Глінтвейн — напій, який зігріває не лише тіло, а й душу. Його аромат спецій і теплого вина асоціюється із затишними зимовими вечорами та святковою атмосферою. Але чи знаєте ви, що історія глінтвейну сягає кількох століть? Дізнайтеся, як цей напій з’явився, завоював популярність у світі та навчіться готувати його вдома за класичним рецептом!
Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала цікаві факти про глінтвейн та публікує рецепт смачного напою.
Історія створення глінтвейну
Створення глінтвейну приписують давнім римлянам, які ще до початку нашої ери додавали до червоного вина кардамон, корицю та гвоздику. Однак через теплий середземноморський клімат вино в ті часи не нагрівали, а спеції використовували здебільшого як символ розкоші та достатку.
У 16 столітті, завдяки торгівлі з Індією, прянощі стали доступнішими для широких верств населення. Це стало можливим завдяки зусиллям іспанських та британських мореплавців. Саме в цей період почали з’являтися рецепти глінтвейну в його сучасному вигляді — з нагрітим вином. Цікаво, що за сотні років цей напій майже не зазнав змін.
Рецепт глінтвейну
Інгредієнти:
- сухе червоне вино – 0,7 літра;
- мед – 1 столова ложка;
- кориця – 1 дрібка;
- кардамон – 1 дрібка;
- мускатний горіх – 1 дрібка;
- гвоздика – 6 штук;
- перець чорний запашний – 5 горошин;
- лимон – 0,5 штуки.
Приготування:
Вилити вино в термостійку ємність (скляну або емальовану каструлю) і поставити на вогонь. У процесі нагрівання додати мед і спеції, а також свіжовичавлений лимонний сік. Помішувати вміст ємності до зникнення піни, що з’являється через спеції. Потім вимкнути вогонь і залишити напій на 15 хвилин під щільною кришкою.
Читайте також:
- Кекси, чійкейки та манники: рецепти страв з гарбуза
- Паски за власним рецептом: переселенка поділилась сімейним рецептом випічки до Великодня
Підписуйтесь