Міжнародний день енергоощадження відзначається щороку 11 листопада. Його мета — привернути увагу до важливості заощадження енергії як способу збереження навколишнього середовища. Цього дня люди у всьому світі об’єднуються в прагненні зробити свої оселі більш енергоефективними, зменшуючи споживання енергії та знижуючи шкідливий вплив на довкілля.
Більше на Вільногірськ IN.UA.
Свято було започатковане в 2008 році міжнародною екологічною мережею “Шкільний проєкт з використання ресурсів та енергії” (SPARE) та набуло статусу міжнародного. З того часу до проєкту долучилися понад 20 країн. Основною метою є підвищення обізнаності громадськості про раціональне використання енергоресурсів, що дозволяє не тільки зменшити рівень забруднення довкілля, але й зекономити кошти на комунальних послугах.
Експерти зазначають, що енергоефективність не потребує великих фінансових витрат або дорогого обладнання — найпростіші зміни в побуті можуть значно вплинути на зниження енергоспоживання. Наприклад, просте вимкнення світла при виході з кімнати або використання енергоощадних ламп — це вже крок до значної економії енергії.
Попри те, що проблема з енергоощадження вимагає системних змін на рівні держави та підприємств, кожен із нас може зробити свій внесок, скорочуючи витрати енергії вдома.
10 простих порад для енергоощадження:
- Оберіть енергоефективні прилади класу А-А+++, які споживають значно менше енергії.
- Замініть лампи розжарювання на енергоощадні, які використовують у 10 разів менше електроенергії.
- Установіть двокамерні вікна, які зберігають тепло, і регулярно мийте їх.
- Очищайте побутову техніку: мийте пилососи, розморожуйте холодильники, очищуйте чайники від накипу.
- Прання та миття посуду: завантажуйте машини повністю і використовуйте низькі температури.
- Вимикайте прилади з розетки, коли вони не використовуються, оскільки навіть у режимі stand by вони споживають енергію.
- Правильне розміщення холодильника: встановлюйте його в прохолодному місці, відсувайте від стіни та мінімізуйте час відкриття дверцят.
- Не закривайте радіатори опалення меблями або шторами, щоб забезпечити їх ефективну роботу.
- Кип’ятіть лише необхідну кількість води або використовуйте термос для збереження тепла.
- Встановіть індивідуальні лічильники для контролю за споживанням енергії.
Підвищуючи обізнаність про енергоощадження і роблячи свій побут більш ефективним, ми не тільки зменшуємо витрати, але й робимо свій внесок у збереження планети для майбутніх поколінь.
Читайте також:
- Як оформити пенсію із “Дія.Підписом”, не виходячи з дому: інструкція
- В Україні ускладнюють процес складання іспиту для отримання водійських прав
Підписуйтесь