Міносвіти затвердило пріоритетні заклади освіти для отримання грошової допомоги від Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй. Загалом цю допомогу отримають 700 освітніх установ.
Про це йдеться в наказі Міністерства освіти і науки України.
Серед Вільногірських закладів, які отримають таку допомогу опинились ліцеї №2, №3, №4 та №5. Ці освітні установи отримають 290,5 тисяч гривень.
Заклади можуть витратити не більше ніж 83 тисячі на ремонт шкільних їдалень, закупівля та ремонт обладнання для них, та підготовка закладів до зимового періоду.
Серед умов включення освітніх закладів у список для отримання допомоги:
Відсутність у Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій;
Або його наявність, за умови його повного обстеження та включення до І-ої категорії пошкоджень або відновлено у повному обсязі;
Розташовані в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Чернігівській, Харківській, Херсонській областях;
Забезпечують або відновили забезпечення з 2 вересня 2024 року освітнього процесу за очною формою або поєднаною формою для 200 учнів і більше;
Мають захисні споруди цивільного захисту, які задовільнають всі потреби на випадок повітряної тривоги.
Також заклади, які отримали допомогу, протягом трьох місяців з дня її отримання повинні подати в Міносвіти звіти про її використання.
Новий законопроєкт, який передбачає суворі покарання за зберігання дров без належних документів, викликає значне обурення серед мешканців Вільногірська. Згідно з документом, за зберігання дров без відповідної документації українцям може загрожувати штраф від 34 тисяч гривень або навіть позбавлення волі на термін від 5 до 7 років. Що думають вільногірці та що кажуть в поліції?
Читайте на Вільногірськ IN.UA
Новий законопроєкт
З моменту публікації законопроєкту серед жителів міста виникло безліч питань. Особливо це стосується власників приватних будинків, які опалюють свої оселі дровами. Містяни розмірковують, як діяти, якщо це джерело тепла не буде оформлене згідно з новими вимогами. Та не тільки жителі міста непокояться, а й власники притулків.
“Звісно, що цього закону в нас мало хто буде дотримуватись. Я сама дрова не зберігаю, все що одразу принесла тим і топлю піч, аби котів зігріти. Та і навіть якщо хтось напише на мене заяву, то сподіваюсь мене виправдають. Бо коли ти намагаєшся просто зігріти котів в цей холод, і тобі ще за це будуть погрожувати штрафом або позбавленням волі, то це не дуже справедливо,” — зазначає Ольга Роговенко, власниця котячого притулку.
“Поки що цей законопроєкт на нас ніяк не вплинув, але це поки що. Сумно від цього, як то кажуть, “все для людей”,” — ділиться думками Маша, мешканка приватного будинку.
Особливо актуальним це питання стає в зимовий період, коли через перевантаження енергомереж можуть часто відключати електроенергію. В таких умовах дрова можуть стати єдиним джерелом обігріву.
Як поліція буде реагувати на порушення цього закону на місцях? Чи будуть патрулі, чи інші заходи, направлені на виявлення порушників у приватних будинках чи на дачах? Ми звернулися до поліції, аби дізнатися відповіді на наші питання. Але поки що правоохоронці відмовляються надавати коментарі, оскільки цей законопроєкт ще не набрав чинності.
Максим Антонов — талановитий виконавець і композитор з Вільногірська, який активно сприяє розвитку музичної культури нашого міста. Він регулярно виступає на благодійних концертах на підтримку ЗСУ, а його пісні поступово набирають популярність.
Читайте більше про нього на Вільногірськ IN.UA.
Професійний шлях митця
Максим почав свій музичний шлях у юності, коли його дядько подарував йому гітару та показав три акорди. Без гаджетів, вони з друзями збиралися разом і співали пісні у дворі. Музика стала невіддільною частиною його життя, як повітря чи вода. Після вступу до медичного коледжу в Дніпрі він знайшов однодумців і заснував свій перший гурт. З того часу Максим завжди писав і виконував лише власну музику. У його репертуарі — рок-пісні з елементами фолку, інді та бардівської пісні. Творчо він надихався такими музикантами, як Леммі Кілмістер з Motorhead та Річі Блекмур з Deep Purple.
«Раніше життя мало більше рок-н-ролу. Зараз вже займаюсь більш спокійною та якісною музикою. Здебільшого завжди акцентую саме на тексті пісень. Через них я висловлюю свої думки, почуття, ну і просто те, що хочеться донести до людей. Тепер вже, на фоні інших нових артистів, які здебільшого роблять музику більш розважальною, моя є сумною. Звісно ж є пісні в мене і про любов, і про війну, просто про життя. Пишу про все, що відбувається в цьому житті», — розповідає Максим Антонов.
З початком повномасштабної війни Максим зменшив кількість концертів, але не припинив виступати. Він регулярно дає концерти у рідному місті разом з іншими талановитими виконавцями. Щоб підтримувати форму, Максим раз на 1-2 тижні збирається з друзями на репетиції, а іноді грає на гітарі й самостійно.
Виконавець народився і провів більшу частину дитинства у Новосибірську, але завжди підтримував Україну й був готовий захищати її, якщо виникне потреба.
Раніше музикант був лідером гурту St П’ятки у П’ятихатках, де й розпочалася його музична кар’єра. Зараз він керує новим гуртом, склад якого змінюється через обставини: троє учасників основного складу тепер служать у ЗСУ, тому склад, назва та репертуар гурту постійно змінюються.
«Музика в нашому місті завжди була на рівні, талановитих людей насправді багато, чому я радію. Іноді думаєш, що вже все в цьому житті бачив, а потім зустрічаєш одну ось таку талановиту людину, з якою дуже цікаво спілкуватись», — ділиться Максим думками стосовно розвитку творчості у Вільногірську.
Сім’я Максима
«Він надійний, дуже хороший чоловік і чудовий тато. У нас троє дітей, яких він дуже любить. І він надзвичайно спокійний. Ось, наприклад, він єдиний чоловік з моїх знайомих, який навчив свою дружину водити машину без нервів і криків. Мені з ним комфортно навіть коли я за кермом, а він сидить поруч. Думаю, дівчата-водійки мене зрозуміють», — розповідає дружина Максима Міла Антонова.
Жінка також займається музикою. У 36 років вона вирішила стати бек-вокалісткою у гурті Максима, але згодом почала виконувати пісні самостійно. В основному вона співає поп композиції, іноді виступаючи з гуртом або в дуеті з донькою Аріною, яка нещодавно закінчила музичну школу Вільногірська.
«Я теж виросла на рок-музиці, мене батько підсадив. З досвіду скажу, що ті, хто грає рок, зазвичай бувають дуже спокійними і врівноваженими людьми. Всі свої емоції вони виливають у своїх піснях. Особливо Макс, адже він сам пише пісні, і всі його думки та почуття виливаються на сцені. А вдома він спокійний. Я навіть жартую, що він зовсім не типовий козеріг», — поділилася Міла.
Найближчий виступ Максима
Максим, його дружина Міла та донька Аріна виступатимуть на благодійному концерті у Вільногірському ресторані Garage у неділю, 10 листопада. Метою заходу є зібрати кошти на придбання автівки для військового Євгена П’янкова, бійця 103-ї окремої штурмової бригади, 62 батальйону. Окрім Максима, на сцені виступлять й інші талановиті виконавці.
Редакція Вільногірськ IN.UA запрошує вас підтримати наших музикантів і героя ЗСУ на цьому важливому благодійному заході.
Новий законопроєкт, який передбачає суворі покарання за зберігання дров без належних документів, викликає значне обурення серед мешканців Вільногірська. Згідно з документом, за зберігання дров без […]
Максим Антонов — талановитий виконавець і композитор з Вільногірська, який активно сприяє розвитку музичної культури нашого міста. Він регулярно виступає на благодійних концертах на підтримку […]
Опалювальний сезон у місті стартував 23 жовтня, однак не всі бюджетні заклади отримали тепло. Сьогодні ми зв’язалися з начальником управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального […]
На Дніпропетровщина з’явилась третя мобільна студія для роботи зі звуком та відео — KONTENTA. Вона дає можливість проводити індивідуальну студійну роботу, групові освітні та культурні […]
На засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, яке відбулося у Дніпрі, підсумували роботу 2024. Також обрали нову делегацію, яка представлятиме Дніпропетровщину на всеукраїнському засіданні. Серед […]