Інклюзивне кафе “Барви”: простір для розвитку та самореалізації молоді з інвалідністю в Кам’янському

Єва Буянова 11:00, 9 Березня 2025
Інклюзивне кафе/ фото kamianske.city

У місті Кам’янське відкрили новий соціальний проєкт, що став справжньою надією для молоді з інвалідністю. Інклюзивне кафе “Барви”, засноване Карітасом, є частиною ініціативи створення інклюзивного простору, який надає молодим людям можливість не тільки здобути нові професійні навички, а й стати частиною активної соціальної інтеграції.

Деталі читайте на Вільногірськ.IN.UA

Ідея та місія проєкту

Проєкт “Інклюзивний простір-кафе Барви” виник після того, як команда Карітасу почала моніторити потреби молоді з інвалідністю в Кам’янському. Виявилось, що багато таких молодих людей стикаються з проблемою соціальної ізоляції після завершення навчання — вони не мають можливості для подальшого розвитку та самореалізації. Тому було прийнято рішення створити інклюзивний простір, де молодь могла б не лише отримувати нові професійні навички, але й взаємодіяти з однолітками, навчатися комунікації та дружбі.

“Спочатку ідея полягала в тому, щоб ми моніторили потреби в нашому місті і ми побачили таку ситуацію, що молодь нашого міста, саме з інвалідністю, не охоплена. І у нас така виникла мрія, яку ми вирішили втілити. Написали такий проєкт і нарешті ми його запустили. І назвали його “Інклюзивний простір”. Ми хотіли, щоб він відрізнявся, щоб це не був як якийсь учбовий заклад чи інтернат, як всі позиціонують, а що це буде простір для дітей та молоді з інвалідністю, де вони будуть приходити і розкриватись, вчитись дружити, комунікувати, таку інтеграцію робити”, – розповідає Оксана, менеджерка проєкту. 

Підготовка та запуск кафе

Запуск інклюзивного кафе “Барви” став результатом кількох місяців роботи та підготовки. Перш за все, команда організувала зустрічі з потенційними учасниками, де вони обговорювали майбутню роботу кафе та навички, якими можна оволодіти в рамках проєкту. Молодь проходила курси бариста, офіціанта та кулінарії, навчалася елементарним навичкам самообслуговування та командної роботи.

“В нашому просторі ми проводили майстер-класи, де вони вчилися самообслуговування на кухні, такій командній роботі, кулінарним навичкам. Ми вчили їх, надавали курси баристи, офіціанта, ну більше був такий нахил на кулінарію”, – пояснює Оксана. 

Паралельно з професійними курсами проводились психологічні тренінги. Важливим аспектом стало те, що учасники проєкту мали можливість не тільки навчатися, а й отримувати практичний досвід роботи в реальному робочому середовищі. Це дозволило розвинути не тільки професійні навички, а й підвищити самооцінку та впевненість у собі.

Підтримка громади

З моменту відкриття кафе, 15 червня 2024 року, організатори проєкту знайшли спільну мову з боку місцевої громади та міського керівництва. Окрім того, важливу роль у фінансуванні проєкту відіграють донори та гранти, оскільки наразі кафе не отримує фінансування з державних програм.

Майбутнє проєкту

У найближчих планах команди проєкту — розширення можливостей для молоді, залучення нових учасників і відкриття схожих закладів в інших містах. 

Поради для інших ініціатив

Оксана ділиться важливою порадою для тих, хто хоче створити інклюзивний проєкт:

“Мати терпіння, багато любові, тому що потрібно розуміти, для кого ти це робиш. Коли ти знаєш, для кого ти це робиш, тоді надзодить енергія і розуміння, і ти йдеш. Така сила, яка тебе рухає в цьому”.

Кафе “Барви” стало яскравим прикладом того, як інклюзивні проєкти можуть змінювати життя людей. Це місце, де молодь з інвалідністю може розвиватися, здобувати нові професії та знайти свою соціальну нішу. І хоча проєкт ще молодий, він вже має великий вплив на місцеву громаду, і можна очікувати, що такі ініціативи з’являтимуться і в інших містах України.

Читайте також: 

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині підліткам загрожує до 5 років тюрми за побиття однолітка

Анастасія Гришкова 11:00, 28 Квітня 2025
Бійка підлітків / ілюстративне фото, Pixabay

На Дніпропетровщині у селищі міського типу Обухівка стався конфлікт між підлітками, в результаті якого постраждав 14-річний хлопець.

Про це повідомили у поліції Дніпропетровської області.

Підлітки побили однолітка

Інформація про інцидент почала поширюватися в соцмережах 26 квітня. За попередніми даними, між 14-річним підлітком та компанією інших хлопців виникла сварка, під час якої троє з них побили потерпілого, після чого залишили місце події.

Правоохоронці встановили всіх учасників конфлікту.

За даним фактом слідчі відділення поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство, вчинене групою осіб).

Читайте також:

Підписуйтесь

У Дніпропетровській області створено “гарячу лінію” для повідомлень про захворювання на ящур та блутанг

Анастасія Гришкова 14:45, 25 Квітня 2025
Створено “гарячу лінію”/ ілюстративне фото, Rexels

Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області запустило “гарячу лінію” для приймання дзвінків від громадян, які підозрюють захворювання своїх тварин на ящур та блутанг.

Про це повідомили на сайті Вільноногірської міської ради.

Власників тварин закликають бути особливо уважними до стану своїх підопічних. Фермери та власники домашніх тварин повинні активно стежити за тваринами та негайно звертатися на “гарячу лінію” у разі підозри на захворювання.

Номер телефону “гарячої лінії”: +38 (099)723 16 99

Ящур — це дуже серйозна інфекція, що поширюється через заражених тварин, інфіковані загони, транспортні засоби, корм та інші матеріали. Вірус може бути перенесений через забруднене одяг, взуття та навіть аерозолі. Тварини, які одужали, інколи залишаються носіями вірусу та можуть спричиняти нові спалахи“, — йдеться в повідомленні.

Крім того, захворювання несе серйозні економічні збитки для тваринництва та харчової промисловості, а у разі виявлення ящуру всі сприйнятливі тварини та продукти тваринного походження підлягають знищенню. Важливо також пам’ятати, що ящур може передаватися і людині.

Зазначається, що Держпродспоживслужба вже посилила заходи безпеки та запровадила додаткові ветеринарно-санітарні заходи для запобігання занесення вірусів на територію України.

Читайте також:

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині підліткам загрожує до 5 років тюрми за побиття однолітка

На Дніпропетровщині у селищі міського типу Обухівка стався конфлікт між підлітками, в результаті якого постраждав 14-річний хлопець. Про це повідомили у поліції Дніпропетровської області. Підлітки […]

У Дніпропетровській області створено “гарячу лінію” для повідомлень про захворювання на ящур та блутанг

Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області запустило “гарячу лінію” для приймання дзвінків від громадян, які підозрюють захворювання своїх тварин на ящур та блутанг. Про це […]

На Дніпропетровщині вперше за 7 років зафіксовано смерть від правця: помер підліток

Випадок стався 16 квітня у Дніпрі — від правця помер 14-річний підліток. Це перша смерть від правця у Дніпропетровській в області за останні сім років. […]

У Марганці на Дніпропетровщині оголошено трьохденну жалобу

З 23 квітня у місті Марганець на Дніпропетровщині оголошено триденну жалобу. Причина — обстріл з боку російських військ, який забрав життя дев’ятьох мирних жителів. Ще […]

У Кам’янському затримали жінку за збут наркотичних речовин

У Кам’янському поліцейські викрили 45-річну місцеву жінку, яка підозрюється у розповсюдженні наркотиків. Про це повідомляє Кам’янське районне управління поліції. Жінка розповсюджувала наркотичні речовини За даними […]