Як отримати статус багатодітної сім’ї

Сем Тетяна 15:10, 10 Липня 2024
Подружжя з трьома та більше дітьми може отримати статус багатодітних / фото ілюстративне, Pexels

Посвідчення багатодітної сім’ї онлайн також можна отримати. Статус багатодітної дозволяє отримувати грошову допомогу та різні пільги, наприклад знижку на житлово-комунальні послуги. Яка сама родина вважається багатодітною та як отримати цей статус?

Де можна подати документи на багатодітну сім’ю?

Отримати статус багатодітної родини можна у ЦНАПі, в органах Соцзахисту або подавши заявку в Дію. Зверніть увагу, що багатодітна сім’я, це подружжя (чоловік та жінка), яке перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей. У тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

Подати заяву на отримання статусу ви можете самостійно або через законного представника, відправивши всі документи рекомендованим листом або онлайн електронною поштою.

Які документи потрібні для того, аби отримати статус багатодітної?

  • заява одного з батьків для оформлення посвідчення батьків багатодітної сім’ї та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї;
  • фото (кольорове або чорно-біле) розміром 30 на 40 міліметрів;
  • документи, що підтверджують факт виховання дитини одним із батьків (у разі реєстрації повторного шлюбу та проживання із дітьми від попереднього шлюбу);
  • копія довідки із закладу освіти або свідоцтва про народження дитини (у разі народження дитини або навчання особи віком від 18 до 23 років за денною формою навчання за межами України);
  • довідка про підтвердження зарахування до закладу освіти або про переведення на наступний курс навчання в межах відповідної програми підготовки (у разі продовження строку дії посвідчення, якщо дитина навчається за денною формою навчання у закладі загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти);
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • копію свідоцтва про шлюб (крім батьків, які не перебувають у шлюбі);
  • копії сторінок паспорта громадянина України батьків із даними про прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату видачі паспорта;
  • копія посвідки на постійне проживання батьків, якщо вони є іноземцями або особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

Зазвичай, довідку оформлюють протягом 10 робочих днів, вам можуть відмовити якщо ви не надали повний пакет документів, або ви не маєте підтвердження реєстрації шлюбу.

За отримання статусу ви не повинні платити коштів, ця послуга надається безоплатно для сімей, які відповідають критеріям багатодітних.

Читайте також:

Підписуйтесь

Топ-5 книжок для зимових вечорів: підбірка

Буянова Єва 14:00, 23 Листопада 2024
Топ-5 книжок для зимових вечорів/фото Freepik

Топ-5 книг для зимових вечорів — це ідеальний вибір для тих, хто хоче зануритися в атмосферу затишку та захопливих історій. Ми зібрали добірку, яка подарує тепло навіть у найхолодніші дні, надихне на роздуми й допоможе поринути у світ літератури.

Більше на Вільногірськ.IN.UA

«Ожинова зима» Сара Джіо

Сіеттл, 1933. Самотня мати Віра Рей цілує свого трирічного сина Даніеля, вкладає спати й вирушає на роботу в нічну зміну в місцевий готель. Вона повертається, щоб виявити, що травнева хуртовина вкрила місто снігом, а її хлопчик зник. На замерзлій вулиці Віра знаходить його улюбленого іграшкового ведмедика, а сніг замітає будь-які сліди її сина чи злочинця.
Сіеттл, 2010. Репортер «Сіеттл Ґеральд» Клер Олдрідж отримує завдання написати про першотравневу «ожинову зиму» (пізнє весняне похолодання) і її двійника з минулого. Вона дізнається про викрадення, яке так і залишилося нерозкритим, і присягається віднайти правду. Виявляється, що між життями цих двох жінок існує багато несподіваних паралелей…

«Різдво з червоним кардиналом» Фенні Флеґґ

Живеш, плануєш, відкладаєш гроші на відпустку, а тоді… Невтішний діагноз ставить крапку в планах. Від свого лікаря Освальд дізнається, що жити йому лишається небагато. Буденні проблеми враз стають смішними й неважливими. Освальд вирішує: до дідька похмурий Чикаго! Попереду — Різдво. Останнє для Освальда. І зустріти його він планує в чарівному віддаленому містечку під назвою Лост-Ривер. Здається, що навіть час забув про це місце. Тут листоноші пересуваються човнами, а місцеві жінки — членкині таємничої спільноти, яка підпільно робить добрі справи. Люди неспішні й загадкові, і в повітрі витає аромат лимонного пирога. Одного дня Освальд зазирає до місцевої крамнички, у якій мешкає пташка. Маленька червона пташка на ім’я Джек. Та це лише одне з див, які чекають на Освальда в Лост-Ривері. Усе-таки він опинився тут зовсім не випадково…

«Поцілунок у Нью-Йорку» та «Поцілунок у Парижі» Кетрін Райдер

Це дві книги про підлітків, що волею випадку, зруйнованих планів, невдач чи то пак волею долі зустрічають одне одного напередодні Різдва і проводять цей передсвятковий час разом посеред Нью-Йорка в першій частині і Парижа в другій. До яких пригод приведе та чим закінчиться їхнє знайомство дізнаєтеся з цих книжок. Якщо вам хочеться чогось легкого, ненав’язливого, романтичного й атмосферного на один вечір, то ці історії для вас!

«Різдвяна історія» Чарльз Діккенс

Опублікований у середині грудня 1843 року шеститисячний наклад «Різдвяної пісні» розійшовся ще до Різдва, та й наступні наклади розкупили дуже швидко. Внутрішній «поштовх» дав англійцям Чарльз Діккенс своєю «Різдвяною піснею» – саме вона внесла в святкування потужний животворний дух морального й духовного очищення, доброчинності та єднання всіх людей у любові до Спасителя. Своєю повістю Діккенс заклав основи своєрідної «різдвяної філософії», яка культивується відтоді не лише в Англії, а й у всьому Західному світі.

«Твій милий Скрудж» Меґан Квін

Хіба можна не любити той різдвяний час, коли скрізь мерехтять гірлянди, кружляють сніжинки, пахне печивом і пряниками, коли хочеться одягатися в кумедні светри з дзвіночками, а святковий настрій, здається, витає в повітрі? Але Нола точно знає, як це — ненавидіти свята. Вона розійшлася зі своїм хлопцем і повернулась у рідне містечко, де почала ремонт у батьківському домі. Нола намагається уникати святкової метушні, та головне для неї — уникати зустрічей із Калебом, який багато років тому розбив її серце. Проте дівчина й не підозрює, що Калеб досі її кохає. Одного дня Нола отримує лист від загадкового Скруджа, який так само ненавидить Різдво, і починає листуватися з незнайомцем. Але чи можна закохатися у того, кого зовсім не знаєш?

Читайте також:

Підписуйтесь

Президент позбавив нагород зрадників України: хто увійшов в список

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 12:00, 22 Листопада 2024
фото офіційне видання Президента України

Верховна Рада схвалила ініційований президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт, який передбачає позбавлення державних нагород осіб, засуджених за тяжкі злочини, дії проти національної безпеки чи міжнародного правопорядку, а також тих, хто виправдовує окупацію України або підтримує агресора. До списку увійшли 34 діяча.

Про це повідомляє Президент України Володимир Зеленський.

У списку присутні колишні урядовці, народні депутати, керівники СБУ, прокурори, а також артисти й діячі культури, політики та релігії з Росії. Всі вони безстроково втратили українські державні нагороди.

До десяти осіб застосували максимальний пакет санкцій, що включає 21 вид обмежень. Окрім позбавлення нагород, санкції передбачають блокування активів, анулювання ліцензій, дозволів і повне припинення торгівельних операцій.

Для семи осіб санкції були введені вперше. Серед них — колишній перший заступник лідера «Партії регіонів» Олександр Єфремов, який мав кілька орденів «За заслуги» та орден «князя Ярослава Мудрого». Також під санкції потрапив екс-заступник генпрокурора Ренат Кузьмін, нагороджений орденами та почесним званням «Заслужений юрист України».

Позбавлено нагород і вісьмох осіб, які вже перебувають під іншими санкціями, серед яких:

  • Віктор Медведчук, колишній народний депутат, що мав численні нагороди, включаючи ордени «За заслуги» та князя Ярослава Мудрого.
  • Дмитро Табачник, ексміністр освіти, відзначений орденами та званням «Заслужений діяч науки і техніки».
  • Микола Азаров, ексголова уряду, нагороджений орденами та званням «Заслужений економіст України».
  • Віктор Пшонка, колишній Генпрокурор, та Андрій Деркач, ексдепутат, які теж мали державні нагороди.

Також звання «Народний артист України» втратили російські виконавці Микола Басков, Філіп Кіркоров, Олександр Малінін, композитор Ігор Крутой, а співачки Ані Лорак і Таїсія Повалій — ще й звання «Заслужений артист України».

Читайте також:

Підписуйтесь

Топ-5 книжок для зимових вечорів

Топ-5 книжок для зимових вечорів: підбірка

Топ-5 книг для зимових вечорів — це ідеальний вибір для тих, хто хоче зануритися в атмосферу затишку та захопливих історій. Ми зібрали добірку, яка подарує […]

14:00, 23.11.2024 Буянова Єва

Президент позбавив нагород зрадників України: хто увійшов в список

Верховна Рада схвалила ініційований президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт, який передбачає позбавлення державних нагород осіб, засуджених за тяжкі злочини, дії проти національної безпеки чи міжнародного […]

12:00, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Борги під контролем: кошти боржників арештовуватимуть автоматично

Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт №9363, який спрямований на цифровізацію та автоматичний контроль за боржниками. ЗА – проголосували 271 народний обранець. Про це […]

09:30, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Як отримати допомогу військовим, звільненим з полону, та їх рідним у Вільногірську: інструкція

Послуги надаються як у центрах реінтеграції чи закладах охорони здоров’я, так і після повернення до місця проживання. Родини звільнених отримують підтримку як під час полону […]

17:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

Нові житлові права для ВПО та реформування МСЕК: що ухвалила Верховна Рада

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що розширює житлові права для внутрішньо переміщених осіб. Документ передбачає створення бази нерухомості, придатної для проживання, а також можливість оренди невикористаних […]

14:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро