Відповіді на питання щодо військового обліку, мобілізації та проходження ВЛК

Марія Макарович 15:12, 22 Липня 2024
Військовий облік
Військовий облік/ фото istock

Начальник служби зв’язків з громадськістю Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, майор Олена Кузіна, розповіла в етері 9 каналу про механізми мобілізації, військового обліку молодих людей до призовного віку і студентів та відповіла на питання проходження військово-лікарської комісії.  

Про це повідомляє 9 канал у своєму сюжеті.

Військовий облік: як вчинити молодикам, які проживають або навчаються за кордоном?

Для тих, хто виїхав з України до 17 років і не стояв на обліку у територіальному центрі комплектування (ТЦК), важливо розуміти наступне:

  • якщо виїзд тимчасовий, необхідно повернутися в Україну для оновлення облікових даних і постановки на облік в ТЦК;
  • якщо виїзд постійний, питанням займаються українські консульства за кордоном, де можна отримати необхідну інформацію і документи.

Відстрочка для студентів

Студенти мають право на відстрочку від призову, проте необхідно постійно оновлювати дані. Для цього потрібно:

  1. Звернутися до навчального закладу та отримати довідку про навчання, яка містить термін закінчення навчання.
  2. Надати довідку, паспорт та ідентифікаційний код до ТЦК та СП за місцем обліку.

Студентам рекомендується мати копії всіх документів. Після завершення навчання необхідно оновити дані в ТЦК.

Військово-лікарська комісія (ВЛК)

Усім, хто не має військово-облікового документа (військовий квиток), необхідно звернутися до ТЦК та СП для оновлення даних і проходження ВЛК. Комісія проходить у цивільних лікарнях. Рішення про придатність або непридатність до військової служби приймають саме вони.

Процедура проходження ВЛК залежить від наявності всіх необхідних документів і може бути швидшою за умови їх повноти. У випадку незгоди з рішенням ВЛК, можна скористатися механізмом оскарження відповідно до наказу Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008 року.

Військова підготовка студентів

У вищих навчальних закладах буде запроваджено обов’язкову військову підготовку для чоловіків та добровільну для жінок. Деталі щодо проведення цієї підготовки будуть уточнені найближчим часом.

Для отримання додаткової інформації або розв’язання питань можна звертатися на гарячу лінію МВС за номером 1536.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні 50 та 200 гривень зникнуть з обігу: деталі

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 09:27, 18 Жовтня 2024
банкноти старого зразка
гроші старого зразка / фото Національний банк України

З 1 листопада в Україні почнуть замінювати банкноти старого зразка на нові. Поступово вилучатимуть банкноти номіналом 50 та 200 гривень зразків 2003 – 2007 років. Купюри будуть дійсними, тож спеціально обмінювати їх не потрібно.

Про це повідомляє Національний банк України.

Це не означає що банкнотами старого зразку більше не можна розрахуватись. Процес заміни банкнот відбудеться за рахунок того, що банки не видаватимуть із кас такі банкноти за всіма видами готівкових операцій. Також Національний банк припинить видавати ці банкноти банкам, інкасаторським компаніям та компаніям з оброблення готівки.

Зазначимо, що в Україні вже почали заміну банкнот таких номіналів: 

  • 1 та 2 гривні зразків 2003–2007 років – з 01 жовтня 2020 року;
  • 5, 10, 20 та 100 гривень зразків 2003–2007 років – з 01 січня 2023 року;
  • 500 гривень – з 01 серпня 2024 року.

“Національний банк з метою підвищення якості готівки в обігу комплексно працює над оптимізацією готівкового обігу та послідовно замінює в обігу всі банкноти попередніх років на більш сучасні та захищені. Так, заміна банкнот номіналами 50 та 200 гривень старого зразка завершить цей процес”, – розповіли в Національному банку України. 

Читайте також:

Підписуйтесь

Нові переможці програми «Власна справа»: підприємці отримають гранти на 110 млн грн

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 12:30, 17 Жовтня 2024
«Власна справа»
фото ілюстративне / Pexels

«Власна справа» — одна з найбільш затребуваних програм підтримки малого бізнесу. З моменту її запровадження Урядом в липні 2022 року її переможцями стали вже понад 20 тисяч людей, які отримали гранти на започаткування або розвиток своєї справи.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

За підсумками дев’ятнадцятої хвилі програми «Власна справа» Визначені ще 447 переможців. Вони отримають гранти на старт або розвиток бізнесу на 110 мільйонів гривень.

За програмою українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тисяч гривень. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Для отримання гранту понад 75 тис грн обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. 

“Загалом держава інвестує в мале підприємництво через гранти майже 5 мільярдів гривень. Це інвестиції в тисячі нових компаній та підприємств, які розвивають виробництво, збільшують потужності, завойовують нові ринки. Це також інвестиції в розвиток економіки і створення нових робочих місць  — отримувачі грантів створять близько 40 тисяч робочих місць в усіх регіонах країни”, — зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В яких областях найбільше грантоотримувачів

Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу. Найбільше з яких, із Львівської (60), Івано-Франківської та Рівненської (по 31), Харківської (30), Київської (29) областей, а також міста Києва (36).

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів;
  • тимчасове розміщування й організація харчування;
  • переробна промисловість;
  • надання інших видів послуг.

Раніше ми писали, що за цією програмою на гранти для ветеранів та їхніх родин визначили 62 переможці, які отримають загалом 30 мільйонів гривень на започаткування або розвиток власного бізнесу.

Найпопулярніші сфери розвитку бізнесу тоді були:

  • оптова та роздрібна торгівля;
  • ремонт автотранспортних засобів та мотоциклів;
  • тимчасове розміщування й організація харчування;
  • переробна промисловість;
  • сільське господарство.

Щоб взяти участь у програмі треба заповнити заяву разом із бізнес-планом за посиланням.

В Україні 50 та 200 гривень зникнуть з обігу: деталі

З 1 листопада в Україні почнуть замінювати банкноти старого зразка на нові. Поступово вилучатимуть банкноти номіналом 50 та 200 гривень зразків 2003 – 2007 років. […]

09:27, 18.10.2024 Бойцун Дмитро

Нові переможці програми «Власна справа»: підприємці отримають гранти на 110 млн грн

«Власна справа» — одна з найбільш затребуваних програм підтримки малого бізнесу. З моменту її запровадження Урядом в липні 2022 року її переможцями стали вже понад […]

12:30, 17.10.2024 Бойцун Дмитро

Вільногірська міська рада інформує: соціальна допомога з перевезення для ВПО

Компанія Грузар разом з Міністерством Реінтеграції запустила проєкт, для населення яке постраждало від російської агресії. Проект пропонує безкоштовний переїзд чи перевезення речей УБД та ВПО. […]

09:30, 17.10.2024 Бойцун Дмитро

Зростання споживання електроенергії фіксує НЕК “Укренерго”

Все це через зниження температури. Сьогодні рівень споживання електроенергії в Україні на 9:30 ранку був на 3% вищим, ніж напередодні. Про це повідомили у НЕК […]

Хлопців від 16 до 25 років, що оформлятимуть паспорт, автоматично внесуть до реєстру Оберіг

Крім того, хлопців до 25 років будуть брати на військовий облік без проходження військово-лікарської комісії, у тому числі тих, які перебувають за кордоном. Оновлені дані […]

15:30, 14.10.2024 Бойцун Дмитро