Важливо

Як читати текст у соцмережах, щоб не пропустити важливу інформацію

Наталія Філоненко 15:05, 24 Травня 2024
Як читати текст у соцмережах
Як читати текст у соцмережах / фотоскрін Вільногірськ IN.UA

Читання електронних текстів відрізняється від читання книжок. Комусь принципово подобається папір. Дехто любить легкість та доступність. Але  прочитаний неповністю текст часто викривляє суть і дезінформує людей.

Редакція Вільногірськ IN.UA пояснює особливості читання текстів у соцмережах.

Як читати текст та повну інформацію у соціальних мережах

Багато людей наразі читають новини чи твори у гаджетах. Мобільні телефони, планшети, ноутбуки замінили людям читання потертих книжок. Ще кілька десятків років тому для того, щоб дізнатися щось нове та цікаве, треба було йти до бібліотеки. Або ж купувати книжки, щоб проаналізувати тему чи то вдосконалювати свої знання.

Раніше новини люди дізнавались з газет, телевізійних програм або радіо. Зараз же новини доступні у мережі інтернет. Проте деякі люди не розуміють різницю між соціальними мережами медіа та офіційним сайтом. 

Читачі мереж часто сприймають інформацію в анонімних Телеграм-каналах за правдиву, не перевіряють джерела і не читають повну інформацію.

Варто зазначити, що у соціальних мережах інформація подається коротко та лаконічно. Проте офіційні медіа завжди залишають посилання на повний текст, який опубліковано на сайті. Там можна знайти повну, розгорнуту інформацію, а також впевнитися у правдивості джерела.

Через те, що у соціальних мережах люди читають лише заголовки та не переходять за посиланням, щоб прочитати повний текст, виникають непорозуміння та недовіра до медіа.

Вільногірськ IN.UA пояснює, як правильно читати тексти у соціальних мережах та що робити, щоб відкрити повний текст.

Читати текст у соцмережах треба правильно: покрокова інструкція

Ось такий вигляд має текст у соцмережах. У ньому є заголовок, картинка або фотографія, коротка інформація.

Такий вигляд має текст в соцмережах / фотоскрін Вільногірськ IN.UA

Зазвичай під картинкою у тексті є приховане посилання на сайт. 

Приховане посилання на сайт/фотоскрін Вільногірськ IN.UA

Варто знати, що у соціальних мережах ніколи не публікується повна версія статті.

Такий вигляд має текст на сайті, повна версія статті / фотоскрін Вільногірськ IN.UA

Щоб відкрити повну версію статті, треба натиснути на посилання. Воно зазвичай виділене блакитним кольором. 

Посилання на сайт, виділене блакитним кольором /фотоскрін Вільногірськ IN.UA

У текстах в соцмережах можна побачити декілька таких посилань, виділених блакитним кольором. 

Декілька посилань, виділених блакитним кольором /фотоскрін Вільногірськ IN.UA

Посилання по тексту завжди ведуть до першоджерела — на офіційний сайт медіа або інше офіційне джерело, як-то телеграм-канали посадовців.

Посилання по тексту, яке веде до першоджерела / фотоскрін Вільногірськ IN.UA

Для обʼєктивних коментарів важливо прочитати повний текст. 

Читайте також:

Підписуйтесь

Гранти від держави: від 15 тисяч отримають студенти на навчання

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 18:30, 16 Вересня 2024
Державний грант на навчання
фото ілюстративне / Pexels

Цьогоріч абітурієнти, які здобуватимуть вищу освіту на контрактній основі, можуть отримати державний грант, що частково покриває вартість навчання. Що це? Та хто може отримати?

Про це повідомляє Міністерство освіти й науки України.

Такий проєкт — це можливість для абітурієнтів, які здобуватимуть першу вищу освіту за контрактом, отримати від 15 тисяч гривень на рік для покриття частини вартості навчання. 

Зазначимо, умови для вступу на бюджет не змінилися. Держава повністю оплачує навчання.

Для отримання гранту абітурієнт повинен: 

  • Вступати на бакалавра (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
  • Вступати на денну або дуальну форму навчання на контракт;
  • Мати результати НМТ з будь-яких двох предметів: з оцінками не менше ніж 150 балів (грант першого рівня у розмірі 15 тисяч гривень) або не менше ніж 170 балів (грант другого рівня у розмірі 25 тисяч гривень).

Студенти першого року навчання можуть подати до МОН заяву встановленої форми про надання державного гранту через мобільний застосунок Дія з 15 вересня до 31 жовтня 2024 року.

Що потрібно для отримання грантів? Детальна інструкція:

  • Щоб подати заявку на отримання державного гранту, вступники мають визначитися з пріоритетним закладом освіти та вибрати відповідну освітню програму через свій електронний кабінет вступника. 
  • Якщо вступник/-ця відповідає умовам для отримання гранту, тоді отримає відповідне повідомлення у своєму електронному кабінеті. 
  • Після успішного зарахування на бажану програму, студент/-ка має подати заяву на грант через свій електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації (ЄДЕБО) в період з 15 вересня до 31 жовтня 2024 року. 
  • Обробивши заяву, студента/-ку поінформують про призначення гранту на перший рік навчання із зазначенням відповідної суми. Зазначимо, що грант надається на весь термін навчання, проте виплати проводитимуть двічі на рік.
  • Після схвалення вашої грантової заявки потрібно буде через мобільний застосунок «Дія» пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію; обрати в мобільному застосунку “Дія” послугу з отримання гранту. Далі необхідно відкрити в одному з банків України рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування гранту.
  • Якщо вступник/-ця є неповнолітнім/-ньою, то запит на отримання державного гранту подає один із батьків або законних представників. Кошти, отримані у формі гранту, можуть бути використані лише для оплати навчання в ЗВО, з яким підписано відповідний контракт.

«Нова система фінансування – це про принцип «гроші ходять за студентом». Так абітурієнти отримають більше свободи у виборі майбутньої професії, адже орієнтуватимуться на власні бажання, а не наявність бюджетних місць в університеті. З іншого боку, такий підхід стимулюватиме конкуренцію за вступників між ЗВО. У довгостроковій перспективі це сприятиме покращенню якості освіти, професійному розвитку викладачів, розвитку науки та інновацій. Це революційний крок для української системи вищої освіти», – зазначив Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації.

Крім того, розмір гранту може бути вищий, в залежності від обраної спеціальності та галузі знань. Коефіцієнти для яких надали в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Поки проєкт є тестовим. Його робота дасть можливість запроваджувати державні гранти вже на законодавчому рівні. 

Читайте також:

Підписуйтесь

Програма «Доступні ліки»: які медичні препарати можуть отримати ВПО

Буянова Єва 16:35, 15 Вересня 2024
ліки/фото ЗМІСТ

Ліки відіграють критичну роль у збереженні та поліпшенні здоров’я людини, забезпечуючи ефективні засоби для лікування хвороб, полегшення симптомів і профілактики захворювань. Тож, які медичні препарати можуть отримати внутрішньо переміщені особи безкоштовно або з частковою доплатою читайте далі. 

Про це повідомляє Департамент охорони здоровʼя.

Які ліки можна отримати:

• для лікування серцево-судинних захворювань (зокрема, профілактика інсультів та інфарктів)

• лікування цукрового і нецукрового діабету, діабету 2 типу

• препарати інсуліну

• медичні вироби для визначення рівня глюкози в крові (тест-смужки)

• проти хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів (астма)| проти розладів поведінки і психіки, епілепсії

• імуносупресивні препарати для лікування осіб у посттрансплантаційному періоді

• опіоїдні анальгетики (знеболювальні для паліативних пацієнтів з онкологією)

•для лікування хвороби Паркінсона

Знайти повний перелік можна за посиланням.

Знайти аптеку з «доступними ліками» можна за номером контакт-центру НСЗУ: 16-77. Оператори відповідають на дзвінки з 9:00 до 18:00 в робочі дні (у п’ятницю до 16:45). В інший час спрацьовує автовідповідач, який може надати відповіді на більшість питань. 

Аптеки, які беруть участь у програмі можна впізнати за наліпкою «Тут є «доступні ліки», а ті, де можна отримати інсулін – «+Інсулін».

Також шукати аптеку можна за допомогою  електронної мапи.

Читайте також:

Підписуйтесь

Гранти від держави: від 15 тисяч отримають студенти на навчання

Цьогоріч абітурієнти, які здобуватимуть вищу освіту на контрактній основі, можуть отримати державний грант, що частково покриває вартість навчання. Що це? Та хто може отримати? Про […]

18:30, 16.09.2024 Бойцун Дмитро

Програма «Доступні ліки»: які медичні препарати можуть отримати ВПО

Ліки відіграють критичну роль у збереженні та поліпшенні здоров’я людини, забезпечуючи ефективні засоби для лікування хвороб, полегшення симптомів і профілактики захворювань. Тож, які медичні препарати […]

16:35, 15.09.2024 Буянова Єва

Артснаряди калібру 155-мм: в Україні стартувало власне виробництво

Артснаряди та їх виробництво стане кроком до посилення обороноздатності країни та зменшення залежності від імпортних постачань. Новий проєкт допоможе не лише підвищити ефективність артилерійських підрозділів, […]

14:30, 15.09.2024 Буянова Єва

Що почитати вільногірцям восени: топ-5 книжок для настрою 

Осінь – ідеальний час для читання, коли прохолодні вечори просякнуті затишком, а література стає найкращим супутником. Ми зібрали для вас добірку осінніх книжок, які допоможуть […]

12:30, 15.09.2024 Буянова Єва

Срібні та золоті медалі кануть у небуття: Верховна рада пропонує позбутися радянського досвіду

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій рекомендував скасувати вручення золотих та срібних медалей випускникам шкіл. Більше уваги має приділятися якісному навчанні учнів […]

16:38, 14.09.2024 Буянова Єва