«Ми з тобою прожили немало»: Вільногірська поетеса пише зворушливі рядки 

Наталія Філоненко 19:00, 28 Травня 2024
Вільногірка Тетяна Василенко пише зворушливі вірші
Вільногірка Тетяна Василенко пише зворушливі вірші / фото Вільногірськ IN.UA

Понад сорока років Тетяна Василенко пише поезію. Першим, хто зачаровувався віршами був її чоловік. У родині Тетяни всі любили читати. Мали велику бібліотеку. Також Тетяна має хобі в’язання та шиття. Власноруч створювала костюми для солістів хору підприємства де працювала.

Спогадами з журналістами Вільногірськ IN.UA поділилася учасниця міського співочого колективу Тетяна Василенко

Вільногірка пише зворушливі вірші

Тетяна Василенко учасниця єдиного народного ансамблю  на Дніпровщині серед колективів Палаців культури  «Господиня гарная».

Тетяна Василенко з колективом
Тетяна Василенко з колективом / фото Вільногірськ IN.UA

Окрім таланту співати, 77 річна жінка вже понад сорока років пише вірші. Написаними творами ділиться з  друзями. Раніше читала вірші своєму чоловіку. У родині Василенків всі люблять читати. Навіть чоловік Тетяни запропонував колись дружині з кожної зарплатні купувати по дві книжки. Так у родині  створилася велика бібліотека. Діти та онуки Тетяни обожнюють читати, тому такі досвідчені, каже поетеса Тетяна.

«Я пам’ятаю, написала вірш, винесла Івану Кириловичу, кажу, на, прочитай. Він прочитав. Сльоза покотилася. Каже, ні, бабуля, до весни і все», – згадує Тетяна Василенко.

20 травня чоловіка Тетяни не стало. Він відчував, що піде.

«Ми з тобою прожили немало. І не завжди шлях життєвий був легким. Та скажу тобі, я добре знала, по життю ти будеш лиш моїм.

Що не зрадиш, не знайдеш другої, не залишиш з дітьми сам на сам. Що не допустиш такого болю, я ж на зраду приводу тобі не дам.

Кажуть, шлюби укладаються на небі, ми з тобою на землі іще живем. Я, напевне, створена для тебе. По життю з тобою разом ми йдем»,

рядки вірша Тетяни Василенко //

Після смерті чоловіка жінка не припиняла писати вірші. Все, що бачила навкруги описувала емоційно в рядках. Коли Тетяна за пропозицією керівниці ансамблю потрапила в колектив «Господиня гарная», вона читала вірші для військовослужбовців,  бо з  2014 року ансамбль періодично відвідував військові госпіталі. 

Зошит в якому жінка пише всі свої переживання

Точну кількість написаних творів жінка не може сказати. Але впевнена, що понад 700 творів. Віднедавна жінка веде зошит. У ньому записує вірші, спогади. Пише про нові події, які дарують жінці радість. Так вона у 2018 році написала про колектив, який виконує переважно ліричний репертуар.

Тетяна із зошитом в якому записує вірші
Тетяна із зошитом в якому записує вірші / фото Вільногірськ IN.UA

Тетяна Василенко майже все своє життя працювала за фахом – мінералогом. Навіть виконуючи обов’язки на виробництві займалася творчістю. Жінка має декілька хобі до душі – в’язати та шити. Ще жінка була ведучою  святкових заходів. Тетяна  пошила для солістів хору підприємства ГМК сценічні костюми. 

«У хорі, може чоловік 25-30 було. Колектив складався з чоловіків та жінок. Мені принесли машинку на фабрику. Організували приміщення для роботи. Я там міряла, кроїла. Що не встигала, забирала додому і допрацьовувала. Шила я безплатно. Але мені потім виділили безплатну путівку в санаторій»,  – ділиться Тетяна.

Жінка має мрію. Вона прочитується майже в кожних її рядках. 

«Вірте в правду, вірте у свободу і знайте – Україна у нас одна. Говоріть українською, солов’їною»,  – радить поетеса Тетяна Василенко.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірські спортсмени братимуть участь у змаганнях в Німеччині

Вікторія Вікторія Пасайлюк 21:15, 7 Червня 2024
Змагання в Німеччині для вільногірських спортсменів
Вільногірські спортсмени беруть участь в змаганнях в Німеччину / фото Вільногірськ IN.UA

Двоє спортсменів з Вільногірська братимуть участь у Міжнародних змаганнях з кікбоксингу. Їх проведуть у Німеччині. 11-річні хлопці представлять Вільногірськ та область  на змагання «WMAC german OPEN» у Зіммерні 8 червня. 

Про настрій бійців  журналісти Вільногірськ IN.UA дізнавалися у матері одного з кікбоксерів Ольги Левковець. 

Міжнародні змагання для файтерівців

Нещодавно редакція Вільногірськ IN.UA публікувала  про потребу кошт для бійцівського клубу «Файтер» для участі у міжнародних змаганнях.  В середньому на одного учасника потрібно було зібрати 500 євро. Вільногірські  спортсмени вже в Німеччині. Завтра, 8 червня, будуть виборювати перемогу для України. 

«Я вдома, в Україні, але серцем і душею з ними. Дуже хвилююся, адже не знаю, скільки суперників матиме син, який їхній рівень підготовки, яке суддівство буде. Усе це додає хвилювання за дитину. Тримаю кулачки, дуже хвилююся й бажаю хлопцям перемоги. Для мене ці діти уже переможці, адже вони подолали неймовірний шлях до місця змагань: третій день в дорозі. Наші файтерівці неймовірні», — ділиться мати Артема Ольга Левковець.

Після перемоги бійців чекають кубки та медалі. А Вільногірськ чекатиме кікбоксерів Чемпіонами.

Вже відомо, що на змаганнях будуть брати участь суперники з США, України, Англії, Швейцарії, Франції, Угорщини, Австрії, Бельгії, Польщі, Італії, Чехії та Ліхтенштейну.

Читайте також:

Підписуйтесь

Чемпіонка п’яти областей та країни тренується у Вільногірському «Файтер»

Наталія Філоненко 15:40, 6 Червня 2024
Вільногірська Чемпіонка Богдана Омельченко
Вільногірська Чемпіонка Богдана Омельченко / фото Ольга Левковець

10 річна кікбоксерка стала Чемпіонкою п’яти областей та  країни. Богдана Омельченко тренується у бійцівському клубі Вільногірська понад чотирьох років. У кікбоксинг прийшла шестирічною. Жодного разу не відмовлялася від поєдинків. Свої перемоги присвячує батькові Володимиру.

Про спортсменку бійцівського клубу розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA тренерка Валерія Худякова.

Вільногірська Чемпіонка

Богдана Омельченко – чемпіонка Дніпропетровської, Запорізької, Полтавської, Київської та Харківської областей.

Неодноразова чемпіонка України з кікбоксингу за версіями ІСКА, ВТКА, ВАКО, ВПКА та козацького двобою.

Також вона чемпіонка Європи у Німеччині, у місті Дуйсбург. Там вона здобула перемогу й привезла до Вільногірська два золотих кубки.

«Це дуже бойова дівчинка, і вона переймається тільки одним – чи є у неї суперниця. Вона готова вийти з будь-якою суперницею на бій. Ще вона  дуже радіє новим пригодам, любить подорожі», – ділиться тренерка Валерія Худякова.

Богдана Омельченко, ще спортсмени називають її Дана, прийшла у секцію кікбоксингу у шість років. Привели батьки, бо дівчинка завжди була бойова, могла за себе постояти.

З перших тренувань Богдана показувала гарні результати. Перший тренер дівчинки, Микола Білецький, повіз Богдану на перші її змагання у Кам’янське. Це був чемпіонат Дніпропетровської області з козацького двобою. Там вона виборола золото. 

«З перших боїв було видно, що це дитина, на яку чекає велике майбутнє, вона буде чемпіонкою», – каже Микола Білецький.

Зараз дівчинку тренує учениця Миколи Валерія Худякова.

Богдана Омельченко на ринзі
Богдана Омельченко на ринзі / фото Ольга Левковець

У Вільногірську  кікбоксингом займаються переважно хлопці, тому у дівчат не багато суперників. І кожного разу коли Богдана виходить на ринг ніколи не знає наскільки важчою та старшою буде її суперниця. По завершенню поєдинків чула схвальні відгуки від тренерів суперниць, поділилась тренерка.

«Для того, щоб стати чемпіонкою, Богдана повинна була битися зі спортсменками, які набагато важчі за неї. Вага перевищувала і п’ять і сім кілограмів. І Дана жодного разу не відмовилася від якогось поєдинку, не плакала, і не казала, що я не хочу. Не боялася, а на всі свої поєдинки з гідністю виходила, боксувала до останнього й перемагала», – каже тренерка Валерія Худякова. 

Навчається Дана у третьому Вільногірському ліцеї. Вчителі та діти знають її як виважену та слухняну дівчину,  яка вміє за себе постояти, за своїх друзів та за свій клас, поділилась  викладачка ліцею 3 Ольга Левковець.

Батько Дани служить у лавах ЗСУ, кожну свою перемогу вона присвячує своєму батькові Володимиру.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірські спортсмени братимуть участь у змаганнях в Німеччині

Двоє спортсменів з Вільногірська братимуть участь у Міжнародних змаганнях з кікбоксингу. Їх проведуть у Німеччині. 11-річні хлопці представлять Вільногірськ та область  на змагання «WMAC german […]

Вільногірська Чемпіонка Богдана Омельченко

Чемпіонка п’яти областей та країни тренується у Вільногірському «Файтер»

10 річна кікбоксерка стала Чемпіонкою п’яти областей та  країни. Богдана Омельченко тренується у бійцівському клубі Вільногірська понад чотирьох років. У кікбоксинг прийшла шестирічною. Жодного разу […]

Кікбоксери

Вільногірський «Файтер» виборов золото на Чемпіонаті України з кікбоксингу у Львові

З 31 травня по 2 червня у Львові проходив Чемпіонат України з кікбоксингу. У ньому брали участь спортсмени Львівської, Закарпатської, Житомирської, Тернопільської, Харківської та Дніпропетровської […]

Персональна виставка Анастасії Штан

Вільногірська художниця представила картини на персональній виставці у Києві

У Києві провели персональну виставку 26 річної Анастасії Штан з Вільногірська. Працює вона в різних техніках.  На виставці представляла роботи з абстракціонізму. Пише акрилом та […]

Вільногірська вчителька Ольга Левковець

«Я не можу сидіти на місці»: вільногірка захоплюється танцями

Жителька Вільногірська Ольга Левковець цьогоріч стала «Учителем року». Крім основної роботи в ліцеї, жінка викладає українську мову у центрі «Змістовно». А також вчить рідної мови […]