Цей пакет надається за президентським рішенням у рамках PDA (Presidential Drawdown Authority). Він надасть Україні додаткові можливості для задоволення нагальних потреб.
Вміст пакета:
боєприпаси для національних передових зенітно-ракетних комплексів (NASAMS);
ракети для ПЗРК Stinger;
обладнання і боєприпаси для протидії безпілотним авіаційним системам (c-UAS);
боєприпаси класу «повітря-земля»;
боєприпаси для систем HIMARS;
155-мм та 105-мм артилерійські боєприпаси;
ракети TOW;
протитанкові комплекси Javelin та AT-4;
бронетранспортери Stryker;
стрілецька зброя та боєприпаси;
медичне обладнання;
обладнання та боєприпаси для підривних робіт;
запасні частини, допоміжне обладнання, послуги, навчання і транспортування.
Пакет є черговим свідченням підтримки України з боку американського уряду та збройних сил. Завдяки такій допомозі українські військові отримають посилені можливості для відбиття атак та зміцнення обороноздатності на полі бою.
Щорічно з 25 листопада до 10 грудня у світі проходить інформаційна кампанія “16 днів проти насильства”. До Міжнародного дня усунення насильства проти жінок редакція Вільногірськ IN.UA звернулася до експертів, щоб дізнатися, які кроки варто зробити, якщо ви стали жертвою насильства. Ми поспілкувалися з правозахисницею Юлією Сегедою та психологом Олександром Зінченком, щоб розібратися в деталях.
Більше на Вільногірськ IN.UA.
Причини насилля
Психолог Олександр Зінченко розповів, що найчастішими проблемами жінок, які звертаються по допомогу після насильства, є низька самооцінка та невизначеність. Жінки під впливом насильства часто не усвідомлюють свого стану, тому рідко звертаються по допомогу.
«Вони знаходяться під впливом та моральним тиском. Кривдник може знижувати самооцінку постраждалої, через що вона впадає у залежність від нього. Тоді вона вже не уявляє свого життя без насильника», — розповідає Олександр Зінченко.
Багато постраждалих, які пройшли курс терапії, все одно повертаються до своїх кривдників через підсвідомий страх змін. Навіть змінивши своє життя, вони можуть прагнути до звичного способу буття, що може означати повернення до насильства.
Що кажуть правозахисники?
Ми поспілкувалися із Юлією Сегедою, правозахисницею та керівницею ГО «Ліга українських правозахисників». Вона зазначила, що психологічна допомога – одна з перших. Особливо це важливо у випадках сексуального насильства. Постраждалі мають право отримати необхідні ліки безплатно, зокрема засоби для запобігання вагітності та інфікування ВІЛ. Наступним етапом є юридична допомога. Юридична обізнаність дає людині відчуття безпеки, оскільки інформованість знижує страх перед складними питаннями.
«В мене понад 15 років досвіду роботи з постраждалими від домашнього насильства. Тож я можу сказати, що коли працюють у злагодженій співпраці фахівці юридичного, соціального та психологічного сервісу, то тоді людина дійсно має можливість розірвати коло насильства», — зауважила Юлія Сегеда.
Досвід правозахисниці Юлії Сегеди
Юлія згадує випадок, коли у Дніпрі суд виправдав Марину Полях, яку звинуватили у вбивстві співмешканця Дмитра Плотнікова. Жінка заявила, що він бив її протягом двох років, а поліція на її численні звернення лише один раз склала протокол. Співмешканець раніше був засуджений за вбивство, але вийшов на свободу достроково. Під час чергової агресії Плотніков погрожував убити Марину, її доньку та бабусю, після чого жінка, захищаючись, схопила ніж, на який і напоровся нападник. Розслідування тривало три роки, суд визнав Марину невинною.
Часто постраждалі не мають ресурсу, щоб піти від кривдника. Наприклад, це може бути відсутність самостійного заробітку чи житла. Юридична допомога може розв’язати питання статусу, розірвання шлюбу, стягнення аліментів та визначення місця проживання дитини. Комплексний підхід також передбачає переселення постраждалих у безпечне місце, наприклад, притулок, що дозволяє припинити спільне проживання з кривдником. Також постраждалі мають право на моральну та матеріальну компенсацію.
«Суспільство все ще схильне до стереотипного сприйняття насильства, перекладаючи провину на постраждалих. Під дописами та новинами про жінок, які постраждали від насильства, часто можна побачити коментарі типу “А що вона там робила?” або “А чому була так одягнена?”. Це категорично неприпустимо. Рішення про застосування насильства приймає лише кривдник, і від постраждалої особи це не залежить», — наголосила Юлія Сегеда.
Правозахисниця розповіла, що існує чотири форми насильства: домашнє, психологічне, економічне та сексуальне. Якщо проти вас було скоєно хоча б одну з цих форм насильства, план дій буде завжди однаковим.
Практичні кроки: що робити, якщо сталося насильство
Перший крок, за словами адвокатки, — це звернення до поліції. Важливо чітко вказати, що ви стали жертвою домашнього насильства, щоб правоохоронці могли оперативно відреагувати. Поліція може накласти тимчасовий заборонний припис на кривдника, що забороняє йому контактувати з вами або наближатися до вас.
Юлія Сегеда наголошує, що навіть у випадку відсутності свідків або доказів насильства важливо звертатися до поліції.
«Я раджу, коли людина телефонує на 102, одразу говорити про те, що вона звертається щодо домашнього насильства. Тоді органи поліції можуть одразу зрозуміти, на який виклик вони їдуть», — зауважила Юлія Сегеда.
Збір доказів і правові наслідки
Збір доказів є важливим завданням поліції, але головним доказом є свідчення постраждалої особи. Правозахисники наголошують, що навіть у відсутності фізичних доказів, є реальна можливість притягнути кривдника до відповідальності, якщо постраждала звернеться до поліції своєчасно.
«Є адміністративний порядок, коли поліція складає протокол та збирає матеріали, і тоді кривдник притягується до адміністративної відповідальності. У випадку тяжких ушкоджень постраждалої настає кримінальна відповідальність, і довести провину кривдника абсолютно реально. Важливо, щоб постраждала особа довіряла нам і повідомляла про це», — додала Юлія Сегеда.
У неділю, 1 грудня, у Вільногірську проведуть благодійний концерт, щоб зібрати кошти на автівку для місцевого захисника. На сцені виступатимуть вихованці Народної студії естрадного співу при Палаці культури «Металург».
Більше на Вільногірськ IN.UA.
На концерті виступлять 12 учасників, переважно діти віком від 7 до 12 років. Вони виконають українські пісні патріотичного змісту, спеціально підібрані для розкриття їх музичного потенціалу.
Гроші, зібрані під час заходу, передадуть дружині захисника, Стасі Милославській, яка ініціювала збір коштів на автомобіль для потреб її чоловіка.
«Ми не могли залишитися осторонь. Пісні, які лунатимуть на концерті, вибирали з урахуванням тематики й вокальних можливостей учасників. Це наша маленька, але важлива допомога», – поділився очільник студії Олег Ярошенко.
Концерт відбудеться у кафе «У Петровича», початок о 18:00. Охочі прийти на концерт мають заздалегідь забронювати столик у кафе.
Організатори також зазначають, що підтримати благодійну ініціативу можна й онлайн, зробивши донат на зазначені реквізити. Кожна гривня допоможе наблизити перемогу.
Щорічно з 25 листопада до 10 грудня у світі проходить інформаційна кампанія “16 днів проти насильства”. До Міжнародного дня усунення насильства проти жінок редакція Вільногірськ […]
У неділю, 1 грудня, у Вільногірську проведуть благодійний концерт, щоб зібрати кошти на автівку для місцевого захисника. На сцені виступатимуть вихованці Народної студії естрадного співу […]
Сьогодні набув чинності Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України». Тепер українці зможуть привласнити, задекларувати та зберігати знайдену зброю для самозахисту. Про […]
Кабінет Міністрів України затвердив розподіл додаткових коштів для місцевих бюджетів, спрямованих на підтримку громад. Однією з таких громад є Вільногірськ, який отримає майже 11,4 мільйона […]
Сьогодні у Камʼянському сталася пожежа в автомагазині на проспекті Відродження. Вогонь охопив складське приміщення, розташоване на цокольному поверсі чотириповерхового будинку житлового будинку. Постраждав 59-річний чоловік. […]