Екстрена медична допомога дітям у Вільногірську: куди звертатися

Олександра Зоз 15:00, 21 Червня 2024
Екстрена медична допомога
Екстрена медична допомога у Вільногірську/ фото Вільногірськ IN.UA

У Вільногірську немає дитячого відділення та чергового педіатра. Проте можливість отримати екстрену допомогу дітям все ж таки є, зазначив директор Вільногірської центральної міської лікарні у відповіді на запит редакції Вільногірськ IN.UA. У неробочі часи та вночі батьки неповнолітніх дітей можуть звернутися за допомогою до приймального відділення лікарні, де огляд проведе черговий лікар.

Більше у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Невідкладна допомога у Вільногірську

На початку травня жителька Вільногірська Марина Прилипко опублікувала на своїй сторінці у фейсбук розповідь про те, що лікарі приймального відділення відмовилися надавати допомогу її сину, який був без свідомості.

За словами жінки, лікарі аргументували відмову тим, що у відділенні відсутній дитячий лікар, а «дорослі» не мають права приймати дітей.

«Я зчинила скандал, дитина без свідомості в стані сопору, раптом помре», — пише у соцмережі Марина Прилипко.

Пост Марини Прилипко
Пост Марини Прилипко/ скріншот

Нагадаємо, на березневій зустрічі місцевих жителів з мером та директором лікарні, Ігор Яцевич розповів як надаватимуть допомогу дітям у Вільногірську після закриття дитячого відділення.

«Ми зараз шукаємо лікаря педіатра, вакансія відкрита. Якщо дитина хворіє, батьки повинні звернутися за допомогою до свого сімейного лікаря. Після шостої години вечора вони звертаються до приймального відділення, чергового лікаря. Той своєю чергою може відправити хворого по трьох медичним маршрутам: до лікарень міста Кам’янське та в Дніпро», — зазначив директор центральної лікарні Ігор Яцевич.

Мати хлопчика Марина Прилипко розповідає, допомогу дитині все ж надали. Проте швидку, яка мала доставити їх до профільної лікарні в інше місто, чекали дві години. 

«Чергова, уролог та лікар реаніматолог надали допомогу моїй дитині. Глєб був у важкому стані, без свідомості. За протоколом ці лікарі не мали права надавати йому допомогу. Через благання все ж надали навіть через ризик власного життя. За це я їм дякую. Мені страшно думати, що моя дитина могла померти. Хотілося б, щоб у нашому місті були дитячі лікарі, як у Кам’янському та Дніпрі. Я раджу батькам дітей, в яких є особливий діагноз, завчасно й до повного одужання перебувати у лікарні де є реанімація та дитячі лікарі», — прокоментувала журналістам Вільногірськ IN.UA Марина Прилипко.

Екстрена допомога дітям у Вільногірську

Після цього випадку редакція Вільногірськ IN.UA звернулася з офіційним запитом до директора центральної лікарні Ігора Яцевича щодо надання меддопомоги дітям у Вільногірську. Він зазначив, що у місті розроблена дорожня карта дій у випадку необхідної медичної допомоги дітям.

А саме:

  • первинний рівень — огляд та амбулаторне лікування сімейним лікарем;
  • вторинний рівень — госпіталізація.

Дітей з Вільногірська направляють до таких лікарень:

  • педіатричне відділення лікарні №9, Кам’янське;
  • з інфекційними захворюваннями — лікарня №7, Кам’янське;
  • з хірургічними та травматологічними захворюваннями — Регіональний медцентр родинного здоров’я, Дніпро;
  • дітей у важкому стані прийматимуть у відділенні анестезіології з ліжками інтенсивної терапії у Вільногірській ЦМЛ (після стабілізації стану дитину переведуть до профільних медзакладів області).

Надання екстреної медичної допомоги за законом

Згідно із законом України «Про екстрену медичну допомогу», право на отримання невідкладного порятунку мають усі українці та іноземці.

Закон «Про екстрену медичну допомогу»
Закон «Про екстрену медичну допомогу»/ скріншот

Своєю чергою медики мають надати усю необхідну допомогу людям, які її потребують. У разі неможливості надання допомоги внаслідок ускладнень, пацієнта мають доставити до іншої найближчої лікарні.

Закон «Про екстрену медичну допомогу»
Закон «Про екстрену медичну допомогу»/ скріншот

Відмовити у наданні екстреної медичної допомоги лікарі не можуть у таких випадках:

  • якщо така відмова може призвести до тяжких наслідків для пацієнта (порушення карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або громадськими роботами на строк до 200 годин, або виправними роботами на строк до двох років);
  • якщо така відмова може призвести до смерті пацієнта чи інших тяжких наслідків (карається обмеженням волі на строк до чотирьох років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого).

Так само карається неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником (Кримінальний кодекс України, статті 139, 140).

Програма медичних гарантій

Як повідомив Вільногірськ IN.UA перший заступник Міністра охорони здоров’я Сергій Дубров, постановою Кабміну затверджено програму державних гарантів медичного обслуговування населення у 2024 році. 

Вона містить в собі пакети медичних послуг, що пов’язані з наданням екстреної, первинної, спеціальної та паліативної медичної допомоги, реабілітації у сфері охорони здоров’я, надання медичної допомоги дітям до 16 років та допомоги у зв’язку із вагітністю та пологами. 

Відповідь Сергія Дуброва редакції Вільногірськ IN.UA
Відповідь Сергія Дуброва редакції Вільногірськ IN.UA/ скріншот

НСЗУ, в офіційній відповіді на запит редакції Вільногірськ IN.UA повідомила, що наразі укладено договір про медичне обслуговування населення між Вільногірською центральною лікарнею та Національною службою здоров’я.

А от рішення щодо розширення напрямів медичного обслуговування приймає директор лікарні.

Відповідь НСЗУ редакції Вільногірськ IN.UA
Відповідь НСЗУ редакції Вільногірськ IN.UA/ скріншот

Що робити, щоб отримати екстрену невідкладну допомогу

В НСЗУ зазначають, щоб отримати екстрену медичну допомогу необхідно викликати швидку.

Виклик швидкої
Виклик швидкої/ фото НСЗУ

Диспетчер екстреної допомоги кваліфікує звернення за категорією критичності та приймає рішення про направлення машини швидкої допомоги. Є чотири рівні критичності: непрофільне, неекстрене, екстрене та критичне.

Непрофільне звернення — це, наприклад, коли у людини висока температура і вона навіть не приймала жарознижувальні ліки. Або коли людині потрібно зробити ін’єкцію, поміряти тиск. При непрофільному зверненні диспетчер рекомендує людині звернутись до сімейного лікаря, а також може надати консультацію щодо допомоги.

Неекстрене звернення — це звернення, яке потребує оцінки стану людини лікарем, проте не є невідкладним. Наприклад, людина травмувалась, проте може самостійно дістатись до лікарні для діагностики та отримання допомоги. У такому випадку диспетчер, залежно від ситуації, рекомендує звернутись до сімейного лікаря або найближчої лікарні з травмпунктом і надає її адресу.

Екстрений виклик — якщо людина перебуває у невідкладному стані, який супроводжується порушенням свідомості, ознаками кровотечі, гострого коронарного синдрому, гострого мозкового інсульту, розладами дихання. Диспетчер направляє до пацієнта швидку, яка має прибути протягом 20 хвилин.

Критичний — якщо у людини неефективне або відсутнє дихання, масивна крововтрата або кровотеча або інші ознаки критичного стану. До людини направляється машина швидкої, яка має прибути протягом 10 хвилин.

Варто зазначити, що на термін прибуття швидкої може впливати дорожня ситуація (пробки, ожеледиця, інші сезонні та метеорологічні особливості) та епідеміологічна ситуація.

На місці бригада швидкої допомоги має надати екстрену допомогу та прийняти рішення про подальші дії: якщо необхідно, відвезе постраждалого до найближчої лікарні, що має договір з НСЗУ на відповідний пакет медичної допомоги..

Читайте також:

Підписуйтесь

Підприємці прифронтових регіонів Дніпропетровщини зможуть отримати до 500 тисяч гривень гранту за програмою “Власна справа”

Анастасія Гришкова 18:05, 16 Квітня 2025
Гранти для бізнесу / ілюстративне фото, Rexels

Підприємці з прифронтових регіонів зможуть отримати до 500 тисяч гривень гранту за програмою “Власна справа”.

Про це повідомили в Міністерстві економіки України.

Хто може отримати грант

Відтепер підприємці з Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської, Чернігівської та Сумської областей можуть претендувати на збільшений розмір фінансування.

Раніше таку можливість отримали підприємці Харківщини.

Розмір гранту залежить від кількості створених робочих місць:

  • 300 тисяч гривень — за створення одного робочого місця;
  • 500 тисяч гривень — за два й більше.

Грантові кошти можна спрямувати на закупівлю обладнання, сировини, оренду приміщення або лізинг.

Подати заявку можуть як чинні підприємці, так і ті, хто лише планує відкрити бізнес.

Заявки подаються через портал “Дія” разом із бізнес-планом. Програму адмініструє Державна служба зайнятості.

Читайте також:

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині голову благодійної організації визнали винним у загибелі дитини

Анастасія Гришкова 16:37, 16 Квітня 2025
Загибель дитини у водоймі / ілюстративне фото, Rexles

Керівник благодійного фонду організував відпочинок для дітей у наметовому таборі біля водойми. Проте одна з дітина, залишившись без нагляду, зайшла у воду та потонула, оскільки не вміла плавати, а місце для купання не було облаштоване належним чином.

Про це повідомляє Дніпропетровська обласна прокуратура.

Що вирішив суд

Суд визнав чоловіка винним у неналежному виконанні обов’язків щодо захисту життя та здоров’я дітей (ч. 2 ст. 137 КК України).

Чоловіка засуджено до 4 років позбавлення волі. Крім того, йому заборонено протягом трьох років обіймати керівні посади у закладах, що займаються вихованням, розвитком чи відпочинком дітей.

Вирок набрав законної сили.

Читайте також:

Підписуйтесь

Підприємці прифронтових регіонів Дніпропетровщини зможуть отримати до 500 тисяч гривень гранту за програмою “Власна справа”

Підприємці з прифронтових регіонів зможуть отримати до 500 тисяч гривень гранту за програмою “Власна справа”. Про це повідомили в Міністерстві економіки України. Хто може отримати […]

На Дніпропетровщині голову благодійної організації визнали винним у загибелі дитини

Керівник благодійного фонду організував відпочинок для дітей у наметовому таборі біля водойми. Проте одна з дітина, залишившись без нагляду, зайшла у воду та потонула, оскільки […]

Комбінат Фірташа втратив ліцензію на видобуток титану в Дніпропетровській області

Державна служба геології та надр анулювала ліцензію Мотронівського ГЗК, що належить Дмитру Фірташу, на видобуток титанових руд у Дніпропетровській області. Причиною стало продовження економічних санкцій, […]

На Дніпропетровщині жінок запрошують взяти участь у фотопроєкті

У Дніпропетровській області шукають жінок охочих долучитися до фотопроекту. В рамках фотопроекту буде висвітлено історії жінок з прифронтових територій, чия стійкість і непохитність допомагає їм […]

Як отримати компенсацію за облаштування робочого місця для працівника з інвалідністю

Компенсацію можуть отримати роботодавці, які працевлаштували особу з інвалідністю I або II групи та облаштували для неї адаптоване робоче місце. Як отримати компенсацію за працевлаштування […]