Культурна зупинка дорогою з Вільногірська: театр у Верхньодніпровську

Катерина Тесленко 18:00, 25 Квітня 2025
Народний музично-драматичний театр імені Карпенка-Карого / фото з власного архіву Павла Москаленка

Поруч із Вільногірськом, у місті Верхньодніпровськ, активно розвивається театральне життя. У Комунальному закладі “Верхньодніпровський міський будинок культури” Верхньодніпровської міської ради Дніпропетровської області регулярно відбуваються гастрольні вистави з Києва, Кам’янського та інших міст, а також постановки місцевого театрального колективу. Глядацький зал майже завжди заповнений, квитки доступні, а частина заходів — безкоштовна.

Журналісти Вільногірськ IN.UA поспілкувалися з Павлом Москаленком, організатором культурно-дозвільної діяльності у Верхньодніпровську, та дізналися, як працює театр.

Сцена, що живе понад 45 років

У будинку культури понад 45 років працює Народний музично-драматичний театр імені Карпенка-Карого. За цей час колектив поставив більше ніж 52 вистави, деякі з них — за участі понад 50 аматорів одночасно. Серед останніх постановок — “Ніч перед Різдвом” та “Шлюб за оголошенням”, яку показували тричі, з оновленнями.

Режисерською діяльністю опікується Микола Черненко, який очолює театр. Директорка будинку культури Олена Федорянко також іноді ставить окремі вистави — ті, що їй особисто цікаві”, — уточнює Павло Москаленко.

Народний музично-драматичний театр імені Карпенка-Карого / фото з власного архіву Павла Москаленка

Гастролі, світло і повна зала

Окрім власних постановок, у Верхньодніпровськ приїжджають гастролі з різних міст, зокрема з Києва, Кам’янського та Дніпра. У 2022 році у залі було встановлено нове професійне світлове обладнання, придбане за кошти місцевого бюджету. За словами Павла Москаленка, “такого обладнання немає у більшості будинків культури області”.

До нас вже приїздили чимало театральних труп, і цього року очікуємо колектив із Полтави та театр ‘Фрістайл’. Зал у нас майже завжди заповнений. Ми намагаємось запрошувати ті вистави, які цікаві саме нашій аудиторії”, — каже Павло.

Народний музично-драматичний театр імені Карпенка-Карого / фото з власного архіву Павла Москаленка

Театр працює без постійних дотацій, але за потреби отримує підтримку від міської ради. Квитки на гастрольні вистави коштують у межах 200–700 гривень, проте частину місць бронюють для пільгових категорій. Заходи, організовані самим будинком культури, завжди безкоштовні та доступні для всіх бажючих.

 “Ми намагаємось робити все можливе, щоб зал був повним. Останнім часом наші заходи відвідує не менше 400 людей”, — підсумував Павло Москаленко.

Читайте також:

Підписуйтесь

Ветерани можуть отримати більше безоплатних медичних послуг

Анастасія Гришкова 16:30, 25 Квітня 2025
Ветерани можуть отримати більше медичних послуг / ілюстративне фото, Rexels

В Україні розширено перелік безоплатних медичних послуг для ветеранів та ветеранок. Водночас лікарі, які надають таку допомогу, зможуть отримувати доплати. Це — частина експериментального проєкту, що реалізується Міністерством у справах ветеранів спільно з Міністерством охорони здоров’я.

Про це повідомляє Мінветеранів.

Хто може скористатися

Нові можливості доступні для:

  • учасників бойових дій, звільнених зі служби;
  • осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Які послуги надаються

Серед розширеного переліку безоплатних послуг:

індивідуальний план лікування з урахуванням хронічних хвороб і бойових травм;

  • діагностика ПТСР, гіпертонії, хронічного болю, хвороб травлення тощо;
  • психотерапія, консультування психіатра, психолога, участь у когнітивно-поведінковій терапії;
  • лікування порушень слуху, зору, уражень опорно-рухової системи;
  • розробка планів реабілітації, супровід після ампутацій, догляд за протезами;
  • призначення препаратів для лікування психоемоційних розладів і больового синдрому;
  • підтримка у боротьбі із залежностями;

Послуги надаються як очно, так і дистанційно — залежно від стану пацієнта.

Як скористатися послугами

Щоб отримати допомогу, необхідно:

1. Укласти декларацію з сімейним лікарем або терапевтом, що працює в медзакладі, який бере участь у проєкті.

2. Надати документи, що підтверджують ветеранський статус.

3. Заповнити відповідну заяву.

Контакти медзакладів-учасників можна дізнатися через контакт-центр НСЗУ за номером 16-77 або у свого лікаря.

Як лікарям/медзакладам доєднатися до проєкту

Медики, які мають декларації з ветеранами, можуть укласти договір із НСЗУ Національна служба здоров’я України на надання розширених послуг, і відповідно, отримати доплату за допомогу ветеранам та ветеранкам.

Участь у проєкті доступна для:

  • комунальних закладів охорони здоров’я;
  • приватних клінік;
  • лікарів-ФОП з ліцензією.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Дніпропетровській області створено “гарячу лінію” для повідомлень про захворювання на ящур та блутанг

Анастасія Гришкова 14:45, 25 Квітня 2025
Створено “гарячу лінію”/ ілюстративне фото, Rexels

Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області запустило “гарячу лінію” для приймання дзвінків від громадян, які підозрюють захворювання своїх тварин на ящур та блутанг.

Про це повідомили на сайті Вільноногірської міської ради.

Власників тварин закликають бути особливо уважними до стану своїх підопічних. Фермери та власники домашніх тварин повинні активно стежити за тваринами та негайно звертатися на “гарячу лінію” у разі підозри на захворювання.

Номер телефону “гарячої лінії”: +38 (099)723 16 99

Ящур — це дуже серйозна інфекція, що поширюється через заражених тварин, інфіковані загони, транспортні засоби, корм та інші матеріали. Вірус може бути перенесений через забруднене одяг, взуття та навіть аерозолі. Тварини, які одужали, інколи залишаються носіями вірусу та можуть спричиняти нові спалахи“, — йдеться в повідомленні.

Крім того, захворювання несе серйозні економічні збитки для тваринництва та харчової промисловості, а у разі виявлення ящуру всі сприйнятливі тварини та продукти тваринного походження підлягають знищенню. Важливо також пам’ятати, що ящур може передаватися і людині.

Зазначається, що Держпродспоживслужба вже посилила заходи безпеки та запровадила додаткові ветеринарно-санітарні заходи для запобігання занесення вірусів на територію України.

Читайте також:

Підписуйтесь

Ветерани можуть отримати більше безоплатних медичних послуг

В Україні розширено перелік безоплатних медичних послуг для ветеранів та ветеранок. Водночас лікарі, які надають таку допомогу, зможуть отримувати доплати. Це — частина експериментального проєкту, […]

У Дніпропетровській області створено “гарячу лінію” для повідомлень про захворювання на ящур та блутанг

Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області запустило “гарячу лінію” для приймання дзвінків від громадян, які підозрюють захворювання своїх тварин на ящур та блутанг. Про це […]

Фінансова допомога для одиноких батьків: хто має право та як її оформити

Одинокі матері та батьки, які самостійно виховують дитину, можуть розраховувати на державну фінансову підтримку. Про це повідомив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець. Хто має […]

Як стягнути аліменти з військовослужбовця: роз’яснення Мін’юсту

Міністерство юстиції України надало роз’яснення щодо стягнення аліментів з осіб, які проходять військову службу. У відомстві наголошують: обов’язок утримувати дитину не скасовується через мобілізацію чи […]

МОЗ України змінило номер телефонної гарячої лінії

З 1 квітня 2025 року Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) приймає звернення громадян за новим номером телефонної “гарячої лінії’ — 0800-505-201. Про це повідомляє Міністерство охорони […]