За перший тиждень травня 613 українців захворіли на COVID-19, найбільше випадків зареєстрували у Дніпропетровській області.
Про це повідомляє МОЗ України.
COVID-19 та ГРВІ: ситуація в Україні
Відомо, що 230 людей внаслідок ускладнень COVID-19 потрапили до лікарень. З них 19 — діти. За даними МОЗ, протягом тижня, з 28 квітня по 5 травня, в країні до медзакладів госпіталізували 2 990 українців з ГРВІ, грипом та коронавірусом. 1 823 хворих — діти.
5 людей, які мали позитивний тест на ковід, померли. Вони не мали профілактичних щеплень протягом останніх 12 місяців. Також в Україні зареєстрували одну смерть внаслідок ускладнень грипу.
Всього протягом першого тижня травня на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіли 109 924 українці, з них 68 818 – діти віком до 17 років. Порівняно з попереднім тижнем захворюваність серед дорослих та дітей знизилась на 5,6% та 8,1% відповідно.
Загалом, з початку епідсезону, а це з жовтня, на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіли 4 608 467 українців. Зареєстровано 1 021 смерті внаслідок ускладнень.
Відомо, що в Україні циркулює 36 різних типів коронавірусу — субваріанти «Омікрон». Зазвичай цей штам не викликає тяжкої кисневої залежності, проте залишається небезпечним для груп ризику:
- людей з патологіями;
- хронічними захворюваннями;
- ослабленим імунітетом;
- старших за 60 років.
Людям з групи ризику рекомендована вакцинація.
Вакцинація проти коронавірусної інфекції
В усіх областях доступна безоплатна омікрон-специфічна вакцина проти COVID-19.
Зробити щеплення можна у сімейного лікаря або у пункті щеплення.
Інформацію про найближчі пункти вакцинації, їхні адреси та графік роботи можна дізнатись за телефоном 0 800 60 20 19.
Варто зазначити, що українці, які не мають щеплень проти COVID-19, не завершили первинну вакцинацію, чи пацієнти, яким лікар рекомендує додаткове «бустерне щеплення», зможуть отримати щеплення омікрон-специфічною вакциною.
На початку березня МОЗ оновило рекомендації щодо щеплень двовалентною вакциною для первинної вакцинації. Зміни затверджені наказом МОЗ від 29 лютого 2024 року №346.
Щодо щеплення омікрон-специфічною вакциною діють такі рекомендації:
- діти віком 12-17 років можуть бути щеплені двовалентною омікрон-специфічною вакциною, як для первинної вакцинації, так і для бустерної дози;
- дітям старше 12 років та дорослим, яким розпочато первинну вакцинацію з використанням моновалентної оригінальної вакцини, можна завершити курс омікрон-специфічною вакциною;
- дорослі віком від 18 років можуть бути щеплені двовалентною вакциною як для первинної вакцинації, так і для бустерної дози.
Відомо, що в Україні всі області забезпечені вакциною проти COVID-19. Медики використовують вакцини «Comirnaty» (виробник «Pfizer»).
Також доступна вакцина для дітей з 5-річного віку (виробник «Pfizer» — вакцина «Comirnaty» для дітей), а також омікрон-специфічна вакцина (виробник «Pfizer»), яка раніше використовувалась для бустерних щеплень.
Читайте також: