Проблеми з подачею води на бюветі біля Палацу культури та спорту тривають вже три тижні, і досі працює лише один кран. Така ж ситуація спостерігається на бюветі біля ліцею №4. Попри неодноразові звернення до міської ради, ніякої конкретної інформації щодо заходів для забезпечення безперебійної роботи не надано. Історію всіх наших звернень та останню відповідь від балансоутримувачів ми детально виклали в цьому матеріалі.
Більше на Вільногірськ IN.UA.
Важливість бюветів
Оскільки більшість містян уникають вживати воду з крана через її мутність і неприємний запах, бювети мають велику популярність в громаді. Тут можна безплатно набрати чисту питну воду, що є особливо важливим для пенсіонерів та людей із невисоким рівнем доходу.
Оскільки ця думка може бути суб’єктивною, для оцінки реального попиту на воду, ми звернулися до міської ради з припущенням, що на бюветах встановлені лічильники. Однак запит був переадресований до балансоутримувачів.
Комунальне підприємство, яке зараз обслуговує бювети — УК “КП “Жилкомсервіс” — повідомило, що не має інформації про наявність лічильників, хоча в їхньому штаті є працівник, який відповідає за обслуговування одного з бюветів. Відповіді на питання про те, чи планують вони проводити планові ремонти або інші заходи для попередження поломок чи оперативного реагування на них, ми не отримали.
Нагадаємо, що під час ламання бювету біля Палацу культури та спорту на деталі для ремонту довелося чекати довгий час.
З відповіді УК “КП “Жилкомсервіс” стало відомо, що огляд одного з бюветів здійснюється лише раз на добу. Щодо інших бюветів ситуація залишається незрозумілою — хто за них відповідає?
“В межах компетенції повідомляємо, що споживання та відповідний облік води, яка забезпечує роботу бювету, розташованого в районі житлового будинку №30/21 по вул. Садовій у м. Вільногірськ, Кам’янського району Дніпропетровської області, зі сторонніх джерел відсутнє. Вода, що використовується для потреб бювету, надходить зі свердловини, яка є невід’ємною частиною технологічної схеми водопостачання бювету, розташованого в зазначеному районі”, – директор КП “УК “Жилкомсервіс” Іван Буряк.
Чому КП “УК “Жилкомсервіс” досі не поінформоване про це, або чому КП “Енергоефект” ще не передало обладнання, — жодних пояснень не надано.
Скільки коштів виділяють на утримання бюветів?
Міська рада повідомила, що з 1 січня до 1 вересня 2024 року на забезпечення роботи бюветів витрачено 695073,45 гривні. Ці кошти були перераховані підприємству КП “Енергоефект”, яке наразі перебуває в стадії реорганізації. Однак, на що саме витрачені ці кошти, не вказано. Дослівно повідомили:
“За період з 01.01.2024 р. по 01.09.2024 р. для бюветів підприємства КП “Енергоефект” було отримано суму 695073,45 гривні”.
Саме це підприємство – КП Енергоефект обслуговувало бювети. І голова ліквідаційної комісії Віталій Федоренко не може надати чіткої інформації, щодо планових ремонтів і забезпечення безперебійної роботи бюветів. Він заявив, що відношення до ремонту не має, а займається виключно процесом ліквідації підприємства. Ми взяли коментарі у юристів, які навпаки пояснюють, що ця посада передбачає наявність розуміння про стан майна, яке передається.
«Голова ліквідаційної комісії повинен бути в курсі справ стану підприємства та майна, яке перебуває на його балансі та вживати заходів щодо недопущення втрати, знецінення активів підприємства. Разом з тим, законодавчі акти прямо не вказують обов’язок ліквідаційної комісії відновлювати неробоче майно тощо, тобто вони оперують тим майном яке є, та передають наступнику, або продають», – прокоментував адвокат, медіаюрист ГО «Платформа прав людини» Євген Воробйов.
Виявилось, що в цьому питанні ми не можемо знайти відповідальних. Два комунальних підприємства, підпорядковані міській раді, отримують кошти з бюджету, проте навіть сама міська рада не може визначити, хто відповідальний за бювети та як забезпечити мешканцям безперебійну подачу чистої води.
Тож ми знову звертаємося до Вільногірської міської ради з проханням проінформувати громадськість про актуальний стан бюветів.
Читайте далі.
Читайте також:
- Вода в Вільногірську подорожчає: аналіз нових тарифів та їх порівняння з іншими містами
- Чому у Вільногірську тече мутна вода (ОНОВЛЕНО)
Підписуйтесь