Готуємо святкові рецепти: мімоза, штолен та шпинатний рулет своїми руками

Буянова Єва 10:30, 8 Грудня 2024
Святкова свята/ фото ілюстративне, Freepik

Готуємо святкові рецепти. Страви на Різдво та Новий рік — це не просто їжа, а частина святкової магії, яка створює атмосферу затишку та радості. Ми зібрали для вас добірку традиційних і сучасних рецептів, що ідеально доповнять ваш святковий стіл, наповнивши його ароматами, смаками та теплом родинного святкування.

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала 4 рецепти, ділимося добіркою. 

Святкові страви

Різдвяні та новорічні свята — це час, коли кожен дім наповнюється теплом, затишком та ароматами святкових страв. Традиційно до новорічного столу готують особливі частування, які створюють атмосферу свята та дарують відчуття справжньої магії. Слід заздалегідь продумують меню, щоб здивувати гостей смачними стравами.

Особливо актуальними напередодні свят є бюджетні рецепти на Новий рік, які дозволяють приготувати вишукані страви без значних витрат. Це можуть бути легкі салати з овочів та риби, закуски, ситні рулети чи різдвяні десерти. Завдяки поєднанню простих продуктів та креативних ідей навіть звичні страви набувають нового вигляду та смаку. Готуємо святкові рецепти разом.

Штолен

Штолен/ фото ілюстративне

Інгредієнти:

• 200 мілілітрів теплого молока;

• 40 грамів живих дріжджів; 

• 140 грамів цукру;

• дрібка солі;

• 2 яйця;

• цедра 1 апельсина;

• 1 столові ложки кориці;

• +- 500 грамів борошна; 

• 140 грамів вершкового масла;

• 150 грамів родзинок;

• 150 грамів журавлини;

• 100 грамів горіхів;

• 100-150 мілілітрів алкоголю для замочування;

• 60-70 грам вершкового масла для змащування;

• цукрова пудра для присипки.

Приготування:

За декілька днів або хоча б за 1-2 години до приготування замочіть цукати в алкоголі. Перед приготуванням злийте залишок алкоголю. Всі інгредієнти мають бути теплими!

До теплого молока додаємо 1 ч.л. цукру від загальної кількості та дріжджі. Все добре перемішуємо та додаємо 3-4 ст.л. борошна від загальної кількості, перемішуємо, накриваємо та залишаємо на 10-15 хвилин до утворення пухкої шапки. Далі додаємо яйце, цукор, цедру апельсина, корицю та добре перемішуємо.

Вводимо борошно та починаємо вимішувати тісто, якщо воно дуже сильно липне до рук то додайте ще трішки борошна. Коли тісто стало гладким та однорідним вмішуємо в нього м’яке вершкове масло. Продовжуйте вимішувати і тісто стане гладким та однорідним. Далі вводимо цукати, до них обовʼязково додаємо 2 ст.л. борошна та перемішуємо.

Вмішуємо їх в тісто разом з горіхами, якщо тісто дуже липне – присипте борошном. Перекладаємо тісто в миску, накриваємо та залишаємо підходити в теплому місці мінімум на 1 годину. Тісто має добре підійти. Тісто оминаємо, ділимо на 2-3 частини та формуємо майбутній штолен. Перекладаємо на застелене пергаментом деко, накриваємо та залишаємо ще на 15 хвилин. Після відправляємо штолен в розігріту до 180 градусів духовку на 50-60 хвилин. Готовий штолен одразу змащуємо топленим маслом з обох сторін та рясно присипаємо цукровою пудрою. Загортаємо штолен в пергамент та залишаємо в темному, прохолодному місці на 1-4 тижні.

Шпинатний рулет

Шпинатний рулет/ фото ілюстративне

Інгредієнти: 

• 150 грамів шпинату;

• 3 яйця;

• дрібка солі;

• 50 грамів борошна;

• 175 грамів крем-сиру;

• 180 грамів червоної риби. 

Приготування:

Шпинат подрібнюємо за допомогою блендера (також можна взяти заморожений шпинат), додаємо жовтки, сіль та перемішуємо. Всипаємо борошно та перемішуємо до однорідності. В окремій чаші збиваємо білки до стоячих піків та обережно вмішуємо в шпинатне тісто. Перекладаємо тісто на застелене пергаментом деко (обирайте якісний пергамент аби бісквіт не пристав до нього) та за допомогою лопатки розрівнюємо в тонкий пласт.

Відправляємо в розігріту до 180 градусів духовку на 10-13 хвилинок. Дістаємо бісквіт з духовки, накриваємо рушничком, перегортаємо та обережно знімаємо пергамент. Беремо крем-сир та щільно змащуємо ним шпинатний бісквіт.

Зверху викладаємо шматочки червоної рибки. Обережно загортаємо все в рулет та обгортаємо пергаментом або харчовою плівкою. Відправляємо в холодильник на 1-2 годинки. Після дістаємо та нарізаємо.

Салат з червоною рибою без майонезу 

Салат з червоною рибою без майонезу/ фото ілюстративне

Інгредієнти: 

• 2 яйця (варені);

• 1 авокадо;

• 1 огірок;

• 150 грамів слабосоленої риби. 

Заправка:

• 2 столові ложки грецького йогурту;

• 1 столові ложки гірчиці в зернах;

• сік лимона;

• сіль.

Приготування: 

Всі інгредієнти нарізаємо кубиком та змішуємо в мисці. Для заправки до грецького йогурту додаємо гірчицю в зернах, лимон та сіль, добре перемішуємо та заправляємо салат.

Салат Мімоза 

Салат Мімоза/ фото ілюстративне

Інгредієнти:

• 1 цибулина;

• 1 чайна ложка солі;

• 1 чайка ложка цукру;

• 1 столова ложка  оцету; 

• 2-3 картоплини;

• 2 моркви;

• 2 банки консервованих сардин;

• 120 грамів плавленого сиру;

• 4 яйця;

• 200-250 грам майонезу. 

Приготування:

Овочі готуємо улюбленим для вас способом. Попередньо овочі миємо, змащуємо олією, загортаємо в фольгу та відправляємо в розігріту до 180 градусів духовку на +-60 хвилин.

Готові овочі охолоджуємо, очищуємо та натираємо на великій терці. Цибулю дрібно нарізаємо, додаємо до неї сіль, цукор, оцет, заливаємо гарячою водою та маринуємо 15 хвилин. Після зливаємо воду та додаємо цибулю до сардин.

Першим шаром викладаємо картоплю та промащуємо майонезом, далі викладаємо сардини з цибулею та зверху затираємо плавленим сиром. Далі йде шар моркви з майонезом, потім білок з майонезом та останнім шаром – натертий на дрібній терці жовток. Даємо салату настоятись та подаємо до столу.

Готуємо святкові рецепти, щоб створити неповторну атмосферу Різдва та Нового року. Незалежно від того, чи це класичний штолен, легкий салат із червоною рибою або ніжний шпинатний рулет — кожна страва здатна стати родзинкою святкового столу. Наші рецепти допоможуть здивувати гостей, подарувати затишок та тепло близьким, а головне — перетворити звичайний прийом їжі на справжнє свято смаку.

Читайте також: 

Підписуйтесь

ТОП-5 горіхів, які змінять ваше здоров’я на краще

Буянова Єва 09:05, 22 Грудня 2024
Горіхи/ фото ілюстративне, Freepik

Горіхи — це не лише смачний перекус, а й справжній скарб для вашого здоров’я. Вони насичені корисними жирами, вітамінами та мікроелементами, які підтримують серце, мозок і загальне самопочуття. Дізнайтеся, які саме горіхи варто додати до свого раціону, щоб отримати максимум користі.

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала ТОП-5 горіхів для покращення здоровʼя.

Найкращі горіхи для організму

Арахіс

Арахіс вирізняється найвищим вмістом білка серед усіх горіхів. Крім того, він багатий на магній, який сприяє контролю рівня цукру в крові.

Мигдаль

Мигдаль багатий на рослинний білок, корисні жири, клітковину та вітамін Е — потужний антиоксидант, який сприяє очищенню організму від вільних радикалів і запальних сполук. Також він містить важливі мінерали, зокрема магній.

Фісташки

Фісташки є чудовим джерелом клітковини, корисних жирів, вітамінів, мінералів та антиоксидантів, зокрема флавоноїдів і антоціанів, які відіграють важливу роль у протизапальних процесах. Ба більше, вони містять усі дев’ять незамінних амінокислот, які організм не здатен синтезувати самостійно та має отримувати з їжею.

Кешʼю

Кеш’ю багаті на мідь, яка сприяє зміцненню кісток та підтримці здоров’я серцево-судинної системи.

Волоські горіхи

Волоські горіхи вирізняються високим вмістом жирів, більшість із яких належать до корисних омега-3 жирних кислот. Ці жири мають важливе значення для здоров’я серця та мозку.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Чи дійсно Новий рік – час для змін: як правильно ставити цілі на рік

Буянова Єва 17:00, 21 Грудня 2024
Цілі/ фото ілюстративне, Freepik

Новий рік часто асоціюється з новими стартами, прагненням до самовдосконалення та великими планами. Але що саме в цьому періоді надихає нас на зміни? Редакція Вільногірськ.IN.UA підготувала матеріал про те, як зробити поставлені цілі реальністю, а не залишити їх лише у форматі святкових мрій.

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала поради щодо того як правильно ставити цілі на рік. 

Як ставити цілі на рік

Щоденник або планер

Візуалізація допомагає розставити пріоритети та чітко усвідомити свої прагнення. У цьому чудово допоможуть щоденник або планер. Регулярні записи сприятимуть вашій продуктивності протягом року, а досягнення підвищуватимуть самооцінку.

Аналіз досягнень попереднього року

Аналіз успіхів і невдач є важливим кроком до самовдосконалення. Розглядаючи власні досягнення, ви зможете виділити ключові фактори, що допомогли реалізувати плани в минулому році. Вивчення помилок дозволить зрозуміти, що не спрацювало, і відкрити нові можливості. Усвідомлення своїх досягнень сприятиме підвищенню ефективності впродовж року.

Конкретність цілей

Цілі у вашому планері повинні бути чіткими, позитивно сформульованими, реалістичними та прив’язаними до конкретного часу. Важливо, щоб ви могли легко відстежити виконання кожного пункту, адже це впливає на вашу ефективність у досягненні мети. 

Розставлення пріоритетів

Визначте пріоритети. Що у вашому списку потребує негайної уваги? Що можна відкласти на потім? Які завдання слід виконати сьогодні, а які розраховані на тиждень, місяць чи навіть цілий рік?

Читайте також: 

Підписуйтесь

Горіхи

ТОП-5 горіхів, які змінять ваше здоров’я на краще

Горіхи — це не лише смачний перекус, а й справжній скарб для вашого здоров’я. Вони насичені корисними жирами, вітамінами та мікроелементами, які підтримують серце, мозок […]

09:05, 22.12.2024 Буянова Єва
Цілі

Чи дійсно Новий рік – час для змін: як правильно ставити цілі на рік

Новий рік часто асоціюється з новими стартами, прагненням до самовдосконалення та великими планами. Але що саме в цьому періоді надихає нас на зміни? Редакція Вільногірськ.IN.UA […]

17:00, 21.12.2024 Буянова Єва
Декор

Як прикрасити дім до Нового року: креативні ідеї

Декор до Нового року – це чудова нагода створити святкову атмосферу та додати затишку вашому дому. Креативний підхід дозволяє перетворити навіть найпростіші елементи декору на […]

14:00, 21.12.2024 Буянова Єва
Кутя

Кутя на всі смаки: як готують головну різдвяну страву в різних регіонах України

Кутя — традиційна різдвяна страва, яка об’єднує родини за святковим столом. Однак у кожному регіоні України її готують по-своєму: десь додають мак і мед, а […]

11:05, 21.12.2024 Буянова Єва

Святкуй Новий Рік смачно: 5 безалкогольних коктейлів до святкового столу

Кожен господар та господиня бажає накрити свій особливий святковий стіл на Новий рік. Раніше ми писали, як урізноманітнити святковий стіл оригінальними коктейлями на основі алкоголю. […]

17:00, 20.12.2024 Бойцун Дмитро