Вільногірська філологиня навчає дітей та ділиться досвідом з освітянами

Наталія Філоненко 19:40, 24 Травня 2024
Філологиня Ольга Левковець
Філологиня Ольга Левковець / фото Ольга Левковець

В цю суботу, 25 травня, в Україні відзначають День філолога. Любов до слова — саме такий сенс в перекладі з давньо-грецької означає поняття філологія. Випускники філологічних факультетів є одними з найбільших щирих поціновувачів духовної культури й літературної творчості у всьому світі.

Журналісти Вільногірськ IN.UA поспілкувалися з філологинею третього ліцею Ольгою Левковець.

Філологиня Вільногірська

Ольга Левковець — випускниця Криворізького державного педагогічного університету. Жінка за освітою учителька-філологиня, закінчила університет за спеціальністю вчитель української мови та літератури, зарубіжної літератури, українознавства. Вже 16 років викладає українську мову і літературу. Працює у Вільногірському ліцеї №3.

«Сама я народилася і виросла у Вільногірську. І колись у дитинстві я мріяла стати художником, тому що вчилася у художній школі імені Петра Петровича Шияна, він тоді мій був викладач, хотіла стати журналісткою. Ще мріяла бути вчителькою. До речі, я втілила свою мрію у своїх учнях», – ділиться філологиня Ольга Левковець.

Робота вчителя, філолога – це можливість побувати в усіх професіях, розповідає Ольга. Тому що вчитель  може бути сценаристом, коли пише сценарій уроку якогось чи то виховного заходу. Він може бути коучем для дорослих, він може бути модератором різних ідей, каже філологиня. Він може бути журналістом, коли він пише статтю, і коли він допомагає дитині, своєму учневі, в майбутньому стати журналістом.

Ольга з учнями
Ольга з учнями / фото Ольга Левковець

«Я дуже люблю свою роботу і бачу в цьому особливу філософію. Скільки ми можемо, наприклад, народити дітей? У мене один син на цей час. І дуже багато учнів, які дивляться на тебе, слухають тебе. Люблю їх всіх. Я ніколи не скажу учневі, що не треба проколювати, наприклад, носа або язика. Я підтримую зелений колір волосся у дівчат, наприклад. А коли їм іще фарбувати в такі дикі кольори волосся? Якщо це подобається, я впевнена це не вплине на розумові здібності, жодним чином. У мене в самої дуже багато дірок у вухах»  – коментує Ольга. 

Філологиня Ольга займається самоосвітою. Постійно проходить курси, тренінги, майстер-класи, вебінари. І понад чотирьох років є викладачкою вебінарів Київського інституту після дипломної освіти. Викладала на курсах ДАНО. Ольга виступає з лекціями, ділиться там педагогічним досвідом.

«Я розповідаю, на вебінарах про читацький щоденник, і про те, як я втілюю у життя ідеї. Демонструю роботу  штучного інтелекту, який я використовую. Про творчі технології для залучення дітей до читання. Я всіляко залучаю дітей до навчання», –  ділиться Ольга Левковець.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вадиму Коваленку посмертно присвоєно звання “Почесний громадянин Вільногірської територіальної громади”

Анастасія Гришкова 13:00, 17 Червня 2025
Вадим Коваленко / фото, vilnohirsk-memory

Вадим Коваленко отримав подвійний удару ворожого БпЛА “Ланцет”, під час виконання бойового завдання у 19 травня 2025 року, а 28 травня Вадим помер у лікарні.

На позачерговій сесії Вільногірської міської ради було прийнято рішення про присвоєння Вадиму Коваленку посмертно присвоєно звання “Почесний громадянин Вільногірської територіальної громади”

Вадим народився 21 листопада 1969 року у місті Вільногірськ. Після закінчення середньої школи №1 вивчився на екскаваторника у нашому місцевому професійно-технічному училищі (зараз – Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти).

19 травня 2025 року, під час виконання одного із таких завдань, налетіли ворожі “Ланцети”… Удар був настільки сильним, що Вадим Коваленко отримав цілий ряд важких поранень, вражень життєво важливих органів. Його бойовий побратим, сам поранений, не залишив Вадима Борисовича, виніс із палаючого екскаватора, разом із іншими побратимами доставив до медслужби. Потім була реанімація в одній із клінічних лікарень Запоріжжя. Однак, врятувати життя воїна не виправдались.

28 травня 2025 року старший солдат Вадим Коваленко, не приходячи до свідомості, помер.

Підписуйтесь

Субсидії на оренду житла: що зміниться для ВПО у червні

Анастасія Гришкова 09:00, 30 Травня 2025
Субсидія на оренду житла / фото, Міністерство юстиції

Держава розширила можливості отримання субсидій на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб: тепер допомога охоплює оренду кімнат, спільне проживання кількох сімей, а також надається при оренді житла в юридичних осіб.

Про це повідомляє БФ “Право на захист”.

Що ж змінилося в порядку надання субсидій і на що варто звернути увагу

Розширено об’єкт найму: якщо раніше субсидію надавали лише на оплату цілого житлового приміщення (квартири або будинку), то тепер вона охоплює також оренду частини житлового приміщення, наприклад, кімнати у квартирі або будинку. Це рішення стало важливою підтримкою для ВПО із невисокими доходами, для яких кімната є єдиним доступним варіантом житла.

Розширено коло наймачів: тепер домогосподарство може включати кілька окремих сімей, а той, хто підписує заяву про надання субсидії та договір найму житлового приміщення, стає уповноваженим представником усього домогосподарства для отримання субсидії на найм житла. Це дає можливість для кожної окремої сім’ї, яка проживає спільно в одному орендованому житловому об’єкті, отримати державну підтримку.

Розширено коло наймодавців: надана можливість винаймати житло не тільки у фізичних осіб та фізичних осіб — підприємців, а й у юридичних осіб. Це нововведення дає змогу збільшити кількість пропозицій житла для ВПО, а також долучити до програми юридичних осіб, які мають у власності житловий фонд.

Запроваджено механізм автоматичного продовження виплати субсидії наймачу й компенсації витрат наймодавцю на наступний піврічний період без особистого їх звернення. Таке продовження виплат можливе, якщо не відбулося змін у підставах для їх надання. Це дає змогу уникнути додаткових навантажень на отримувачів, забезпечуючи неперервність надання підтримки.

Розширено строк отримання субсидії на найм житла та компенсації витрат: тепер допомога може надаватися не лише впродовж одного року, а й протягом усього періоду реалізації експериментального проєкту в разі наявності підстав для продовження її виплати. Такі заходи забезпечать тривалішу підтримку ВПО й стабільність їхніх житлових умов, а також сприятимуть передбачуваності та фінансовій впевненості орендодавців протягом усього періоду дії проєкту.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вадиму Коваленку посмертно присвоєно звання “Почесний громадянин Вільногірської територіальної громади”

Вадим Коваленко отримав подвійний удару ворожого БпЛА “Ланцет”, під час виконання бойового завдання у 19 травня 2025 року, а 28 травня Вадим помер у лікарні. […]

Субсидії на оренду житла: що зміниться для ВПО у червні

Держава розширила можливості отримання субсидій на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб: тепер допомога охоплює оренду кімнат, спільне проживання кількох сімей, а також надається при […]

У Вільногірську присвоєно звання “Почесний громадянин громади” загиблому Герою

У Вільногірську посмертно вшанували загиблого захисника України — Ігорю Тубальцеву присвоїли звання “Почесний громадянин Вільногірської міської територіальної громади” за героїзм, відданість присязі та незламність духу. […]

Спортсмени з Вільногірська взяли участь у чемпіонаті в Кам’янському

У місті Кам’янське 25 травня пройшов Відкритий чемпіонат з класичного жиму лежачи серед усіх вікових груп. Участь у змаганнях взяли спортсмени з різних населених пунктів […]

У Вільногірську попрощалися з військовим, який вважався зниклим безвісти

У Вільногірську відбулася церемонія прощання з військовим Ігорем Сергійовичем Тубальцевим, який вважався зниклим безвісти. На прощанні з героєм була присутня журналістка Вільногірськ IN.UA. У Вільногірську […]