Українські родини отримають по 5 000 грн на першокласників: в Уряді анонсували допомогу

Сем Тетяна 17:00, 7 Липня 2025
Денис Шмигаль під час засідання / фото, офіційний Telegram-канал Прем‘єр-міністра України

В Україні запустять нову грошову допомогу для родин з першокласниками — “Пакунок школяра” Ця ініціатива передбачає виплату в розмірі 5 000 гривень, які можна буде витратити на канцтовари, книжки, одяг та взуття для дитини, яка йде навчатися у перший клас офлайн.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Пакунок школяра”

Українські родини, діти яких цього року йдуть до першого класу на офлайн навчання, зможуть отримати грошову допомогу в розмірі 5 000 гривень. Подати заявку на допомогу можна буде через додаток Дія, наразі процедура подачі заявки ще не відома. Детальніше про це згодом повідомлять у Міністерстві соціальної політики.

Відомо, що гроші можна буде витратити виключно у безготівковій формі, розраховуючись карткою за ті речі, які необхідні для школи: канцелярія, взуття чи одяг тощо.

В Уряді наголошують, що ця допомога не впливатиме на інші соціальні виплати, зокрема субсидії. Рішення про нову допомогу ухвалили за ініціативи Президента.

Читайте також:

Підписуйтесь

Два вчителі з Дніпропетровщини увійшли до ТОП-10 педагогів України

Наталія Москаленко 14:15, 5 Вересня 2024
Топ-10 вчителів
Топ-10 вчителів / фото ГС “Освіторія”

На початку вересня визначили імена десяти найкращих вчителів України за версією премії Global Teacher Prize Ukraine 2024. Престижну національну відзнаку започаткувала громадська спілка “Освіторія”, аби показати важливість вчительської професії. 

Про це повідомили організатори премії ГС «Освіторія».

Цьогоріч свої заявки подали 1210 освітян, ще 2059 педагогів були номіновані батьками, учнями та колегами. Після незалежного оцінювання було обрано фіналістів.

До  ТОП-10 увійшли два вчителя з Дніпропетровщини:

  • Катерина Корзун 

Вона – вчителька української мови та літератури у Олексіївському ліцеї
Покровської сільської ради. Мріє зруйнувати стереотипи про сільську школу. Хоча школа знаходиться поблизу зони бойових дій, але її учні отримують якісну та сучасну освіту. 

  • Ярослав Федько  

Він – вчитель фізики у КЗО Навчально-виховне об’єднання № 136 «Класична гімназія ім. Кирила і Мефодія — початкова школа — дошкільний навчальний заклад — валеологічний центр» Комунальний заклад освіти  Дніпровської міської ради

Ярослав — учитель фізики з унікальним досвідом, який починав кар’єру як інженер медичного обладнання. Він використовує інноваційні методи, зокрема платформи для гейміфікації та набори для робототехніки, що підвищує залученість учнів. 

«Кожен із цих десяти педагогів доводить, що якісна освіта для наших дітей має продовжуватися попри все. Навіть коли на перешкоді стають нечувані виклики. Саме такі люди формують нову реальність для нашої країни, даючи дітям упевненість у завтрашньому дні та можливість мріяти про велике!» — говорить Зоя Литвин, очільниця Освіторії.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як психологічно підготувати майбутніх першачків до школи: поради психолога

Олександра Зоз 10:00, 23 Березня 2024
Поради батькам
Поради батькам майбутніх першокласників/ фото Вільногірськ IN.UA

Психологічна готовність малечі до школи важлива для плідного навчання. Починати говорити з дитиною про школу психологи радять заздалегідь, щоб знизити навантаження на нервову систему на початку навчального року. 

Як говорити з дітьми про школу та як підготувати психіку малечі до навчання розповів Вільногірськ IN.UA психолог Олександр Зінченко.

Поради батькам майбутніх першокласників

Психологічна готовність дитини до школи — важливий показник для сумлінного навчання. Зазвичай українські діти йдуть у перший клас в шести років, проте можуть йти й з семи, бо психологічний та фізіологічний розвиток у кожного індивідуальний. 

Вільногірський психолог Олександр Зінченко каже, якщо дитина не досягла необхідного рівня розвитку, їй буде складно інтегруватися у школі.  

Зверніть увагу на розвиток дитини. Немає нічого поганого, щоб відвести дитину до першого класу на рік пізніше. Психологічне здоров’я важливіше.

Олександр Зінченко // психолог

Перед тим як віддавати дитину у перший клас, необхідно звернути увагу на такі ознаки розвитку:

  • дитина знає своє повне ім’я та прізвище, імена батьків і бабусь з дідусями;
  • дитина знає пори року, орієнтується у місяцях та днях тижня;
  • дитина впевнено називає навколишні предмети: меблі, посуд, тварини, рослини;
  • розрізняє кольори та відтінки;
  • розбиратися в напрямках: праворуч, ліворуч, вниз, вверх;
  • знає основні фігури: круг, квадрат, прямокутник, трикутник, овал.

Фізіологічними ознаками готовності до школи можуть бути:

  • зміна п’яти зубів на кореневі;
  • міцний імунітет;
  • дитина може дістати рукою до мочки протилежного вуха через голову;
  • вміє грати з м’ячем — кидати та ловити;
  • добре розвинена дрібна моторика — дитина вміє зав’язувати шнурки та застібати ґудзики;
  • помітний різкий «стрибок» у рості.

Як підготувати дітей до можливих складнощів у школі

Починати готувати дітей до школи та правил, яких дітям доведеться дотримуватися, необхідно заздалегідь. Часто навесні у школах проводять спеціальні підготовчі заняття для майбутніх першокласників. Якщо такі відвідувати не вдається, психолог радить займатися з дітьми вдома. 

У школі діти стикнуться з певними правилами та труднощами, проте батькам важливо створити позитивне уявлення про школу у своїх дітей, щоб їх навчання у майбутньому приносило задоволення та користь.

Олександр Зінченко радить батькам гру у школу. 

Діти у віці 5-6 років пізнають світ через гру, тому ефективніше буде пояснити щось за допомогою гри. Грати можна за допомогою іграшок, або сюжетно рольової гри, як-то школа для тваринок. В процесі гри ви м’яко зможете ввести в сюжет ситуації, до яких ви хочете підготувати вашу дитину. Крім того, ви зможете дослідити на скільки дитина готова до навчального процесу. В сюжет гри рекомендую вводити змагальні елементи, тим самим навчити дитину вигравати й програвати, іноді бути найкращою, а іноді розуміти, що їй не вистачало прикладених зусиль.

Олександр Зінченко // психолог

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

У Вільногірську відкрили набір до секції пауерліфтингу

Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа “Авангард” оголосила набір до відділення пауерліфтингу. Взяти участь у тренуваннях можуть хлопці з 12 років і дівчата з 13-ти. Про це […]

Базова соціальна допомога: як розрахувати її розмір

З 1 липня розпочався експериментальний проєкт з надання базової соціальної допомоги. Про це повідомили на сторінці у Fаcebook ГО ВПО України. Як розрахувати розмір допомоги […]

В Україні оновили перелік платних освітніх послуг

Кабінет Міністрів України оновив перелік платних послуг, які можуть надаватися державними та комунальними закладами освіти й установами освітньої сфери. Про це повідомив у Telegram постійний […]

“Карітас Кам’янське” шукає інженера – будівельника: вимоги до кандидата

“Карітас Кам’янське” відкрив вакансію інженера-будівельника — команда шукає фахівця, який допомагатиме відновлювати пошкоджене житло на Дніпропетровщині. Про це повідомили у Telegram “Карітас Кам’янське”. Кого шукає […]

18:00, 10.07.2025 Діана Попович

Хто ви — “Юний знавець” чи “Магістр конституційного права”? Вільногірці можуть перевірити свої знання з Конституції України

Команда Вільногірськ IN.UA долучилась до благодійної ініціативи національного фестивалю “Код нації”. За результатами тестування наша випускова редакторка Анастасія Гришкова набрала 84 бали, що відповідає рівню […]

15:00, 10.07.2025 Діана Попович