Актуальні новини

Контейнери є, сміття теж, а рішення немає: у Вільногірську зависла проблема збору відходів

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 15:30, 28 Березня 2025
Старий сміттєвоз / фото Вільногірськ IN.UA

Вільногірська міська рада знайшла розв’язання проблеми контейнерного збору сміття, та реалізувати її досі не можуть. Одна з причин — сумніви зі сторони Управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства.

Це питання обговорили під час 80 сесії Вільногірської міської ради.

Контейнерний збір сміття

На сесії депутат Вільногірської міської ради Олег Штамбург порушив додаткове питання щодо реалізації “Змішаної системи контейнерного збору сміття”. Одним з ключових факторів її впровадження є законодавча база питання.

Як ми раніше писали, система контейнерного збору має базуватись на “Регіональному плані управління відходами”. Сам план поки знаходиться у розробці. У цій ситуації Вільногірська міська рада знайшла рішення — реалізувати програму за допомогою “Правил благоустрою міста”. 

Зміна цих правил дасть можливість міській раді почати реалізовувати систему контейнерного збору без погодження з регіональним планом управління відходами. Це рішення назвали “Змішана система контейнерного збору сміття”. 

Проте, внести зміни до цих правил може тільки Управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства. Своєю чергою Начальник УАКБ та ЖКГ Ростислав Варницький виразив сумнів щодо реалізації змішаної системи контейнерного збору сміття місті. 

“На мою думку, я до кінця не розумію чи дасть це законні підстави впроваджувати цю схему змішану”, – пояснив Ростислав Варницький.

Як зазначив міський голова, раніше УАКБ мало зовсім протилежну позицію у розв’язання цього питання.

“Хоча до цього позиція Управління архітектури була така, що якщо ми внесемо зміни в правила благоустрою, то це дасть нам можливість на законних підставах впровадити схему”, – нагадав Володимир Василенко.

Технічні проблеми залишаються невирішені

Крім законодавчих підстав у розв’язанні питання, міська рада має забезпечити технічну частину цієї програми. Зокрема самі контейнери та сміттєвози, які мають працювати безперебійно.

Нагадаємо, що місто вже придбало контейнери для сміття та підготувало спеціальні майданчики для їх встановлення. Також на балансі міста знаходиться сміттєвоз, який підходить для роботи з наявними контейнерами.

Вільногірська міська рада витратила понад 9 мільйонів гривень на систему контейнерного збору сміття, та на момент написання тексту, 28 березня, ні контейнери, ні самі майданчики для них не були встановлені. Оскільки контейнери досі не встановлені, сміттєвоз, придбаний за 5,2 мільйона гривень, також не функціонує. 

Проте цього все ще не достатньо. Міський голова наполягає на придбанні або оренді додаткової техніки.

Як розповів секретар Вільногірської міської ради Антон Боклаг, до Вільногірська звернулась Курахівська міська рада з пропозицією оренди техніки. Одне з комунальних підприємств міста, яке надавало послуги з благоустрою, має на балансі техніку, яку вони готові здавати в оренду громадам.

“До нашого міста, та взагалі до всього району, звернулась Курахівська міська рада, що комунальне підприємство, яке надає послуги з благоустрою, вони були вимушені виїхати зі свого міста. У них дуже велика кількість техніки, яку вони готові здавати в оренду територіальним громадам та підприємствам. Тому Ростислав Юрійович повинен працювати з ними, бо там є і сміттєвози й бульдозери, там багато техніки й вся нова”, – розповів Антон Боклаг.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Анастасія Гришкова 17:00, 16 Травня 2025
Нежитлове приміщення / ілюстративне фото, Дніпропетровська ОВА

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі.

Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія у Fecebook.

Заявку можна подати в Дія

У застосунку та на порталі “Дія” запрацювала нова послуга — подання заяви А3.2 “Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна”.

Йдеться про гаражі, склади, прибудинкові споруди та інші об’єкти нежитлової нерухомості.

“Навіть якщо ваше майно розташоване в зоні бойових дій або ви не маєте всіх документів — варто подати заяву. Кожен зафіксований випадок посилює позиції України на міжнародному рівні й наближає майбутні компенсації”, — йдеться в повідомленні.

Подати заяву можна за посиланням.

Читайте також:

Підписуйтесь

Люди яким встановлено інвалідність мають пройти повторний огляд: кого стосується

Анастасія Гришкова 15:00, 16 Травня 2025
Людина в кріслі колісному / ілюстративне фото, Rexels

З 1 квітня 2025 року окремі категорії людей обов’язково мають пройти оцінювання повсякденного функціонування. Це стосується тих, хто отримав інвалідність ще до впровадження нової системи й з поважних причин не пройшов повторний огляд у встановлений час.

Про це повідомили на сайті Урядового порталу.

Хто має пройти повторний медичний огляд

Чоловіки віком від 25 до 60 років, які мають другу або третю групу інвалідності, так які мали пройти повторний огляд у 2022-2024 роках, але з різних обставин не пройшли його, проходять оцінювання в період з 1 квітня до 1 листопада 2025 року.

Інші люди, які також мали пройти повторний огляд, але не проходили його під час воєнного стану, мають зробити це до 1 квітня 2026 року.

Це не стосується:

  • людей, яким інвалідність була встановлена пізніше — вже у 2025 році — і строк її перегляду ще не настав;
  • людей з безстроковим статусом інвалідності;
  • військовослужбовців, осіб цивільного захисту — для них діють окремі підходи.

Також серед винятків люди, які перебувають на територіях, де ведуться бойові дії, або тимчасово окупованих територіях;пацієнти з важкими порушеннями функцій організму (не мають кінцівки або якогось з парних органів, не чують або не бачать, мають онкологічне або психічне захворювання).

Читайте також:

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі. Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія […]

Люди яким встановлено інвалідність мають пройти повторний огляд: кого стосується

З 1 квітня 2025 року окремі категорії людей обов’язково мають пройти оцінювання повсякденного функціонування. Це стосується тих, хто отримав інвалідність ще до впровадження нової системи […]

Як козацькі землі стали ранговими дачами: історія села Мотронівка, що поблизу Вільногірська

Село Мотронівка, що нині входить до територіальної громади Вільногірська, має давню і маловідому історію, пов’язану з козацтвом, імперськими реформами та дворянськими родами. Історію про село […]

Річку Саксагань на Дніпропетровщині можуть відновити — Міндовкілля

Через підрив росіянами греблі Каховської ГЕС та активне водозабезпечення Кривого Рогу з річки, Макортівське водосховище майже повністю висохло. Нині його наповнення становить лише 19,6 мільйонів […]

Новини

Залізничний вокзал Вільногірська: історична пам’ятка та символ розвитку міста

Залізничний вокзал у Вільногірську — одна з найстаріших будівель міста та важливий елемент його історичної спадщини. Збудована в 1898 році, станція спочатку була частиною будівництва […]