У Вільногірську попрощалися з військовослужбовцем Олександром Свириденко

Катерина Тесленко 14:50, 26 Березня 2025
Церемонія прощання з Олександром Свириденко / фото Вільногірськ IN.UA

26 березня у Вільногірську відбулася церемонія прощання із солдатом 22-ої окремої механізованої бригади Сухопутних військ ЗСУ Олександром Свириденко, який загинув під час бойових дій на Донеччині.

Церемонія прощання

На площі біля Палацу культури і спорту “Металург”  зібралися рідні, друзі, побратими та місцеві жителі. Труну з тілом військового накрили державним прапором. Люди стояли у мовчазній скорботі, не приховуючи сліз.

Міський голова Вільногірська Володимир Василенко виступив із промовою та висловив свої співчуття рідним та друзям Олександра.

“До останнього подиху він залишався відданим військовій присязі на вірність Українському народові. Його ім’я навіки вписане в історію нашої громади”, — Володимир Василенко.

Церемонія прощання з Олександром Свириденко / фото Вільногірськ IN.UA

Після цього священник прочитав молитви за душу загиблого, звертаючись до Бога з проханням про вічний спокій та упокій душі воїна. Молитви звучали по черзі, а всі присутні схилили голови в скорботі.

Завершилася церемонія хвилиною мовчання, після чого траурна процесія рушила до кладовища. Люди стояли на колінах, проводжаючи Олександра в останній шлях. Труну з тілом військового повезли до міського кладовища, де його поховали на Алеї Слави.

Дитинство та навчання

Олександр Свириденко народився 17 листопада 1991 року в селі Антонівка Межівського району Дніпропетровської області. Втративши батька в ранньому віці, виховувався в школі-інтернаті міста Першотравенськ, а пізніше продовжив навчання у середній загальноосвітній школі №31 у Кам’янському.

З юності прагнув здобути професію, що дозволила б йому стати на власні ноги. Олександр отримав спеціальності штукатура та лицювальника-плиточника в Дніпродзержинському професійному ліцеї.

Церемонія прощання з Олександром Свириденко / фото Вільногірськ IN.UA

Робота та сім’я

Олександр працював у різних сферах. Спочатку був охоронцем у магазинах Дніпра, а згодом — на олійниці у Верхівцевому. Останнім місцем його роботи стало підприємство ТОВ “Вільногірське скло”, де він працював транспортувальником.

Проживав у Вільногірській громаді разом із дружиною Анастасією. Разом вони виховували четверо дітей.

Служба у Збройних силах України

У 2023 році Олександр Свириденко добровільно вступив до лав Збройних Сил України. Він служив у 22-ій окремій механізованій бригаді і брав участь у бойових діях на Донеччині.

26 квітня 2024 року загинув під час артилерійського обстрілу українських позицій поблизу населеного пункту Кліщіївка Бахмутського району. Побратими згадують його як відповідального та стійкого бійця, який завжди підтримував товаришів.

Церемонія прощання з Олександром Свириденко / фото Вільногірськ IN.UA

Читайте також:

Підписуйтесь

Антон Боклаг залишає посаду секретаря Вільногірської міськради

Анастасія Гришкова 18:30, 3 Липня 2025
Антон Боклаг / фото, Facebook

У Вільногірську готуються до кадрових змін — секретар міської ради Антон Боклаг вирішив піти з посади за власним бажанням. Відповідну заяву він написав 2 липня.

Інформація про це з’явилася на офіційному сайті Вільноногірської міської ради.

Боклаг йде з посади секретаря

У документі зазначено, що підставою для звільнення стала особиста ініціатива посадовця. Остаточне рішення про припинення його повноважень депутати мають ухвалити 25 липня.

“Це моє особисте й виважене рішення. Не покидаю громаду залишаюсь і буду відновлювати громадську роботу та пошук грантових можливостей. У багатьох сьогодні в голові вже думки про місцеві вибори. У мене немає жодного бажання займатися політиканством і боротися з політичними ідіотами в період воєнного стану. Хочу докладати максимум зусиль у громадському секторі й просто спокійно робити корисні речі. Користуючись нагодою, хочу подякувати всім, хто конструктивно й професійно підходив до вирішення питань, і всім, хто розуміє, що війна триває”, — пояснив у коментарі “Вільногірськ Онлайн” Антон Боклаг.

Додамо, що Антон Боклаг працював секретарем із кінця жовтня 2024 року, до цього посада була вакантної майже рік.

Проте посаду Боклаг отримав не з першого разу. Депутати висунули кандидатуру Антона Боклага, але на засіданні у березні 2024 року також не ухвалили рішення про призначення про його призначення через один голос, якого не вистачило. А вже наприкінці 2024 року Боклаг став секретарем Вільногірської міської ради.

На посаді секретаря міської ради Антон Боклаг активно виступав за розвиток комунального підприємства у Вільногірську.

Крім посади секретаря Вільногірської міської ради, Антон Боклаг є членом благодійної організації “Благодійний фонд “Вільногірськ”.

Обов’язки секретаря міської ради

Обов’язки секретаря міської ради Додамо, що секретар міської ради — це у Вільногірській громаді єдиний депутат, який працює на постійній основі і отримує заробітну плату з місцевого бюджету.

Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування”, статті 50 секретар ради організовує пленарні засідання, допомагає готувати проєкти рішень, стежить за дотриманням правил роботи ради, контролює виконання ухвалених рішень і підтримує зв’язок із громадою.

У роботі ради діє принцип балансу: виконавчі органи втілюють рішення і витрачають кошти, а депутати під керівництвом секретаря контролюють ці процеси, формують позицію ради і захищають інтереси мешканців.

Підписуйтесь

Підписуйтесь

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Анастасія Гришкова 15:10, 3 Липня 2025
як отримати свідоцтво про смерть / ілюстративне фото, Rexels

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого суду України, незалежно від місця проживання.

Про це повідомила завідувачка сектору “Вільногірське бюро правничої допомоги” Наталія Чернявська.

Як подати заяву

Це можна зробити й онлайн — через систему “Електронний суд”.

До заяви варто додати докази: свідчення очевидців, медичні довідки, фото чи відео з місця поховання.

Справи про смерть на окупованих територіях розглядаються у пріоритетному порядку. Судовий збір у таких випадках не сплачується. Після рішення суду необхідно звернутися до відділу ДРАЦС (РАЦС). Там на підставі рішення суду зареєструють смерть і видадуть свідоцтво.

Наталія Чернявська наголошує: отримати свідоцтво про смерть без звернення до суду неможливо, якщо людина померла на окупованій території.

У разі потреби — можна звернутися за безоплатною правовою допомогою.

  1. Якщо смерть сталася у зоні бойових дій — може знадобитися допомога поліції.
  2. Якщо людина померла за кордоном — слід звернутися до консульства.
  3. Якщо потрібна лише інформація про смерть, а не документ — можна отримати витяг про смерть.

Читайте також:

Підписуйтесь

Антон Боклаг залишає посаду секретаря Вільногірської міськради

У Вільногірську готуються до кадрових змін — секретар міської ради Антон Боклаг вирішив піти з посади за власним бажанням. Відповідну заяву він написав 2 липня. […]

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого […]

Постраждалі від рф можуть отримати фінансову допомогу: перелік категорій

Українці які постраждали внаслідок збройної агресії можуть отримати фінансову допомогу від держави. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. Хто може отримати допомогу Родини загиблих […]

В Україні ветерани можуть отримати до 1,6 мільйона гривень на власну справу

В Україні ветерани та ветаранки, а також родини загиблих захисників можуть отримати фінансування на власну справу. Це стало доступним за програмою “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. […]

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Про це […]