Мінна небезпека: Україна найбільш замінована країна світу

Олександра Зоз 11:00, 4 Квітня 2024
Мінна небезпека
Мінна небезпека/ фото ДСНС Донеччини

4 квітня — Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки. Його оголосила Генеральна асамблея ООН у грудні 2005 року. Від початку сучасної російсько-української війни, з  2014 року, Україна постійно фігурувала серед найбільш забруднених країн світу вибухонебезпечними предметами. А з моменту повномасштабного вторгнення рф в Україну — перша держава, яка має небезпечні залишки війни.

Більше — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Мінна небезпека: 4 квітня — день просвіти

Станом на лютий 2024 року, Україна — найбільш замінована держава світу. Про це в ефірі Українського Радіо повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

За його даними, потенційно 176 тисяч квадратних кілометрів заміновано, а це близько третини площі України.

«Для повного розмінування України треба було 700 років. Ухваливши низку урядових рішень і певні моделі розвитку розмінування, як ринку, ми сьогодні вже маємо зниження кількості цих років до 70-ти», — зазначив Руслан Стрілець.

Міни
Знак “Обережно, міни”/ фото ДСНС України

Підозрілі предмети вулицями міста: куди звертатися

Раніше у Центрі громадського здоров’я України повідомляли, що диверсійно-розвідувальні угрупування рф можуть розкидати вулицями міст предмети, які начинені вибухівкою. Зокрема це іграшки, мобільні телефони, залишені рюкзаки та пакети у людних місцях.

Що робити, у разі виявлення підозрілого предмета, схожого на вибуховий пристрій:

  • негайно повідомити про знахідку поліцію, ДСНС або ТрО, надати всю необхідну інформацію — місце розташування підозрілого предмета, дату й час його виявлення;
  • якщо підозрілий предмет залишила невідома особа, свідком чого ви стали, необхідно спробувати максимально запам’ятати її зовнішність, одяг, авто і його номерні знаки;
  • проінформувати про знахідку інших людей, які є поруч, у разі можливості забезпечити їх евакуацію з небезпечної території;
  • не підходити, не торкатися та не пересувати підозрілий предмет;
  • а можливості позначити або огородити місце знахідки;
  • перебуваючи поблизу, утриматися від куріння, користування засобами радіозв’язку;
  • забезпечити охорону виявленого підозрілого предмета та вести спостереження за ним, обов’язково дочекатися прибуття представників правоохоронних органів, перебуваючи на безпечній відстані від місця знахідки.

Як навчати дітей мінної безпеки

Unicef проводить безоплатний онлайн-курс для освітян, на якому спеціалісти розповідають про те, як проводити уроки для дітей з мінної безпеки. 

Програма курсу складається з трьох модулів:

  • Мінна просвіта: що та як розповідати дітям;
  • Основи ефективної комунікації: як взаємодіяти з дітьми та покращувати засвоєння знань;
  • Інтерактив: як створити урок, який всі запам’ятають.

Зареєструватися на курс можна за посиланням

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:15, 2 Квітня 2025
Обмін досвідом між молоддю / фото ілюстративне, Pexels

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між урядами України та Литви про створення Комітету Ради обмінів молоддю.

Про це повідомляє Міністерство молоді та спорту України.

Програма обміну

Головною метою обміну є активізація співпраці між молоддю обох країн задля зміцнення дружніх відносин. До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації, що працюють з молоддю, серед яких:

  • інститути громадянського суспільства;
  • заклади освіти;
  • комунальні установи.

Один проєкт може тривати не менше п’яти та не більше десяти календарних днів, не враховуючи дні приїзду і від’їзду учасників підготовчого етапу та підготовчого візиту.

Участь у проєктах можуть брати особи віком від 14 до 35 років. Кількість учасників проєкту має становити не менше 10 та не більше 15 осіб з кожної країни, у тому числі принаймні один супроводжуючий чи керівник групи.

Заявки приймаються до 20 квітня 2025 року. Детальна інформація про умови конкурсу доступна за посиланням. Додаткові питання можна поставити, звернувшись до управління молодіжної політики Мінмолодьспорту за телефоном: 044 246 62 36.

Читайте також:

Підписуйтесь

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 10:45, 2 Квітня 2025
обмеження
Переказ коштів / фото ілюстративне, Pexels

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку.

Про це повідомляє Національний банк України.

Як зазначили в НБУ, ці обмеження стимулювали роботу над комплексними рішеннями, які були спрямовані на мінімізацію використання платіжної інфраструктури в протиправній діяльності. За час дії обмежень:

  • зменшилась кількість підозрілих переказів ;
  • банки приділили більшу увагу до проблеми так званих “дропів” — людей, які за гроші дозволяють використовувати свої рахунки для сумнівних операцій;
  • банки створили власні правила безпеки.

“Минулого року ми фіксували аномальний сплеск обсягу переказів між рахунками фізосіб, який наразі знизився внаслідок введення регуляторних обмежень, комунікації НБУ, що звернула увагу ринку на проблему дропів, та впровадження Меморандуму”, – зазначили фахівці НБУ.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між […]

13:15, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку. Про це […]

10:45, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Україна отримала €3,5 млрд від ЄС у рамках “Ukraine Facility”: на що підуть гроші?

Україна отримала 3,5 млрд євро від Європейського Союзу в межах інструменту “Ukraine Facility”. Транш складається з пільгового фінансування у розмірі 3,1 мільярда євро та грантової […]

09:30, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Зростання ВВП України у 2024 році: які галузі стали рушійною силою економіки

За підсумками 2024 року валовий внутрішній продукт (ВВП) України зріс на 2,9% порівняно з попереднім роком. Номінальний ВВП за рік склав 7658,7 мільярда гривень. Про це повідомляє […]

10:39, 01.04.2025 Дмитро Бойцун
Погода

Перші дні квітня: якою буде погода у Вільногірську цього тижня

Згідно з прогнозом погоди у Вільногірську, протягом тижня з 31 березня до 6 квітня, погода обіцяє бути хмарною, з частими опадами. Температура протягом тижня коливатиметься […]

09:30, 31.03.2025 Дмитро Бойцун