Чому важливо донатити: історія Богдани Фактуліної

Катерина Тесленко 15:30, 21 Грудня 2024
Чому важливо підтримувати військові збори / ілюстрація Вільногірськ IN.UA

Богдана Фактуліна, донька загиблого захисника України Олега Бандурченка, активно підтримує військових, беручи участь у різних зборах. Своє рішення Богдана мотивує відданістю та пам’яті про батька, який загинув, виконуючи бойове завдання

Журналістка Вільногірськ IN.UA поспілкувалася з Богданою Фактуліною та дізналася про історію її батька і чому для неї важливо брати участь у військових зборах.

Підтримка військових зборів

Після втрати батька, вільногірка Богдана Фактуліна відчула важливість підтримки тих, хто продовжує захищати країну на передовій. Нещодавно вона вирішила вкотре підтримати військових, зробивши значний грошовий внесок у військовий збір, який проводився Стасею Милославською. Тим самим вона прискорила закриття цього збору та отримала подарунок від нашої редакції у вигляді шоперу.

Богдана Фактуліна із шопером, отриманим від редакції Вільногірськ IN.UA / фото з власного архіву Богдани Фактуліної

“Я вирішила донатити, бо знаю, що маю таку можливість. Колись в свій час ми не встигли зробити збір для тата. Тому зараз я намагаюсь допомагати як найбільше”, — розповідає Богдана.

Значні суми, які вона надсилає на підтримку військових, йдуть на закупівлю необхідного обладнання, амуніції та медичних засобів для військових. Вона вважає, що кожен внесок, незалежно від розміру, має значення і може врятувати життя.

“Я кожен місяць намагаюся хоч десь щось донатити на Україну, саме на солдатів. Інколи буває навіть два рази на місяць, коли бачу, що збір йде повільно і потрібна додаткова допомога”, — додає Богдана.

Порада тим, хто вагається донатити

За словами Богдани, вона краще відмовиться від чашки кави або ще чогось і надішле ці ж гроші до якогось збору. Теж саме можна робити і з сигаретами або алкоголем. Ці невеликі жертви можуть зробити велику різницю для тих, хто бореться на передовій.

Вона також зазначає, що важливо підтримувати перевірені збори, організовані знайомими або друзями, щоб бути впевненою, що кошти підуть на потрібні речі.

“Я впевнена, що кожен донат наближає нас до перемоги, адже нашим хлопцям це потрібно”, — підкреслює Богдана.

Спогади про батька

Згадуючи про батька, Богдана відмічає, що вони постійно намагалися бути на зв’язку. Завдяки йому у 2004 році прапор Вільногірська побував у Києві на Майдані серед тисяч інших прапорів.

Олег Бандурченко / фото з власного архіву Богдани Фактуліної

Олег Бандурченко ще у 2014 році без вагань пішов захищати країну від агресії росії у зоні Антитерористичної операції. Всі ці роки він мужньо боровся за незалежність України та пройшов великий шлях від простого солдата до звання командира першої мінометної батареї, 17-го механізованого батальйону. Мав позивний “Кіпарис”.

“Спочатку як тільки почалася Антитерористична операція, він відправився туди на рік, після чого повернувся вже як як була вагітна. Та пробув вдома він не довго. Сказав, що не може залишатись тут, коли його пацани там. Тож він знову туди поїхав“, — поділилася спогадами Богдана.

Олег Бандурченко / фото з власного архіву Богдани Фактуліної

Початок повномасштабної війни застав Олега Бандурченко на Донеччині, коли йому вже було 62 роки. Потім були військові дії в Луганській області, а згодом його частину перекинули на Херсонський напрямок.

У жовтні 2022 року виконуючи бойове завдання в районі населеного пункту Давидів Брід Бериславського району Херсонської області Олег Бандурченко загинув від отриманих травм, несумісних із життям.

“Так вийшло, що тато був на всіх моїх важливих подіях. Я прям цим тішусь. Народження онуків, весілля, випускний. На жаль мої брат і сестра тепер не мають такої можливості”, — поділилася Богдана.

Олег Бандурченко разом з донькою, Богданою / фото з власного архіву Богдани Фактуліної

Із памʼяттю про батька Богдана Фактуліна продовжує неспинно підтримувати військові збори, аби допомогти наблизитися нашій країні до перемоги.

Читайте також:

Підписуйтесь

Єгор Цівка: шлях до перемоги в олімпіаді з інформаційних технологій

Єва Буянова 16:40, 17 Квітня 2025
Єгор Цівка/ фото з особистого архіву героя

Учень 10-Б класу Вільногірського ліцею №4 Єгор Цівка здобув перемогу в олімпіаді з інформаційних технологій, що стала для нього не лише інтелектуальним викликом, а й можливістю для особистого розвитку та нових вражень.

Деталі читайте на Вільногірськ.IN.UA

Підготовку до олімпіади Єгор розпочав разом із вчителькою Тетяною Ярославівною:

“Ми з нею зустрічалися, виконували завдання, готувалися. Вона досить багато зробила для моєї перемоги в олімпіаді”, – розповідає хлопець. 

Після успішного проходження міського та обласного турів, Єгор вирушив на наступний етап:

“Потім я пройшов міський тур, обласний, і поїхав на всеукраїнський з одним з вчителів. Ми жили в гуртожитку, ходили до університету писати завдання”, – згадує переможець. 

Завдання олімпіади виявилися досить складними:

“Завдання були досить складними, я б сказав, дуже складними”, – зізнається Єгор Цівка. 

Єгор висловив побажання, щоб завдання були більш практичними:

“Простішими, реалістичнішими і практичнішими, тому що завдання дуже складні і важко уявити, як їх можна застосувати у повсякденному житті”, – наголошує хлопець. 

Олімпіада стала для учня не лише інтелектуальним викликом, а й можливістю подорожувати:

“Я думаю, ця олімпіада досить хороша можливість для подорожування, тому що зараз воєнний стан, це не дуже безпечно і просто так виїхати кудись відпочивати це досить складно. А тут надаються всі умови для цього і, звичайно, олімпіада дала цю можливість”, – розповідає Єгор. 

Всеукраїнський етап олімпіади/ фото з особистого архіву героя

Його улюбленим предметом у школі є інформатика:

“Напевно, це інформатика, тому що мені там все загалом зрозуміло. Але мені всі предмети потроху подобаються”, – ділиться учень. 

Щодо майбутнього, Єгор планує вступати на графічний дизайн:

“Я б хотів вступити на графічний дизайн, але поки що конкретних університетів я не знаю. Ми ще шукаємо і обираємо, в які. Потихеньку готую портфоліо, щоб вже були якісь роботи для цього”, – зізнається учень. 

Підготовку до іспитів він планує розпочати з літа:

“Поки що ні, але буду поступово також готуватися, починаючи з літа”, – розповідає Єгор. 

На даний момент він навчається самостійно:

“Поки що до репетиторів я не ходжу”, – каже хлопець. 

Особливою мотивацією для участі в олімпіаді стала підтримка вчительки, яка відіграла важливу роль у виборі Єгором цього шляху:

“Для мене ця олімпіада — це можливість відкрити для себе нові міста та знайти нових знайомих. Звичайно, це новий, безцінний для мене досвід. На моє остаточне рішення щодо участі в олімпіаді вплинула Тетяна Ярославівна, бо для неї важливо, щоб учні не тільки володіли предметом, а й показували результати праці вчителя. Тому для мене це була велика відповідальність — не підвести вчительку і школу в цілому,” — зізнається Єгор.

Ця історія демонструє, як наполегливість, підтримка вчителів та власна мотивація можуть привести до значних досягнень у навчанні та відкриття нових можливостей для самореалізації.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірцям нагадали про комендантську годину

Анастасія Гришкова 12:50, 17 Квітня 2025
Комендантська година / ілюстративне фото, Rexels

У Вільногірській громаді продовжує діяти комендантська година. Жителів та гостей міста просять дотримуватись правил, особливо у святкові дні.

Про це повідомили на сторінці Вільногірської міської ради у Fecebook.

“Згідно з розпорядженням міського голови від 29 березня 2023 року № Р-66/0/3-23 та розпорядженням начальника Кам’янської районної адміністрації від 28 березня 2023 року № Р-49/23, відповідно до законодавства України та указів Президента, на території громади встановлено обмеження на пересування у нічний час”, – йдеться в повідомленні.

Комендантська година триває з 00:00 до 05:00. У цей період заборонено перебування громадян на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток.

Ці правила залишаються чинними, змін до розпорядження не вносилось.
Особливо важливо дотримуватись обмежень у пасхальні та поминальні дні, коли традиційно зростає кількість пересувань у нічний час.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірцям нагадали про комендантську годину

У Вільногірській громаді продовжує діяти комендантська година. Жителів та гостей міста просять дотримуватись правил, особливо у святкові дні. Про це повідомили на сторінці Вільногірської міської […]

До поминальних днів у Вільногірській громаді тривають роботи з прибирання кладовища

Напередодні поминальних днів мешканці громади, за давньою традицією, впорядковують могили своїх рідних і близьких. Після масових прибирань утворюється значна кількість сміття, тож комунальні служби поступово […]

Актуальні новини

Масована атака дронів на Дніпропетровщину: є загиблі та поранені

У ніч на 17 квітня ворог здійснив масовану атаку безпілотниками по Дніпропетровській області. Сили протиповітряної оборони знищили 10 ворожих БпЛА над регіоном. Про це повідомляє […]

Підприємці прифронтових регіонів Дніпропетровщини зможуть отримати до 500 тисяч гривень гранту за програмою “Власна справа”

Підприємці з прифронтових регіонів зможуть отримати до 500 тисяч гривень гранту за програмою “Власна справа”. Про це повідомили в Міністерстві економіки України. Хто може отримати […]