На Дніпропетровщині зафіксували найбільшу кількість захворілих на COVID-19

Олександра Зоз 14:17, 13 Травня 2024
COVID-19
COVID-19/ ілюстративне фото з відкритих джерел

За перший тиждень травня 613 українців захворіли на COVID-19, найбільше випадків зареєстрували у Дніпропетровській області.

Про це повідомляє МОЗ України.

COVID-19 та ГРВІ: ситуація в Україні

Відомо, що 230 людей внаслідок ускладнень COVID-19 потрапили до лікарень. З них 19 — діти. За даними МОЗ, протягом тижня, з 28 квітня по 5 травня, в країні до медзакладів госпіталізували 2 990 українців з ГРВІ, грипом та коронавірусом. 1 823 хворих — діти.

5 людей, які мали позитивний тест на ковід, померли. Вони не мали профілактичних щеплень протягом останніх 12 місяців. Також в Україні зареєстрували одну смерть внаслідок ускладнень грипу. 

Всього протягом першого тижня травня на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіли 109 924 українці, з них 68 818 – діти віком до 17 років. Порівняно з попереднім тижнем захворюваність серед дорослих та дітей знизилась на 5,6% та 8,1% відповідно.

Загалом, з початку епідсезону, а це з жовтня, на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіли 4 608 467 українців. Зареєстровано 1 021 смерті внаслідок ускладнень.

Відомо, що в Україні циркулює 36 різних типів коронавірусу — субваріанти «Омікрон». Зазвичай цей штам не викликає тяжкої кисневої залежності, проте залишається небезпечним для груп ризику:

  • людей з патологіями;
  • хронічними захворюваннями;
  • ослабленим імунітетом;
  • старших за 60 років. 

Людям з групи ризику рекомендована вакцинація

Вакцинація
Вакцинація/ ілюстративне фото з відкритих джерел

Вакцинація проти коронавірусної інфекції

В усіх областях доступна безоплатна омікрон-специфічна вакцина проти COVID-19.

Зробити щеплення можна у сімейного лікаря або у пункті щеплення

Інформацію про найближчі пункти вакцинації, їхні адреси та графік роботи можна дізнатись за телефоном 0 800 60 20 19.

Варто зазначити, що українці, які не мають щеплень проти COVID-19, не завершили первинну вакцинацію, чи пацієнти, яким лікар рекомендує додаткове «бустерне щеплення», зможуть отримати щеплення омікрон-специфічною вакциною. 

На початку березня МОЗ оновило рекомендації щодо щеплень двовалентною вакциною для первинної вакцинації. Зміни затверджені наказом МОЗ від 29 лютого 2024 року №346.

Щодо щеплення омікрон-специфічною вакциною діють такі рекомендації: 

  • діти віком 12-17 років можуть бути щеплені двовалентною омікрон-специфічною вакциною, як для первинної вакцинації, так і для бустерної дози;
  • дітям старше 12 років та дорослим, яким розпочато первинну вакцинацію з використанням моновалентної оригінальної вакцини, можна завершити курс омікрон-специфічною вакциною;
  • дорослі віком від 18 років можуть бути щеплені двовалентною вакциною як для первинної вакцинації, так і для бустерної дози.

Відомо, що в Україні всі області забезпечені вакциною проти COVID-19. Медики використовують вакцини «Comirnaty» (виробник «Pfizer»). 

Також доступна вакцина для дітей з 5-річного віку (виробник «Pfizer»  — вакцина «Comirnaty» для дітей), а також омікрон-специфічна вакцина (виробник «Pfizer»), яка раніше використовувалась для бустерних щеплень.

ГРВІ
ГРВІ/ ілюстративне фото з відкритих джерел

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Дніпропетровщина лідирує за кількістю боргів по зарплаті

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 14:30, 31 Жовтня 2024
фото ілюстративне / Pexels

Серед регіонів за кількістю роботодавців-боржників Дніпропетровщина посідає третє місце. В області зареєстровано 2,2 тисячі проваджень стосовно невиплати зарплати співробітникам.

Про це йдеться в статистиці Опендатабот.

Кількість роботодавців-боржників в Україні почала зростати у 2021 році. До повномасш­табного вторгнення рф кількість боргів по зарплаті в Україні складала 6,3 тисяч У 2022 році ця сума зменшилась майже на третину, але вже у 2023-му зросла на 6,6%, а в 2024-му – ще на 7,1%.

Крім Дніпропетровщини, найбільше завинили робітникам працедавці Київської області та Сумщини – відкрито 3,4 та 5,6 тисяч проваджень відповідно. 

Адвокати та юрис­ти радять у випадку, якщо роботодавець затримує зарплату, не панікувати та не чекати, а дотримуватись певного алгоритму дій, щоб вирішити ситуацію.

“Виплата зарплати повинна тривати у два етапи – аванс і залишкова частина коштів. Проміжок між цими виплатами не повинен перевищувати 16 календарних днів. Можлива затримка не має перевищувати більш ніж 7 календарних днів після закінчення періоду, коли повинна була відбутися виплата за графіком. Дати виплати коштів можуть бути встановлені у договорі між роботодавцем та співробітником”, – говорить юрист Петро Жовін.

Він зазначає, що згідно із Законом України «Про оплату праці» з усіх доходів роботодавець насамперед повинен сплатити зарплату працівникам, а вже потім – оплачувати інші платежі. За порушення строків виплати зарплати, або її виплату в неповному розмірі роботодавець несе адміністративну та кримінальну відповідальність.

Що робити якщо роботодавець не йде на поступки

Якщо робото­давець вчасно не виплатив зарплату, то перше, що має зробити робітник – поговорити з цього приводу з керівником.

“Якщо розмови не вийшло і після цього гроші він все одно не заплатив, то можна поскаржитись до Державної служби з питань праці. Подати скаргу можна онлайн або звернувшись до територіального відділення. Держслужба проведе перевірку”, – зазначає юрист.

Держслужба з питань праці повинна провести в такому разі позапланову перевірку, аби дізнатись причини невиплати зарплати і виписати припис роботодавцю та штраф. Якщо ж і після цього він не платить зарплату, то на нього робітники можуть подати до суду.

Читайте також:

Підписуйтесь

Для родин загиблих оборонців з Дніпропетровщини організували відпочинок в Словенії

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 12:30, 31 Жовтня 2024
подорож до міста Анкаран
подорож сімей / фото Дніпропетровська ОВА

До міста Анкаран відправилися група з 34 людей – дітей та їхніх мам. Організував подорож Благодійний фонд Mountain Seed Foundation «MSF» за сприяння Дніпропетровської ОВА.

Про це повідомляє Дніпропетровська обласна військова адміністрація.

Дорогою до Словенії група побувала в Ужгороді. Насичена програма й у Анкарані. Для дітей – скелелазіння, дайвінг та арттерапія. Для дорослих – заняття з психологом. Попереду ще SPA у Косино та прогулянка по Мукачевому.

“Раніше за підтримки наших міжнародних партнерів на відпочинок за кордон відправляли дітей. Цього разу поїхали родинами. Це сім’ї, у яких на фронті загинула рідна людина. До того ж вони з Нікопольщини та Криворіжжя, які постійно потерпають від ворожих атак. Сподіваюся, мандрівка хоч трохи відволіче їх від пережитого”, – розповіла заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна про подорож до міста Анкаран.

Читайте також:

Підписуйтесь

Дніпропетровщина лідирує за кількістю боргів по зарплаті

Серед регіонів за кількістю роботодавців-боржників Дніпропетровщина посідає третє місце. В області зареєстровано 2,2 тисячі проваджень стосовно невиплати зарплати співробітникам. Про це йдеться в статистиці Опендатабот. […]

14:30, 31.10.2024 Бойцун Дмитро

Для родин загиблих оборонців з Дніпропетровщини організували відпочинок в Словенії

До міста Анкаран відправилися група з 34 людей – дітей та їхніх мам. Організував подорож Благодійний фонд Mountain Seed Foundation «MSF» за сприяння Дніпропетровської ОВА. […]

12:30, 31.10.2024 Бойцун Дмитро

Захворюваність на коронавірус знижується: епідемічна ситуація на Дніпропетровщині

За останній тиждень у регіоні виявлено 183 випадків захворювання на COVID-19. Це майже вдвічі менше ніж за попередні 2 тижні. Також зафіксовали один летальний випадок […]

11:00, 31.10.2024 Бойцун Дмитро

На Дніпропетровщині почалась вакцинація диких тварин від сказу

Осіння вакцинація почалась у Дніпропетровській області з 28 жовтня. Вітчизняний виробник ветеринарних препаратів «Укрветпромпостач» привіз партію у 204 979 доз вакцини «Орісвак». Про це повідомляє […]

18:45, 30.10.2024 Бойцун Дмитро

Події Першої світової війни: у Кам’янському відкривається нова виставка

На документальній виставці відвідувачі зможуть побачити військовий та побутовий вимір того часу. Події Першої світової війни представлені фотографіями кам’янчан-воїнів, документами, предметами амуніції та фрагментами зброї. […]

15:30, 30.10.2024 Бойцун Дмитро