На “попутках” до знань: чи з’явиться шкільний автобус у Вільногірській громаді?

Наталія Москаленко 15:34, 20 Вересня 2024
Шкільний автобус
Шкільний автобус / фото Вільногірськ IN.UA

Школярі з п’яти сіл Вільногірської ОТГ: Дмитрівки, Мар’янівки, Доброгірського, Мотронівки та Дідового змушені діставатися до школи самостійно. Попри те, що міська рада компенсує кошти на проїзд, батьки обурені.»

У ситуації розбиралися журналісти Вільногірськ IN.UA.

Передісторія проблеми

До початку процесу децентралізації, у 2020 році, підвозом дітей до закладів освіти займався голова Дмитрівської сільської ради Верхньодніпровського району Олександр Костюков. Він укладав договір з перевізником і орендував два автобуси.

Вони курсували кожного дня, по чотири години, за встановленим графіком. Учні мали змогу вчасно дістатися до Андріївської та Вільногірських шкіл. 

Один автобус їхав за маршрутом: Мотронівка, Дмитрівка, Доброгірське, Вільногірськ, тоді як другий – Дмитрівка, Дідове, Андріївка.»

“Ми призначали людину, що супроводжувала дітей і, котра, була на маршруті разом з водієм. В останні 3–4 роки ми ще винаймали автобус, який возив дітей до Водянського дитячого садка”, – розповів колишній голова Дмитрівської сільської ради Олександр Костюков.  

У 2020 році ці п’ять сіл увійшли до складу Дмитрівського старостинського округу Вільногірської міської територіальної громади. Тоді питанням підвозу дітей до шкіл, за словами Олександра Костюкова, займався департамент освіти. 

“Там уже з’явилися свої нормативи проведення тендеру, а ми оформляли договір про надання послуг через Prozorro. Коли департамент проводив тендер, то вони повідомили перевізника, що оплата буде проведена вже після надання послуг на кожну дитину окремо і за кількості дітей щоденно. Тобто, винаймався вже не маршрут. А водієві, який раніше цим займався, це, звісно, ж було не вигідно і він відмовився”, – додав колишній голова Дмитрівської сільської ради Олександр Костюков. 

Що відбувається зараз

Наразі 43 школярі з навколишніх сіл дістаються до школи самостійно. Найчастіше вони користуються місцевими автобусами. За їхньої відсутності намагаються “зловити попутку”

Міська рада повністю компенсує проїзд у повному розмірі. Нижче на фото тарифи, які були актуальні на навчальний 2023-2024 роки. 

фото надала мама одного зі школярів
фото надала мама одного зі школярів

«З початку нового навчального року сума змінилася. За словами пані Алли, мами одного зі школярів Дмитрівського старостинського округу Вільногірської міської територіальної громади, компенсація за проїзд збільшилася аж на 6 гривень.»

“Справа не у грошах, а у безпеці дітей. Зараз транспорт їде з усієї країни й небезпека чатує на кожному кроці. Повинен бути шкільний автобус, це безпечно, в першу чергу. У маршрутці люди їдуть на роботу, в лікарню, на базар, на вокзал… І діти… Один в одного на голові. Та і їхати в єдиній “набитій” маршрутці о 6:40 ранку – абсурд”, – каже мама одного зі школярів Дмитрівського старостинського округу Вільногірської міської територіальної громади пані Алла. 

Чи є вирішення проблеми

Неодноразово пані Алла зверталася з запитами до міської ради, аби посадовці пояснили, у чому причина відсутності автобусів. Адже раніше такої проблеми не було.

“Питання придбання шкільного автобуса для закладів загальної середньої освіти постійно тримається на контролі. Відділом освіти департаменту гуманітарно-соціальної політики (ДСГП) протягом 2023-2024 років неодноразово подавалися заявки на придбання шкільного автобуса до департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА. Робота щодо придбання шкільного автобуса триває” – відповіла на запит заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – директор ДСГП Інна Петруша. 

Питання щодо підвозу дітей з сіл до Вільногірська виносили й на засідання чергової 51-ї сесії міської ради від 24 серпня 2024 року. До сесійної зали прийшли батьки, які хочуть, щоб їхні діти відвідували школу і просять чиновників подбати про шкільний автобус. У департаменті освіти виділяють дві основні причини відсутності транспорту.

“32 дитини з сіл. Зараз триває дистанційне навчання. Є обов’язки ще й батьків, а не тільки органів місцевого самоврядування. Щодо автобусів, то зараз надається перевага тим громадам, у яких були вилучені шкільні автобуси на потреби ЗСУ. Навіть, ті громади не отримали. Закон порушувати ми не будемо. З Божою поміччю возити дітей і нести за них відповідальність, коли немає укриттів під час тривоги, ми не будемо”, – відповіла батькам начальник відділу освіти ДСГП Вільногірської міської ради Ірина Бойко. 

До нового навчального року Дніпропетровська ОВА передала громадам Дніпропетровщини  шкільні автобуси, придбані за рахунок державних та місцевих коштів. Вони вирушили до Божедарівської, Софіївської, Богданівської, Юрʼївської, Миколаївської, Новоолександрівської та Троїцької громад. До того ж є ОТГ, які отримали кілька одиниць транспорту

Редакція Вільногірськ IN.UA надіслала звернення до міськради з проханням роз’яснити ситуацію з підвозом дітей, оскільки на наш попередній детальний запит відповіді не було. Враховуючи нагальну потребу родин із сільських громад, ми продовжимо досліджувати цю тему. Оскільки сусідні громади Дніпропетровщини отримують шкільні автобуси, попри ризики, організовують підвіз та знаходять кошти. Ми вивчимо досвід сусідніх громад.

Читайте далі на Вільногірськ IN.UA.

Читайте також:

Підписуйтесь

Єгор Цівка: шлях до 2 місця на олімпіаді з інформаційних технологій(ОНОВЛЕНО)

Єва Буянова 16:40, 17 Квітня 2025
Єгор Цівка/ фото з особистого архіву героя

Учень 10-Б класу Вільногірського ліцею №4 Єгор Цівка виборов ІІ місце на IV етапі Х Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій, що стала для нього не лише інтелектуальним викликом, а й можливістю для особистого розвитку та нових вражень.

Деталі читайте на Вільногірськ.IN.UA

Підготовку до олімпіади Єгор розпочав разом із вчителькою Тетяною Ярославівною:

“Ми з нею зустрічалися, виконували завдання, готувалися. Вона досить багато зробила для моєї перемоги в олімпіаді”, – розповідає хлопець. 

Після успішного проходження міського та обласного турів, Єгор вирушив на наступний етап:

“Потім я пройшов міський тур, обласний, і поїхав на наступний з одним з вчителів. Ми жили в гуртожитку, ходили до університету писати завдання”, – згадує переможець. 

Завдання олімпіади виявилися досить складними:

“Завдання були досить складними, я б сказав, дуже складними”, – зізнається Єгор Цівка. 

Єгор висловив побажання, щоб завдання були більш практичними:

“Простішими, реалістичнішими і практичнішими, тому що завдання дуже складні і важко уявити, як їх можна застосувати у повсякденному житті”, – наголошує хлопець. 

Олімпіада стала для учня не лише інтелектуальним викликом, а й можливістю подорожувати:

“Я думаю, ця олімпіада досить хороша можливість для подорожування, тому що зараз воєнний стан, це не дуже безпечно і просто так виїхати кудись відпочивати це досить складно. А тут надаються всі умови для цього і, звичайно, олімпіада дала цю можливість”, – розповідає Єгор. 

IV етап Х Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій/фото з особистого архіву героя

Його улюбленим предметом у школі є інформатика:

“Напевно, це інформатика, тому що мені там все загалом зрозуміло. Але мені всі предмети потроху подобаються”, – ділиться учень. 

Щодо майбутнього, Єгор планує вступати на графічний дизайн:

“Я б хотів вступити на графічний дизайн, але поки що конкретних університетів я не знаю. Ми ще шукаємо і обираємо, в які. Потихеньку готую портфоліо, щоб вже були якісь роботи для цього”, – зізнається учень. 

Підготовку до іспитів він планує розпочати з літа:

“Поки що ні, але буду поступово також готуватися, починаючи з літа”, – розповідає Єгор. 

На даний момент він навчається самостійно:

“Поки що до репетиторів я не ходжу”, – каже хлопець. 

Особливою мотивацією для участі в олімпіаді стала підтримка вчительки, яка відіграла важливу роль у виборі Єгором цього шляху:

“Для мене ця олімпіада — це можливість відкрити для себе нові міста та знайти нових знайомих. Звичайно, це новий, безцінний для мене досвід. На моє остаточне рішення щодо участі в олімпіаді вплинула Івашина Тетяна Ярославівна, бо для неї важливо, щоб учні не тільки володіли предметом, а й показували результати праці вчителя. Тому для мене це була велика відповідальність — не підвести вчительку і школу в цілому,” — зізнається Єгор.

Ця історія демонструє, як наполегливість, підтримка вчителів та власна мотивація можуть привести до значних досягнень у навчанні та відкриття нових можливостей для самореалізації.

Оновлено: у попередній версії матеріалу було допущено неточність та вжито словосполучення “здобув перемогу” та “шлях до перемоги”, цю неточність було виправлено. Згідно редакційної політики ми не видаляємо матеріали, а усуваємо недоліки.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Дніпрі розширюють доступ до реабілітаційних послуг для дітей і дорослих

Анастасія Гришкова 14:30, 17 Квітня 2025
Реабілітовані послуги / ілюстративне фото, міська рада Дніпра

У Дніпрі ще один із центрів первинної медико-санітарної допомоги підписав договір з Національною службою здоров’я України за пакетами “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах” та “Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно табо хворими, протягом перших трьох років життя”.

Про це йдеться у повідомленні міської ради Дніпра.

Які послуги можна отримати

До переліку послуг входять фізична терапія, мовна терапія, ерготерапія, фізіопроцедури та психологічна підтримка.

Реабілітаційні послуги надають лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, логопеди, психологи, лікарі-неврологи, у тому числі дитячі.

Відділення оснащене сучасним реабілітаційним обладнанням:

  • тренажерами;
  • реабілітаційними брусами;
  • балансирами;
  • засобами для розвитку побутових, соціальних та ігрових навичок,
  • вертикалізаторами.

Заступниця директора департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради Тетяна Прибиток підкреслила: “Через повномасштабну війну потреба у реабілітаційній допомозі зростає. У Дніпрі такі послуги надають дев’ять міських закладів. У них працюють кваліфіковані фахівці, які допомагають пацієнтам відновити функції та повернутися до активного життя”.

Отримати реабілітаційні послуги можна за електронним направленням від сімейного або лікуючого лікаря, з яким укладена декларація.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Дніпрі розширюють доступ до реабілітаційних послуг для дітей і дорослих

У Дніпрі ще один із центрів первинної медико-санітарної допомоги підписав договір з Національною службою здоров’я України за пакетами “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних […]

Актуальні новини

Масована атака дронів на Дніпропетровщину: є загиблі та поранені

У ніч на 17 квітня ворог здійснив масовану атаку безпілотниками по Дніпропетровській області. Сили протиповітряної оборони знищили 10 ворожих БпЛА над регіоном. Про це повідомляє […]

Підприємці прифронтових регіонів Дніпропетровщини зможуть отримати до 500 тисяч гривень гранту за програмою “Власна справа”

Підприємці з прифронтових регіонів зможуть отримати до 500 тисяч гривень гранту за програмою “Власна справа”. Про це повідомили в Міністерстві економіки України. Хто може отримати […]

На Дніпропетровщині голову благодійної організації визнали винним у загибелі дитини

Керівник благодійного фонду організував відпочинок для дітей у наметовому таборі біля водойми. Проте одна з дітина, залишившись без нагляду, зайшла у воду та потонула, оскільки […]