з тобою разом ми йдем»,

рядки вірша Тетяни Василенко //

Після смерті чоловіка жінка не припиняла писати вірші. Все, що бачила навкруги описувала емоційно в рядках. Коли Тетяна за пропозицією керівниці ансамблю потрапила в колектив «Господиня гарная», вона читала вірші для військовослужбовців,  бо з  2014 року ансамбль періодично відвідував військові госпіталі. 

Зошит в якому жінка пише всі свої переживання

Точну кількість написаних творів жінка не може сказати. Але впевнена, що понад 700 творів. Віднедавна жінка веде зошит. У ньому записує вірші, спогади. Пише про нові події, які дарують жінці радість. Так вона у 2018 році написала про колектив, який виконує переважно ліричний репертуар.

Тетяна із зошитом в якому записує вірші
Тетяна із зошитом в якому записує вірші / фото Вільногірськ IN.UA

Тетяна Василенко майже все своє життя працювала за фахом – мінералогом. Навіть виконуючи обов’язки на виробництві займалася творчістю. Жінка має декілька хобі до душі – в’язати та шити. Ще жінка була ведучою  святкових заходів. Тетяна  пошила для солістів хору підприємства ГМК сценічні костюми. 

«У хорі, може чоловік 25-30 було. Колектив складався з чоловіків та жінок. Мені принесли машинку на фабрику. Організували приміщення для роботи. Я там міряла, кроїла. Що не встигала, забирала додому і допрацьовувала. Шила я безплатно. Але мені потім виділили безплатну путівку в санаторій»,  – ділиться Тетяна.

Жінка має мрію. Вона прочитується майже в кожних її рядках. 

«Вірте в правду, вірте у свободу і знайте – Україна у нас одна. Говоріть українською, солов’їною»,  – радить поетеса Тетяна Василенко.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірська вчителька Ольга Левковець

«Я не можу сидіти на місці»: вільногірка захоплюється танцями

Жителька Вільногірська Ольга Левковець цьогоріч стала «Учителем року». Крім основної роботи в ліцеї, жінка викладає українську мову у центрі «Змістовно». А також вчить рідної мови […]

Вільногірка Тетяна Василенко пише зворушливі вірші

«Ми з тобою прожили немало»: Вільногірська поетеса пише зворушливі рядки 

Понад сорока років Тетяна Василенко пише поезію. Першим, хто зачаровувався віршами був її чоловік. У родині Тетяни всі любили читати. Мали велику бібліотеку. Також Тетяна […]

«Віковий» військовий: вільногірський викладач став на захист країни

Ігор Миронюк за власною ініціативою в 59 років пішов служити у прикордонні війська. Ігор єдиний з курсу Хмельницької прикордонної академії потрапив на Донеччину, де ніс службу […]

«Файтер» потребує  коштів для участі в змаганнях в Німеччині

Вільногірський БК «Файтер» оголосив про пошук спонсорів для участі в Міжнародних змаганнях, які відбудуться в Німеччині. Про це повідомила тренерка боксерського клубу Валерія Худякова в […]

Філологиня Ольга Левковець

Вільногірська філологиня навчає дітей та ділиться досвідом з освітянами

В цю суботу, 25 травня, в Україні відзначають День філолога. Любов до слова — саме такий сенс в перекладі з давньо-грецької означає поняття філологія. Випускники […]