Зміни у роботі ТЦК: що очікувати призовникам, які не оновили дані до 16 липня

Марія Макарович 18:31, 24 Липня 2024
Зміни у ТЦК
Зміни у роботі ТЦК/ фото pexels

До 16 липня всі військовозобов’язані громадяни України віком від 18 до 60 років мали оновити свої військово-облікові дані відповідно до нового закону про мобілізацію. Це дає можливість оцінити мобілізаційний ресурс країни та забезпечити актуальність даних. На тих, хто цього не зробив або не збирається робити очікує адміністративна відповідальність, тобто штраф.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу Відкритий

У роботі ТЦК відбулися зміни

Як повідомила начальниця служби зв’язків з громадськістю Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олена Кузіна, більшість громадян свідомо підійшли до процедури оновлення даних. Вони використовували три основні шляхи:

  • додаток «Резерв Плюс»;
  • центри надання адміністративних послуг;
  • територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК ТСП).

Наразі з трьох способів оновити дані, у громадян залишився лише один — у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Ця процедура відбувається у звичайному режимі. 

До 16 липня громадяни зверталися не лише з питаннями мобілізації, але й для уточнення своїх облікових даних, змін у соціальному статусі та інших питань. За словами Олени Кузіної, проблематичним питання для людей призовного віку був страх перед ТЦК, спричинений дезінформацією. Але вона також повідомила, що ситуація із впливом такої дезінформації на людей поступово зменшується.  

Штраф за не оновлення даних

Громадяни, які не оновили дані до встановленого терміну, підпадають під відповідальність згідно зі статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штрафи становлять від 17 до 25 тисяч гривень. Органи Національної поліції, у випадку виявлення порушника, доставлятимуть цю людину до ТЦК, де складатимуть адміністративний протокол. 

Олена Кузіна також зауважила, що представники ТЦК виконують свої задачі в рамках закону, згідно з постановою Кабінету міністрів України №560 та іншими нормативними актами. Вона також згадала, що часто конфлікти між представниками ТЦК та громадянами ініціюються саме останніми. Зокрема існують випадки, коли люди застосовували насильство проти працівників комісії. Зі свого боку, працівники ТЦК мають право проводити оповіщення громадян у громадських місцях та не застосовують силу проти військовозобов’язаних. 

Читайте також:

Підписуйтесь

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Анастасія Гришкова 13:00, 1 Липня 2025
Пеня за несплату аліментів / ілюстративне фото, Rexels

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки.

Про це повідомила Наталія Чернявська, завідувач сектора “Вільногірське бюро правничоїдопомоги”.

Як отримати пеню за несплату аліментів

Пеня за несплату аліментів в Україні передбачена статтею 196 Сімейного кодексу України. Вона є одним із способів впливу на боржника для стимулювання своєчасної сплати аліментів.

Умови для нарахування пені:

  1. Наявність заборгованості зі сплати аліментів.
  2. Заборгованість перевищує один місяць.

Розмір пені становить 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, але не більше 100% від загальної суми заборгованості.

Приклад розрахунку: сума заборгованості — 10 000 гривень, кількість днів прострочення — 20. Розмір пені становить: 10 000 гривень × 1% × 20 = 2 000 гривень.

Пеня не нараховується автоматично — лише за рішенням суду. Таким чином одержувач аліментів повен звертатися до суду про стягнення мені за несплату аліментів.

Пеня не нараховується автоматично — вона стягується лише за рішенням суду. Тому одержувач аліментів повинен звернутися до суду з позовом про стягнення пені за прострочення виплат.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Дніпрі рятують сокола, який, ймовірно, збив ворожий дрон

Анастасія Гришкова 11:00, 1 Липня 2025
Сокіл / ілюстративне фото, Rexels

До Дніпра з Запоріжжя доправили сокола, який отримав травму, атакуючи російський дрон.

Про це повідомила зооволонтерка Вероніка Конькова на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, під час бойового чергування на одному з напрямків фронту військові помітили, як дикий сокіл кинувся на ворожий безпілотник.

Сокіл / фото, Вероніка Конькова

Імовірно, птах допоміг збити дрон або принаймні вивести його з ладу, однак сам під час атаки зламав крило.

Зараз сокіл, якого волонтерка назвала Шрайком, проходить обстеження у Дніпрі. Попереду консультація з хірургом — фахівці спробують врятувати йому крило.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]

У Дніпрі рятують сокола, який, ймовірно, збив ворожий дрон

До Дніпра з Запоріжжя доправили сокола, який отримав травму, атакуючи російський дрон. Про це повідомила зооволонтерка Вероніка Конькова на своїй сторінці у Facebook. За її […]

У Верхівцевській громаді чоловік кинув гранату в людей — загинула жінка, є постраждалі

Інцидент стався 28 червня близько 23:00 на території Верхівцевської громади. Внаслідок вибуху загинула 50-річна жінка. Ще четверо людей, серед яких 15-річна дівчина, отримали тілесні ушкодження. […]

Вільногірськ наближається до забезпечення житлом переселенців

Ще у квітні 2022 року Уряд ухвалив постанову № 495 про створення фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. У документі визначили, як формувати […]

Підпалював автомобілі ЗСУ: жителя Дніпра ув’язнили до 15 років тюрми

Суд виніс вирок жителю Дніпра, який підпалював автомобілі ЗСУ та об’єкти Укрзалізниці. Чоловіка ув’язнили до 15 років позбавлення волі. Про це повідомляє Дніпропетровська обласна прокуратура. […]