Різниця між рекрутингом та мобілізацією: що потрібно знати

Марія Макарович 15:33, 8 Серпня 2024
Рекрутинг
Рекрутинг на військову службу/ фото istock

У травня 2024 року Кабінет Міністрів України затвердив Положення про центри рекрутингу. Рекрутинг – це процес добровільного набору на військову службу, який відрізняється від мобілізації.

Про це розповів офіцер служби зв’язків з громадськістю оперативного командування «Схід» Ігор Кочергін в ефірі Телеканалу D1.

Як працює рекрутинг

«Рекрутинг дозволяє залучати мотивованих та підготовлених фахівців, які проходять ретельний відбір та підготовку, тоді як мобілізація передбачає примусовий призов і часто не враховує індивідуальні навички та бажання осіб», – пояснив майор ЗСУ Ігор Кочергін.

Процес рекрутингу розпочинається з телефонного дзвінка або візиту до рекрутингового центру. Українці можуть отримати інформацію про доступні вакансії та пройти відбір на основі своїх навичок та досвіду. Важливо, що рекрутинг орієнтований на залучення фахівців, які можуть ефективно виконувати завдання на військовій службі.

«Рекрутинг – це можливість для людей обрати військову спеціальність, яка відповідає їхнім навичкам та інтересам. Це робить службу більш ефективною, адже мотивовані та підготовлені люди краще справляються з завданнями», – розповідає Кочергін.

Відмінності між рекрутингом та мобілізацією: як стати рекрутом

Мобілізація – це примусовий набір на військову службу, що проводиться у випадках надзвичайних ситуацій, таких як війна. Тоді як рекрутинг є добровільним.

Щоб стати рекрутом, необхідно пройти військово-лікарську комісію та базову військову підготовку. Після цього кандидати укладають контракт та проходять спеціалізоване навчання. Важливо розуміти, що після отримання повістки, скористатися можливість рекрутингу буде дуже складно. Тому людям варто діяти заздалегідь. 

Рекрутом може стати не кожен. Адже для цього потрібно мати гарне здоров’я, певну фізичну підготовку, наявність досвіду роботи в органах правопорядку або іншої спеціалізованої підготовки буде перевагою. Тобто, рішення про прийняття рекруту має приймати відповідна частина або бригада. Адже вони зацікавлені у залученні людей, які їх можуть підсилити. Тож, людина, яка захотіла стати рекрутом, обов’язково має пройти співбесіду з частиною, до якої вона хоче долучитися.

Читайте також:

Підписуйтесь

Президент позбавив нагород зрадників України: хто увійшов в список

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 12:00, 22 Листопада 2024
фото офіційне видання Президента України

Верховна Рада схвалила ініційований президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт, який передбачає позбавлення державних нагород осіб, засуджених за тяжкі злочини, дії проти національної безпеки чи міжнародного правопорядку, а також тих, хто виправдовує окупацію України або підтримує агресора. До списку увійшли 34 діяча.

Про це повідомляє Президент України Володимир Зеленський.

У списку присутні колишні урядовці, народні депутати, керівники СБУ, прокурори, а також артисти й діячі культури, політики та релігії з Росії. Всі вони безстроково втратили українські державні нагороди.

До десяти осіб застосували максимальний пакет санкцій, що включає 21 вид обмежень. Окрім позбавлення нагород, санкції передбачають блокування активів, анулювання ліцензій, дозволів і повне припинення торгівельних операцій.

Для семи осіб санкції були введені вперше. Серед них — колишній перший заступник лідера «Партії регіонів» Олександр Єфремов, який мав кілька орденів «За заслуги» та орден «князя Ярослава Мудрого». Також під санкції потрапив екс-заступник генпрокурора Ренат Кузьмін, нагороджений орденами та почесним званням «Заслужений юрист України».

Позбавлено нагород і вісьмох осіб, які вже перебувають під іншими санкціями, серед яких:

  • Віктор Медведчук, колишній народний депутат, що мав численні нагороди, включаючи ордени «За заслуги» та князя Ярослава Мудрого.
  • Дмитро Табачник, ексміністр освіти, відзначений орденами та званням «Заслужений діяч науки і техніки».
  • Микола Азаров, ексголова уряду, нагороджений орденами та званням «Заслужений економіст України».
  • Віктор Пшонка, колишній Генпрокурор, та Андрій Деркач, ексдепутат, які теж мали державні нагороди.

Також звання «Народний артист України» втратили російські виконавці Микола Басков, Філіп Кіркоров, Олександр Малінін, композитор Ігор Крутой, а співачки Ані Лорак і Таїсія Повалій — ще й звання «Заслужений артист України».

Читайте також:

Підписуйтесь

Борги під контролем: кошти боржників арештовуватимуть автоматично

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 09:30, 22 Листопада 2024
фото ілюстративне / Pexels

Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт №9363, який спрямований на цифровізацію та автоматичний контроль за боржниками. ЗА – проголосували 271 народний обранець.

Про це повідомляє видання oboz.ua 

Законопроєкт, розроблений Кабінетом Міністрів, передбачає низку нововведень, які мають на меті спростити процедуру виконання судових рішень та оптимізувати процес стягнення боргів. 

Серед основних положень:

  • Автоматичний арешт коштів боржників у банках, з обов’язковим підключенням фінансових установ до системи взаємодії;
  • Звернення стягнення на депозитні рахунки боржників, що тепер регламентуватиметься окремим порядком;
  • Інтеграція виконавчого провадження з системою обліку цінних паперів, що дозволить блокувати активи боржників;
  • Взаємодія Єдиного реєстру боржників з іншими реєстрами, щоб запобігти відчуженню майна боржниками;
  • Автоматизоване виключення з реєстру боржників та зняття арешту з рахунків після повного погашення заборгованості.

У Міністерстві юстиції позитивно оцінили ініціативу, наголошуючи, що її реалізація дозволить скоротити строки виконання дій, підвищити їхню ефективність та збільшити надходження до бюджету шляхом стягування боргів.

“При цьому реалізація проєкту Закону … слугуватиме збільшенню надходжень до нього за рахунок стягнутих із боржників коштів”, – зазначили у міністерстві.

Законопроєкт також спрощує процедуру повторного пред’явлення виконавчих документів і виключає дублювання записів у реєстрі боржників.

Читайте також:

Підписуйтесь

Президент позбавив нагород зрадників України: хто увійшов в список

Верховна Рада схвалила ініційований президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт, який передбачає позбавлення державних нагород осіб, засуджених за тяжкі злочини, дії проти національної безпеки чи міжнародного […]

12:00, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Борги під контролем: кошти боржників арештовуватимуть автоматично

Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт №9363, який спрямований на цифровізацію та автоматичний контроль за боржниками. ЗА – проголосували 271 народний обранець. Про це […]

09:30, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Як отримати допомогу військовим, звільненим з полону, та їх рідним у Вільногірську: інструкція

Послуги надаються як у центрах реінтеграції чи закладах охорони здоров’я, так і після повернення до місця проживання. Родини звільнених отримують підтримку як під час полону […]

17:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

Нові житлові права для ВПО та реформування МСЕК: що ухвалила Верховна Рада

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що розширює житлові права для внутрішньо переміщених осіб. Документ передбачає створення бази нерухомості, придатної для проживання, а також можливість оренди невикористаних […]

14:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

Ветерани війни з Вільногірська пройдуть безплатний курс з розмінування (ОНОВЛЕНО)

З 2 по 19 грудня ветерани війни проходитимуть спеціалізований курс з механізованого розмінування. Програма передбачає як теоретичні знання, так і практичні навички, необхідні для роботи […]

09:45, 20.11.2024 Бойцун Дмитро