Укргідрометцентр назвав три міста на Дніпропетровщині з поганою якістю повітря

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 15:13, 24 Січня 2025
Забруднене повітря / фото ілюстративне, Pexels

У 2024 році якість повітря в Дніпрі, Кам’янському та Кривому Розі – трьох найбільш забруднених містах Дніпропетровської області – ще більше погіршилася порівняно з 2023 роком.

Такий висновок зробили екоактивісти ГО “Save Dnipro”, сприраючись на дані Українського гідрометеорологічного центру.

Якість повітря у 2024 році

Екоактивісти провели дослідження, порівнюючи показники якості повітря в Дніпропетровській області за 2023 та 2024 роки. Аналіз розпочався з трьох міст, які стабільно займають перші позиції у національному “антирейтингу” найбрудніших: Дніпро, Кам’янське та Кривий Ріг. Вони звернули увагу на концентрацію шкідливих речовин, що регулярно перевищують гранично допустимі концентрації (ГДК).

У 2024 році ситуація не покращилася, а в окремих випадках навіть погіршилась. Зокрема, зафіксовано стабільне перевищення ГДК у таких речовинах:

  • Кам’янське: аміак, чадний газ, формальдегід, фенол;
  • Дніпро: формальдегід, діоксид азоту, завислі частки;
  • Кривий Ріг: завислі частки, формальдегід.

Активісти також виявили значне погіршення якості повітря у 2024 році порівняно з попереднім роком:

  • Кам’янське: діоксид азоту, завислі частки;
  • Дніпро: аміак;
  • Кривий Ріг: завислі частки, формальдегід.

Як виправити ситуацію?

Згідно з постановою Кабінету міністрів України № 827 від 14 серпня 2019 року, для зон з перевищенням ГДК має бути розроблений та оприлюднений План поліпшення якості повітря. Однак, як зазначають екоактивісти, в Дніпропетровській області цей процес не ведеться, що лише ускладнює розв’язання проблеми забруднення повітря.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Кам’янському чоловік влаштував стрілянину з автомата

Анастасія Гришкова 10:50, 22 Квітня 2025
Місце події / фото, Національна поліція

У Кам’янському чоловік відкрив стрілянину з автомата у дворі багатоквартирного будинку. Внаслідок інциденту ніхто не постраждав. Підозрюваного затримали.

Про це повідомляє Кам’янське районне управління поліції у Fecebook.

Що відомо про стрілянину

Подія сталася близько 14:30 на лівобережжі міста. Очевидці повідомили в поліцію, що невідомий стріляє з предмета, схожого на автоматичну зброю.

На місце події прибула слідчо-оперативна група, яка затримала 44-річного чоловіка. Під час огляду у нього вилучили зброю, попередньо — автомат Калашникова.

За даними поліції, затриманий перебував у стані алкогольного сп’яніння.Чоловіка затримано.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство). Чоловіку загрожує до семи років ув’язнення. Наразі тривають слідчі дії.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як Лихівська громада підтримує внутрішніх переселенців: соціальні ініціативи та допомога від місцевої влади

Анастасія Гришкова 14:10, 21 Квітня 2025
Лихівська громада/ фото, Fecebook селищної ради

У Лихівській громаді вже понад рік працює Рада з питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО), створена у квітні 2024 року. Очолює її Наталія Ільїна, переселенка з Луганської області, яка приїхала до громади у 2022 році. За цей час рада вже досягла реальних результатів у роботі з переселенцями, незважаючи на свою відносно молоду діяльність.

Про це повідомила Наталя Ільїна, голова Ради з питань ВПО при Лихівській селищній раді під час розмови з журналісткою Вільногірськ ІN.UA.

Підтримка внутрішніх переселенців

Для підтримки ВПО в громаді успішно працює програма “Турбота”, яка допомагає людям з вразливих категорій, у тому числі переселенцям, отримувати матеріальну допомогу на лікування та інші потреби.

Також на земельних ділянках громади вирощують овочі та фрукти, які потім переробляються, виготовляються соки і консервація, що передаються як гуманітарна допомога.

Як повідомили представники громади, Лихівською селищною радою було реалізовано Програму забезпечення населення продуктами харчування в рамках Всеукраїнської Програми ” Сади Перемоги”. На комунальній земельній ділянці було висаджено картоплю, огірки, помідори, кабачки, квасолю.

Робітники з благоустрою та працівники КУ ” Центр надання соціальних послуг”займалися збиранням та консервуванням огірків та помідорів, а також виготовлення сухофруктів для забезпечення потреб військових, внутрішньо переміщених осіб та жителів громади.

Скільки внутрішніх переселенців проживає в громаді

Зараз у Лихівській громаді проживають 120 внутрішньо переміщених осіб, всі вони зареєстровані й отримують необхідну підтримку.

“Усе почалося ще у 2022 році, коли в Всеукраїнській спілці прихистків був опублікований контактний номер прихистку для охочих отримати допомогу. Відтоді інформація про гостинність нашої громади поширюється “із вуст в уста” — так званою “циганською поштою”, а також через міжнародні організації. На сьогодні громада стикається з новим викликом — все більше людей із Донеччини, звертаються з проханням поселитися саме тут”, – каже Наталя Ільїна, голова Ради з питань ВПО при Лихівській селищній громаді.

Крім того, спільно з Центром надання адміністративних послуг переселенці можуть оформлювати документи, субсидії та вирішувати побутові питання.

Служба у справах дітей також допомагає: у 2024 році п’ятеро дітей з родин ВПО отримали статус постраждалих внаслідок воєнних дій. Загалом у громаді проживають 24 дитини-переселенця, 10 з яких навчаються в Лихівському ліцеї, всі забезпечені технікою для дистанційного навчання.

З лютого 2024 року в громаді працює соціальний автобус, який безкоштовно перевозить мешканців до міст Вільногірськ і П’ятихатки. Окрім того, для літніх людей, які часто приїжджають до громади через евакуаційний хаб у Павлограді, важливим є доступ до житла на нижніх поверхах. Багато з них не можуть орендувати житло, тому шукають можливість оселитися в МТП, проживання в якому безкоштовне.

Приватна забудова переважає в громаді, є лише один багатоквартирний будинок. Деякі переселенці вже придбали житло, одна сім’я купила будинок, а донька влаштувалася медсестрою. Інша родина — придбала будинок у розстрочку.

Представники громади наголосили, що Лихівська громада не робить різниці між місцевими мешканцями та переселенцями — всі охоплені єдиною соціальною програмою “Турбота”.

Зокрема, цього року вже виділено 100 тисяч гривень на оздоровлення п’яти дітей вразливих категорій в таборах за межами громади.

Наразі триває пошук відповідних закладів для відпочинку.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Кам’янському чоловік влаштував стрілянину з автомата

У Кам’янському чоловік відкрив стрілянину з автомата у дворі багатоквартирного будинку. Внаслідок інциденту ніхто не постраждав. Підозрюваного затримали. Про це повідомляє Кам’янське районне управління поліції […]

Як Лихівська громада підтримує внутрішніх переселенців: соціальні ініціативи та допомога від місцевої влади

У Лихівській громаді вже понад рік працює Рада з питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО), створена у квітні 2024 року. Очолює її Наталія Ільїна, переселенка з […]