Що таке виконавчий комітет міської ради й чому важливо стежити за його роботою

Марія Макарович 17:02, 24 Липня 2024
Виконавчий комітет міської ради
Виконавчий комітет міської ради/ фото Вільногірськ IN.UA

У системі місцевого самоврядування Вільногірської міської ради, як і в інших містах України, важливу роль відіграє виконавчий комітет. Це постійний орган, який створюється міською радою для здійснення виконавчих функцій і повноважень. Він залучений до розробки бюджету, планування витрат громади та багатоінших активностей, які впливають на функціонування Вільногірська. 

Редакція Вільногірськ IN.UA розповість детальніше про те, що робить виконавчий комітет, як мешканці можуть впливати та відстежувати його роботу, а також чому важливо розуміти, що це за орган.

Виконавчий комітет міської ради

На початку липня на сайті Вільногірської міської ради опублікували Рішення щодо затвердження кандидатури директора Вільногірської центральної міської лікарні Ігоря Яцевича до складу виконавчого комітету міської ради. Кандидатури до складу цього комітету вносить міський голова, який є одночасно й головою виконавчого комітету. Але затвердження нових членів відбувається рішенням міської ради. Інколи розібратися з тим, за що відповідає міська рада, голова громади, виконавчий комітет чи органи є складною задачею. А незнання процесів породжує простір для маніпуляцій. Тому, мешканцям міста важливо розуміти, який розподіл обов’язків та відповідальності існує в органах місцевого самоврядування. Це дозволить не тільки ефективніше моніторити їх діяльність та ефективність роботи, а й надасть розуміння, як самі мешканці можуть впливати на життя громади. 

Відмінності між головою, депутатами та виконавчим комітетом громади

Голова громади — це виборна посада. Тобто, людину на цю позицію обирають мешканці шляхом голосування. Ця особа контролює всі етапи підготовки, ухвалення рішень та їх реалізації. Голова отримує заробітну плату та не може здійснювати іншу професійну діяльність, крім наукової, творчої, викладацької або медичної діяльності.  

Депутатський корпус складається з депутатів міської ради, які обираються громадянами на місцевих виборах. Депутати представляють інтереси своїх виборців, розробляють і приймають рішення, беруть участь у роботі комісій та сесій міської ради. Вони працюють на громадських засадах та можуть мати іншу професійну діяльність й отримувати від неї дохід. 

Виконавчий комітет — це орган міської ради, який реалізує прийняті рішення та забезпечує їх виконання. Він працює під керівництвом міського голови й виконує адміністративні, управлінські та виконавчі функції. Важливою сферою діяльності виконкому є організація надання житлово-комунальних послуг, контроль за їх якістю та дотриманням відповідних стандартів. Комітет також забезпечує реалізацію соціальних програм, надання соціальної допомоги, підтримку вразливих верств населення та організацію соціальних послуг. Співпраця з правоохоронними органами для забезпечення громадського порядку, профілактики правопорушень та організації роботи патрульних служб також є важливим аспектом діяльності цього органу.

Як впливати на роботу виконавчого комітету

Стеження за роботою виконавчого комітету є важливим аспектом активного громадянства. Прозорість діяльності виконкому сприяє зменшенню корупційних ризиків і підвищенню ефективності управління. Громадяни мають право знати, як витрачаються бюджетні кошти, які рішення приймаються виконавчим комітетом та як вони впливають на життя громади. 

Мешканці Вільногірської громади можуть отримати на сайті міської ради інформацію про проєкти та самі рішення виконавчого комітету. Треба пам’ятати, що цей орган є підзвітним міській раді. Тому, у випадку наявності обґрунтованих причин щодо необхідності скасування певного рішення, є можливість звернутися до депутатів громади зі своїми пропозиціями та аргументами. 

Крім того, мешканці можуть брати участь у громадських слуханнях, де обговорюються важливі питання місцевого значення. Це дає змогу висловити свої думки, пропозиції та зауваження щодо рішень, які плануються до прийняття. Таку інформацію зазвичай можна знайти на офіційному сайті ради у розділі новин. 

Також громадяни можуть звертатися до виконавчого комітету зі своїми пропозиціями та зверненнями, використовуючи електронну пошту, офіційні вебсайти або особисті прийоми. Вільногірці ще можуть користуватися правом доступу до публічної інформації. Це дозволяє отримувати інформацію про діяльність виконавчого комітету, бюджетні витрати та інші важливі аспекти управління містом.

Склад виконавчого комітету 

До складу виконавчого комітету Вільногірської міської ради обов’язково входять міський голова, секретар ради та старости. Ще членами комітету можуть стати заступники голови, керівники деяких структурних підрозділів ради та інші посадові особи, визначені міською радою. Виконком також може залучати до своєї роботи експертів та консультантів або інших осіб, яких подає голова на розгляд сесії міської ради.

Під час написання статті про сайт Вільногірської міської ради, редакція не змогла знайти у вільному доступі список членів виконавчого комітету. Втім, наразі цей список можна продивитися у розділі «Виконавчий комітет». У ньому можна знайти не тільки представників міської ради, але й працівників комунальних підприємств або ТОВ. Це можна вважати позитивним моментом. Адже, для уникнення впливу голови на діяльність цього органу, важливо, щоб серед членів комітету не переважали представники різних структурних підрозділів міської ради та заступники самого голови. У Вільногірську ця рекомендація реалізована на практиці. 

Читайте також:

Підписуйтесь

Молодь може отримати до 150 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 18:00, 11 Квітня 2025
Власна справа / фото ілюстративне, Pexels

Українці віком від 18 до 25 років можуть отримати фінансування для реалізації бізнес-ідей у межах урядової програми “Власна справа”.

Про це повідомляє Вільногірський відділ Кам’янської філії Дніпропетровського ОЦЗ.

Молодіжний мікрогрант у розмірі до 150 тисяч гривень надається без обов’язкової вимоги створення робочих місць. Учаснику достатньо зареєструватися як фізична особа-підприємець (ФОП). Через три роки можлива повторна участь у програмі з можливістю отримання до 250 тисяч гривень, за умови створення щонайменше двох нових робочих місць.

Грантові кошти можна використати на:

  • закупівлю обладнання;
  • оренду приміщення;
  • інші стартові витрати для запуску бізнесу.

Щоб взяти участь у програмі, необхідно пройти кілька етапів:

  • підготувати заяву та бізнес-план;
  • подати документи через портал “Дія”;
  • пройти співбесіду в регіональному центрі зайнятості;
  • дочекатися рішення від Державної служби зайнятості — повідомлення з’явиться в особистому кабінеті “Дії”;
  • укласти договір на мікрогрант та відкрити рахунок.

Детальну інформацію про програму можна знайти за посиланням. За допомогою в підготовці документів та написанні бізнес-плану можна звернутися до Кам’янського офісу “Зроблено в Україні”за адресою: вулиця Медична, 6.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Кам’янському районі проведуть весняну імунізацію диких тварин проти сказу

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 16:00, 11 Квітня 2025
Лисиця та принада з вакциною / фото Кам’янська міська рада

У період квітень-травень на території мисливських угідь й лісництв Кам’янського району відбудеться весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Про це повідомляє Кам’янська міська рада.

З огляду на воєнний стан кампанія буде проводитися методом наземного розподілу принад з антирабічною вакциною робочими бригадами.

Принади мають вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку та мають запах м’ясо-кісткового борошна. Усередині – желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Принади будуть розкладати на узліссях, обабіч доріг і сільгоспугідь, в лісах – на перехрестях доріг у вирубках.

Держпродспоживслужба наголошує: принади з вакциною безпечні для всіх видів тварин, що її вживатимуть. Та просить мешканців району з розумінням поставитись до заходів, при виявленні принад не руйнувати їх і не брати в руки, щоб залишати привабливими для тварин.

Читайте також:

Підписуйтесь

Молодь може отримати до 150 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу

Українці віком від 18 до 25 років можуть отримати фінансування для реалізації бізнес-ідей у межах урядової програми “Власна справа”. Про це повідомляє Вільногірський відділ Кам’янської […]

18:00, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

У Кам’янському районі проведуть весняну імунізацію диких тварин проти сказу

У період квітень-травень на території мисливських угідь й лісництв Кам’янського району відбудеться весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Про це повідомляє […]

16:00, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

У Дніпрі викрили чоловіка, який продавав автомобілі, призначені для ЗСУ як гуманітарна допомога

У Дніпрі поліцейські затримали 31-річного чоловіка, який організував схему незаконного продажу автомобілів, ввезених на територію України як гуманітарна допомога для Збройних Сил. Про це повідомляє […]

14:30, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

На Дніпропетровщині агентка рф замаскувала камеру для стеження за ЗСУ під шпаківню

СБУ затримала 46-річну мешканку Дніпра, яка шпигувала за ешелонами ЗСУ через камеру, сховану в муляжі шпаківні. Отримані дані вона передавала ворогу. Про це повідомляє Служба […]

13:30, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

Дайджест новин: що відбулося у Вільногірську з 7 по 11 квітня

У Вільногірську планують витратити понад 100 тисяч гривень на обрізання дерев. Крім того, відомо, скільки заробляє голова УАКБ та ЖКГ Ростислав Варницький. Зокрема, Вільногірська міська […]