Книги, що надихнули: Френсіс Форд Коппола і його «Мегалополіс»

Буянова Єва 15:30, 28 Вересня 2024
Мегаполіс
Мегаполіс /фото РБК

26 вересня в український прокат вийшов фільм легендарного режисера Френсіса Форда Копполи під назвою «Мегалополіс». Ця кінокартина стала однією з найочікуваніших прем’єр року, а її створення надихнув Копполу книги, який він вважає фундаментом для розвитку ідеї фільму.

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала топ книг, які надихнули режисера на створення фільму.

«Debt: The first 5000 years» David Graeber

Книга американського антрополога Девіда Гребера досліджує звʼязок поняття боргу з різноманітними соціальними інститутами – бартер, шлюб, дружба, рабство, право, релігія, війна та уряд.

«Bullshit jobs: A theory» David Graeber

Друга книга цього автора – про дослідження теми «безглуздих робіт». На думку Гребера, понад половина сучасних посад і робіт є безглуздими та поширилися через тенденцію розширювати адміністративний штат. Це явище Гребер називає «менеджерським феодалізмом». Коли така робота обмежується трудовою етикою, тобто повʼязує роботу з самоповагою, то вона перетворюеться ще й на психологічно руйнівну.

«The dawn of everything: a new history of humanity» David Graeber, David Wengrow

Гребер і Венгров стверджують, що провідні ідеї про прогрес західної цивілізації не підкріплені антропологічними або археологічними доказами, а більше спираються на філософські догми, які бездумно успадкували з епохи Просвітництва.

«The chalice and the blade: our history, our future» Riane Eisler 

У цій праці американська дослідниця соціальних систем та футуристка аналізує, як суспільство визначає ролі та відносини між жінками та чоловіками. Вона, зокрема, звертає увагу на напругу між моделлю домінування (яка асоціюється з чоловіками) та моделлю партнерства (яка асоціюється з жінками).

«The War Lovers: Roosevelt, Lodge, Hearst, and the Rush to Empire» Evan Thomas

15 лютого 1898 року американський корабель USS Maine таємничим чином вибухнув у Гаванській гавані. Звістка про вибух швидко дійшла до берегів США, де дехто зустрів її не з тривогою, а з великим ентузіазмом.

Потужна група любителів війни агітувала, щоб Сполучені Штати напружували свої сили на морях. Теодор Рузвельт і Генрі Кебот Лодж були впливовими політиками, наляканими «закриттям» західного кордону. «Нью-Йоркський журнал» Вільяма Рендолфа Херста помилково оголосив, що «таємна пекельна машина» Іспанії знищила лінкор, оскільки сам Херст бачив великий потенціал у доведенні американців до божевілля. Мен надасть привід, на який вони чекали.

«The Swerve: How the World Became Modern» Stephen Greenblat

Тисячу років поема про матеріальну природу всесвіту лишалася непрочитаною, майже повністю забутою. Потім, у 1417 році, безробітний папський секретар на ім’я Поджо Браччоліні відправився на пошуки книг у віддалений монастир. Стівен Грінблаттс у стислій, вивченій і плавно написаній книзі розповідає цю дивовижну історію великого культурного значення: «поворот», відомий як Відродження.

Читайте також:

Підписуйтесь

Перейменування копійки: нова назва

Буянова Єва 09:30, 13 Жовтня 2024
Перейменування копійки/ фото facty.com.ua

Національний банк України подав до Верховної Ради законопроєкт щодо перейменування копійки на шаг. На думку НБУ, така зміна назви допоможе відновити історичну справедливість.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

На думку НБУ, перейменування завершить грошову реформу, розпочату в 1990-х роках, коли були викарбувані перші експериментальні зразки монет. 

«Дерусифікацію та декомунізацію в монетарній сфері ми вважаємо обов’язковою умовою для ствердження української грошової одиниці як невідʼємного атрибуту суверенної держави та сучасної української нації. Адже національна валюта, як і державні символи України: Державний Герб України, Державний Гімн України, Державний Прапор України, є маркером державної унікальності та самобутності, який презентує нашу країну», – наголошує Національний банк.

Для реалізації розробленого НБУ законопроєкту потрібно внести зміни до таких законів:

  • «Про Національний банк України»
  • «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки»
  • «Про пенсійне забезпечення»
  • окремим законопроєктом – до Податкового кодексу України

Відкарбування нових монет планується у 2025 році та не передбачатиме миттєвого вилучення копійок.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні поштарів зобов’язали особисто вручати повістки від ТЦК

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 16:30, 11 Жовтня 2024
“Повістка ТЦК”
фото ілюстративне / Pexels

У разі відсутності людини вдома працівник пошти інформує одержувача за наявним номером телефона або накладає до абонентської поштової скриньки повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою “Повістка ТЦК”. 

Такі зміни внесли в постанову Кабінету Міністрів України №1147. 

Протягом трьох робочих днів з моменту інформування, отримувач має прийти за листом на пошту. 

Якщо людина не приходить за повісткою, то працівник пошти зазначає, що адресат відсутній за зазначеною адресою. Далі лист повертається в ТЦК чи Міноборони. 

Постановою зазначається, що під час вручення листа з позначкою “Вручити особисто”, повідомленням про вручення з позначкою “Повістка ТЦК”, адресат підтверджує це своїм підписом та зазначає своє прізвище та ініціали або ім’я та прізвище.

Та в Україні від 1 жовтня значно скоротили терміни прибуття до ТЦК після отримання повістки. Якщо раніше йшлося про 14 днів, то тепер ця норма для жителів обласного центру передбачає 7 днів, а для мешканців інших населених пунктів до 10 днів. 

Читайте також:

Підписуйтесь

Перейменування копійки

Перейменування копійки: нова назва

Національний банк України подав до Верховної Ради законопроєкт щодо перейменування копійки на шаг. На думку НБУ, така зміна назви допоможе відновити історичну справедливість. Про це […]

09:30, 13.10.2024 Буянова Єва

В Україні поштарів зобов’язали особисто вручати повістки від ТЦК

У разі відсутності людини вдома працівник пошти інформує одержувача за наявним номером телефона або накладає до абонентської поштової скриньки повідомлення про надходження рекомендованого листа з […]

16:30, 11.10.2024 Бойцун Дмитро

Україна здатна прожити зиму без відключень електроенергії

Відключень електроенергії взимку не планується, та можуть бути через аварійні ремонти, але вони не матимуть системний характер.  Про це міністр енергетики Герман Галущенко заявив на […]

11:00, 11.10.2024 Бойцун Дмитро

Безоплатна медична допомога для ВПО, при інфаркті міокарда, надається у 78 лікарнях країни

Така допомога надається за договором із НСЗУ в межах пакету “Медична допомога при гострому інфаркті міокарда”. Внутрішньо переміщені особи можуть розраховувати на всі необхідні діагностичні […]

09:05, 11.10.2024 Бойцун Дмитро

Забудьте про тривоги: поради та вправи від вільногірського психолога для очищення думок

Щороку, починаючи з 1992 року, у світі відзначають Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day). Це свято нагадує людям про важливість відновлення власних ресурсів, […]