Новини

Дайджест новин: які події відбулися у Вільногірську з 24 по 28 березня

Анастасія Гришкова 11:50, 28 Березня 2025
Новини Вільногірська / фото, Вільноногірськ.IN.UA

У Вільногірську чиновниця під час особистого прийому відмовилася спілкуватися з журналістами. Тим часом у вільногірці, які відносяться до вразливих категорій можуть отримати соціальні послуги. Окрім того журналісти дізналися, які корисні копалини видовбує місцевий гірничо-металургійний комбінат.

Детальніше про події у місті читайте у матеріалі Вільноногірськ IN.UA

Новини Вільногірська

У спортивному відділенні КДЮСШ “Авангард”, 22 березня, відбулося класифікаційне змагання з класичного жиму лежачи під гаслом “Берегиня роду”.

У Вільногірській міській територіальній громаді жителям доступні різноманітні соціальні послуги, що надаються комунальним некомерційним підприємством “Центр надання соціальних послуг” Вільногірської міської ради.

Вільногірський гірничо-металургійний комбінат займається видобутком корисних копалин на території Вільногірської міської громади. Редакція Вільногірськ IN.UA вирішила з’ясувати які саме копалини добуває комбінат та в якому обсязі.

Редакція Вільногірськ IN.UA опублікувала матеріал про роботу, структуру та відкритість для громади історико-краєзнавчого музею, який функціонує у Вільногірському ліцеї №5, та частина питань залишалась відкритою. Тому журналісти Вільногірськ IN.UA звернулись з запитом до Міністерства культури України.

У вівторок, 26 березня, у Вільногірську відбулася церемонія прощання із солдатом 22-ої окремої механізованої бригади Сухопутних військ ЗСУ Олександром Свириденко, який загинув під час бойових дій на Донеччині.

Журналістка “Вільногірськ IN.UA”, яка має офіційну акредитацію від Вільногірської міської ради, втретє за три тижні намагалася потрапити на особистий прийом до Інни Петруши, заступниці міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та директорки департаменту соціально-гуманітарної політики. Журналістка планувала отримати відповіді на запитання щодо розподілу бюджетних коштів, роботи медичних закладів та можливості доступу до публічних заходів.

Спалювання листя восени чи навесні — поширена практика у Вільногірську, яка завдає шкоди довкіллю, здоров’ю людей і може спричинити масштабні пожежі. Крім того, це заборонено законодавством, і порушники ризикують отримати штраф або навіть кримінальну відповідальність.

Директор Центральної міської лікарні Ігор Яцевич розповів, які ремонтні роботи вже виконані, на що виділялися кошти та як це вплине на фінансування лікарні.

Новини Дніпропетровщини

Слідчі з Дніпра завершили досудове розслідування щодо 35-річної жінки, яка підозрюється у серії крадіжок у літніх людей. Обвинувальний акт у справі направлено до суду для розгляду по суті.

За тиждень інспектори Дніпропетровського рибоохоронного патруля зафіксували 57 порушень у сфері рибальства, завдавши збитків на суму понад 590 тисяч гривень. Протягом семи днів виведено з обігу 61 заборонене знаряддя лову, серед яких сітки та остроги, і вилучено 82 кілограм риби.

Правоохоронці затримали учасників організованої злочинної групи, які скоїли збройний напад на Кіровоградщині. Усі троє — колишні в’язні з Дніпропетровської області.

У Кривому Розі поліція повідомила про підозру 45-річній жінці, яка незаконно заволоділа квартирою, що належала міській раді. Для цього вона використала підроблені документи.

Поліція затримала 33-річного мешканця міста Самари, який підозрюється у смертельній дорожньо-транспортній пригоді, що сталася у вересні минулого року. Після скоєння наїзду на 16-річного підлітка водій залишив місце події, намагаючись уникнути відповідальності.

З 1 квітня в Дніпропетровській області стартує нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Це щорічний захід, спрямований на збереження рибних запасів під час їхнього розмноження.

Двоє мешканців Кам’янського постануть перед судом за підозрою у шахрайстві. Зловмисники обманювали громадян, пропонуючи послуги з продажу дров та ремонту квартир.

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Анастасія Гришкова 17:00, 16 Травня 2025
Нежитлове приміщення / ілюстративне фото, Дніпропетровська ОВА

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі.

Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія у Fecebook.

Заявку можна подати в Дія

У застосунку та на порталі “Дія” запрацювала нова послуга — подання заяви А3.2 “Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна”.

Йдеться про гаражі, склади, прибудинкові споруди та інші об’єкти нежитлової нерухомості.

“Навіть якщо ваше майно розташоване в зоні бойових дій або ви не маєте всіх документів — варто подати заяву. Кожен зафіксований випадок посилює позиції України на міжнародному рівні й наближає майбутні компенсації”, — йдеться в повідомленні.

Подати заяву можна за посиланням.

Читайте також:

Підписуйтесь

Люди яким встановлено інвалідність мають пройти повторний огляд: кого стосується

Анастасія Гришкова 15:00, 16 Травня 2025
Людина в кріслі колісному / ілюстративне фото, Rexels

З 1 квітня 2025 року окремі категорії людей обов’язково мають пройти оцінювання повсякденного функціонування. Це стосується тих, хто отримав інвалідність ще до впровадження нової системи й з поважних причин не пройшов повторний огляд у встановлений час.

Про це повідомили на сайті Урядового порталу.

Хто має пройти повторний медичний огляд

Чоловіки віком від 25 до 60 років, які мають другу або третю групу інвалідності, так які мали пройти повторний огляд у 2022-2024 роках, але з різних обставин не пройшли його, проходять оцінювання в період з 1 квітня до 1 листопада 2025 року.

Інші люди, які також мали пройти повторний огляд, але не проходили його під час воєнного стану, мають зробити це до 1 квітня 2026 року.

Це не стосується:

  • людей, яким інвалідність була встановлена пізніше — вже у 2025 році — і строк її перегляду ще не настав;
  • людей з безстроковим статусом інвалідності;
  • військовослужбовців, осіб цивільного захисту — для них діють окремі підходи.

Також серед винятків люди, які перебувають на територіях, де ведуться бойові дії, або тимчасово окупованих територіях;пацієнти з важкими порушеннями функцій організму (не мають кінцівки або якогось з парних органів, не чують або не бачать, мають онкологічне або психічне захворювання).

Читайте також:

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі. Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія […]

Люди яким встановлено інвалідність мають пройти повторний огляд: кого стосується

З 1 квітня 2025 року окремі категорії людей обов’язково мають пройти оцінювання повсякденного функціонування. Це стосується тих, хто отримав інвалідність ще до впровадження нової системи […]

Як козацькі землі стали ранговими дачами: історія села Мотронівка, що поблизу Вільногірська

Село Мотронівка, що нині входить до територіальної громади Вільногірська, має давню і маловідому історію, пов’язану з козацтвом, імперськими реформами та дворянськими родами. Історію про село […]

Річку Саксагань на Дніпропетровщині можуть відновити — Міндовкілля

Через підрив росіянами греблі Каховської ГЕС та активне водозабезпечення Кривого Рогу з річки, Макортівське водосховище майже повністю висохло. Нині його наповнення становить лише 19,6 мільйонів […]

Новини

Залізничний вокзал Вільногірська: історична пам’ятка та символ розвитку міста

Залізничний вокзал у Вільногірську — одна з найстаріших будівель міста та важливий елемент його історичної спадщини. Збудована в 1898 році, станція спочатку була частиною будівництва […]