Товарів з Польщі в Україні стає дедалі більше — Міністерство аграрної політики

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 12:00, 6 Березня 2025
Імпорт та експорт товарів між країнами / фото ілюстративне, Pexels

Товарообіг між Україною та Польщею у 2024 році склав 11,7 мільярда доларів. За словами експертів, Польща постачає в Україну більше товарів, ніж імпортує звідти.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Товарообіг між Україною та Польщею

Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль, виступаючи на польсько-українських діалогах, організованих Посольством Республіки Польща в Україні, зазначив, що загальний товарообіг між країнами у 2024 році склав 11,7 мільярда доларів. З цієї суми 7 мільярдів доларів припадає на польський експорт в Україну, а 4,6 мільярда доларів – на експорт українських товарів до Польщі.

Для порівняння, у 2023 році товарообіг між країнами був нижчим і становив 11,3 мільярда доларів. Тоді Польща експортувала до України товарів на суму 6,6 мільярда доларів, а Україна – на 4,7 мільярда доларів.

За словами Віталія Коваля, необхідно змінювати ситуацію на користь збільшення українського експорту. Він наголосив, що український бізнес може стати основним рушієм зростання взаємної торгівлі.

“Україна в цілому імпортує дизелю, бензину на 1,5 мільйона тонн. Щодо агропродукції, то за минулий рік Україна імпортувала з Польщі засобів виробництва, мінеральних добрив на 354 млн доларів. І весь цей імпорт складає велику частину української агропродукції. Наприклад, щоб виростити тонну української кукурудзи, ми маємо імпортувати 75% складових. Тобто від успіху українських аграріїв залежить прибутковість міжнародних компаній і польських, в тому числі”, – наголосив Міністр Віталій Коваль.

Загалом у 2024 році Україна імпортувала товарів на 70,7 мільярда доларів, а експортувала – на 41,6 мільярда доларів. Найбільшу частку імпорту склала транспортна продукція на 25 мільярдів доларів. Продовольчі товари імпортували на суму 24,6 мільярда доларів.

Читайте також:

Підписуйтесь

Україців, які продають товари через інтернет можуть змусити платити податки

Анастасія Гришкова 13:04, 9 Травня 2025
Податки / ілюстративне фото, Rexels

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує громадян, що продаж товарів через інтернет із метою отримання прибутку підлягає оподаткуванню. Якщо така діяльність носить системний характер, вона розцінюється як підприємницька, а отже, вимагає реєстрації як суб’єкта господарювання.

Про це повідомили на сторінці Вільногірської міської ради.

У яких випадках треба реєструватися як ФОП

Зазначається, що важливо розрізняти поодинокий продаж вживаних речей, який не є об’єктом податкового контролю, та регулярну торгівлю однорідним асортиментом товарів через платформи на кшталт OLX, Prom.ua або соціальні мережі.

У разі здійснення підприємницької діяльності, громадяни зобов’язані:

  • зареєструватися як ФОП;
  • використовувати зареєстровані РРО/ПРРО для розрахунків;
  • дотримуватись вимог податкового законодавства.

Підписуйтесь

Переробні підприємства можуть отримти грант на суму 8 мільйонів гривень

Анастасія Гришкова 11:08, 9 Травня 2025
Гранти на розвиток / ілюстративне фото, Rexels

Мінекономіки схвалило нову хвилю фінансування в межах програми “Гранти для переробних підприємств”. Гранти загальною сумою понад 100 мільйонів гривень отримають 21 компанія, яка працює або планує розвиватися у переробній галузі.

Про це повідомили на сторінці Кам’янської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості.

Гранти для переробних підприємств

Серед отримувачів — виробники харчових продуктів, текстилю, кормів для тварин, медичних товарів, електрообладнання, безпілотників, а також підприємства з дерево- та металообробки.

Максимальна сума гранту — 8 мільйонів гривень. Отримати фінансування можуть підприємці, які:

  • вже працюють у переробній галузі та планують масштабування;
  • планують реалізувати новий проєкт з переробки (КВЕД С).

Грантові кошти можуть бути спрямовані на:придбання, доставку та запуск нового обладнання;розширення або модернізацію виробничих потужностей.

Умови програми

Співфінансування: 50/50 — для більшості підприємств; 80/20 — для виробників безпілотників, поліграфії та бізнесів у зонах бойових дій. Створення щонайменше 5 нових робочих місць. Бізнес має працювати не менше 3 років, щоб компенсувати суму гранту через податки.

Як подати заявку

1. Подати заявку через портал “Дія”.

2. Пройти перевірку банком.

3. Отримати погодження Мінекономіки та Державної служби зайнятості.

4. Отримати фінансування.

Подати заявку можна через портал Дія.

Читайте також:

Підписуйтесь

Україців, які продають товари через інтернет можуть змусити платити податки

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує громадян, що продаж товарів через інтернет із метою отримання прибутку підлягає оподаткуванню. Якщо така діяльність носить системний характер, […]

Переробні підприємства можуть отримти грант на суму 8 мільйонів гривень

Мінекономіки схвалило нову хвилю фінансування в межах програми “Гранти для переробних підприємств”. Гранти загальною сумою понад 100 мільйонів гривень отримають 21 компанія, яка працює або […]

Травень у винограднику: як правильно доглядати за лозою, щоб зібрати щедрий врожай

Травень — один із найважливіших місяців для догляду за виноградом. Саме в цей період формується основа майбутнього врожаю: рослина активно нарощує зелену масу, закладає суцвіття […]

Коли садити полуницю навесні для врожаю

З приходом весни тисячі українців вирушають на дачі й городи, аби розпочати новий сезон вирощування ягід, овочів і зелені. Як правильно обрати час для весняної […]

Коли садити розсаду у відкритий ґрунт у 2025 році

З потеплінням українці деякі готуються до висаджування розсади у відкритий ґрунт. Але щоб отримати щедрий урожай, важливо не поспішати — дата висадки має значення. Коли […]