Тополя – не алергенна: чому виникає реакція при цвітінні дерева 

Наталія Філоненко 16:28, 24 Травня 2024
Тополиний пух / фото Вільногірськ IN.UA

Чхання, свербіж, цілорічний риніт, який розпочинається у травні. Люди припускають, що алергія може бути викликана цвітінням тополі. Проте пух, який літає містом, лише переносить алергени.

Більше — на Вільногірськ IN.UA

Алергія на тополиний пух: правда чи міф

Тополиний пух починає літати вулицями з приходом першої спеки. Саме тоді насіння тополі перетворюється на «вату». Припадає пік цвітіння тополі зазвичай на травень, проте це залежить від погоди.

«Моє страждання починається з прильотом тополиного пуху. Все дратує, чхаю. Подразнення наскільки неприємні, що прогулянка до роботи викликає страшенний стрес. Щоб я не робила, які б препарати не пила – мені нічого не допомагає», — розповідає жителька Вільногірська Анастасія.

Сам тополиний пух не є алергеном, тож викликати алергічну реакцію не може. Він лише переносить алергени, через свою структуру. 

Подразнення, схожі на алергічну реакцію, викликають ворсинки пуху, які дратують слизову оболонку носа та очей, в наслідок чого відчуваються псевдоалергічні симптоми. Такі симптоми можуть відчувати навіть не алергіки, зазначила в інтерв’ю Укрінформ алергологиня Ольга Наумова.

Викликати алергію у травні може цвітіння газонних і лугових трав, що спричиняє другу хвилю полінозу.

Пацієнти, які схильні до алергічних реакцій, мають звернутися до сімейного лікаря. Він дасть направлення до спеціаліста лікаря-алерголога в області, каже медична директорка Вільногірської первинної медико-санітарної допомоги Вікторія Головянко.

«Я раджу людям звертатися до спеціалістів — алергологів. Вони беруть аналізи, а потім покроково пацієнту розказують, як можна полегшити стан в період цвітіння. Ще, коли літає пух, чутливим людям варто одягати маску та окуляри. Якщо вже лікар призначив антигістамінні препарати — пити їх обов’язково. Всім здоров’я», — радить лікарка Вікторія Головянко.

Факти про тополю: цікаво знати

У світі нараховується близько 30 видів дерев тополі. В України ростуть чотири види. Тополю називають зеленим фільтром. Дерева поглинають велику кількість вуглекислого газу, натомість виробляють в кілька разів більше кисню, ніж інші дерева. Ще листя тополі зволожують повітря, навіть краще, ніж ялина.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні ветерани можуть отримати до 1,6 мільйона гривень на власну справу

Анастасія Гришкова 18:00, 2 Липня 2025
Власна справа / фото, Мінветеранів

В Україні ветерани та ветаранки, а також родини загиблих захисників можуть отримати фінансування на власну справу. Це стало доступним за програмою “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. Учасники мають змогу отримати від 600 тисяч до 1,6 мільйона гривень.

Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів.

Хто може взяти участь у конкурсі

  • ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і захисниць України, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці;
  • дружина або чоловік ветерана, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці, у разі, якщо проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я;
  • юридичні особи (крім громадських та благодійних організацій), зареєстровані не пізніше ніж за рік до подання заявки на участь у конкурсному відборі, серед засновників яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих)

Для участі в програмі необхідно до 20 липня надіслати перелік документів через сайт Українського ветеранського фонду Мінветеранів.

До пакета документів входять

  1. Проєктна заявка.
  2. Кошторис.
  3. Термін реалізації.
  4. Рішення керівних органів про участь у конкурсному відборі проєктів (якщо статутом юридичної особи передбачено, що такі рішення приймаються вищими органами управління).
  5. Гарантійний лист про відсутність фактів незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів.
  6. Гарантійний лист від особи (осіб), яка (які) має (мають) намір здійснити часткове фінансування (співфінансування).

Підписуйтесь

У Вільногірській ЦМЛ відтепер приймає лікар-ендокринолог

Анастасія Гришкова 15:13, 2 Липня 2025
лікарка-ендокринолог / фото, скріншот з відео

У Вільногірській центральній міській лікарні тепер працює лікарка-ендокринолог — Лариса Коваль.

Про це йдеться у сюжеті Вільногірської міської ради.

Лікар-ендокринолог приймає в ЦМЛ

“У своїй практиці я використовую індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Лікую за міжнародними протоколами та доказовими схемами. Постійно підвищую свій професійний рівень, відвідую курси, майстер-класи, конференції з ендокринології”, — розповідає лікарка.

Лариса Коваль займається діагностикою та лікуванням таких захворювань:

  • цукровий діабет 1 і 2 типу, гестаційний та нецукровий діабет;
  • метаболічний синдром;
  • ожиріння;
  • гіперпролактинемія;
  • захворювання наднирникових залоз;
  • синдром полікістозних яєчників;
  • патології щитоподібної та паращитоподібних залоз;
  • дефіцитні стани — нестача вітамінів та мікроелементів.

Прийом відбувається з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 12:00 у Вільногірській ЦМЛ.
Запис у реєстратурі за телефоном: 068-268-01-16.

Нагадаємо, раніше редакція Вільногірськ IN.UA повідомляла, що у ЦМЛ пацієнти можуть отримати низку безкоштовних медичних послуг у межах Програми медичних гарантій. Більше про перелік платних послуг читайте у нашому матеріалі.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні ветерани можуть отримати до 1,6 мільйона гривень на власну справу

В Україні ветерани та ветаранки, а також родини загиблих захисників можуть отримати фінансування на власну справу. Це стало доступним за програмою “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. […]

У Вільногірській ЦМЛ відтепер приймає лікар-ендокринолог

У Вільногірській центральній міській лікарні тепер працює лікарка-ендокринолог — Лариса Коваль. Про це йдеться у сюжеті Вільногірської міської ради. Лікар-ендокринолог приймає в ЦМЛ “У своїй […]

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальних допомог

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й […]

Як ветеранам отримати слуховий апарат: інструкція

Ветерани й ветеранки війни та військовослужбовці, які мають порушення слуху, можуть безоплатно отримати слухові апарати, навіть якщо їм не встановлено інвалідність. Україна вже закупила понад […]

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]