На власні очі бачила приліт російської ракети: жителька Краматорська евакуювалася у Вільногірськ

Наталія Філоненко 18:07, 6 Березня 2024
Катерина
Катерина з доньками/ фото архів Катерина Бондаренко

8 квітня 2022 року росіяни обстріляли залізничний вокзал у Краматорську Донецької області, на якому тисячі людей чекали на евакуацію. Серед них була й Катерина Бондаренко, яка планувала з чоловіком та двома доньками виїхати до більш безпечного регіону України. Родина не травмувалася і врешті виїхала у Вільногірськ. Наразі у місті жінка народила третю дитину та продовжує займатися улюбленою справою — випічкою тортів. Долучається й до волонтерської діяльності, допомагає плести сітки.

Чому родина обрала Вільногірськ та як пережили російський обстріл, який бачили на власні очі, Вільногірськ IN.UA розповіла Катерина Бондаренко.

Евакуація у Вільногірськ

Ранок 8 квітня 2022 року. Катерина з чоловіком Ярославом та доньками Єлизаветою та Софією приїхали на Краматорський вокзал, щоб дізнатися про рух евакуаційного потягу. Катерина була при надії, саме тому родина вирішила виїхати до більш безпечного регіону.

Катерина розповідає, на вокзалі зустріла подругу дитинства, з якою зупинилася поговорити. За мить жінка відчула ударну хвилю від влучання російської ракети. 

«Це був перший масований ракетний удар, який забрав життя багатьох людей. Був крик, хаос, нерозуміння, що відбулося. Все людям падало на голову, зі страшною силою сікло все на своєму шляху. Коли я підняла очі, побачила поруч чоловіка, який не рухався, він був в крові, електричні дроти були обірвані. На пероні люди були поранені або, на жаль, не вижили. Це була трагедія всіх людей, які приїхали в обласне місто з надією переїхати у безпечніше місто країни», — згадує Катерина Бондаренко.

Наступного дня жінка вирішила терміново їхати з доньками до Вільногірська. У місті на той момент жили її знайомі, які прихистили у себе. 

«Знайомі порадили звернутися до волонтерського центру, щоб отримати допомогу. Директорка Олена Найда допомогла влаштуватися. Місто прийняло нас добре, відчувається турбота та єдність людей, які тут проживають», — розповідає Катерина.

У Вільногірську Катерина Бондаренко народила третю доньку Діану. 

«При обстеженнях у доньки виявили хворобу серця. Лікарі говорять, що ця вада можлива через пережитий стрес. Бо генетично у нас ніхто не хворів на цей недуг. Я взагалі дивуюсь, що змогла виносити цю дитину після подій у Краматорську», — каже жінка.

Наразі Катерина відновила заняття улюбленою справою. Жінка випікає торти на замовлення. А також ходить до волонтерського центру, де плете сітки для військовослужбовців.

«Я вдячна всім добрим людям. Бажаю кожній жінці не опускати руки. Щоб не було важко, я посміхаюсь. Показую приклад для своїх донечок бути завжди сильною».

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – FacebookTelegramInstagram

Кінний спорт для відновлення захисників: в Україні запрацює нова програма

Анастасія Гришкова 09:00, 11 Червня 2025
Кінний спорт / ілюстративне фото, Kharkiv sport

В Україні запрацює програма іпотерапії та кінного спорту для відновлення захисників та захисниць, які повертаються до цивільного життя.

Про це повідомляє Мінветеранів.

Кінний спорт для ветеранів

Міністерство у справах ветеранів України підписало Меморандум про співпрацю з державним підприємством “Конярство України”.

Що передбачає співпраця:

  • запуск програм з іпотерапії для ветеранів та ветеранок, їхніх родин та сімей загиблих;
  • організація спільних заходів, тренінгів і реабілітаційних сесій у громадах;
  • реалізація спільних проектів у сфері інформування ветеранів та ветеранок, членів їх сімей;
  • спільна участь у створенні та впровадженні нових підходів до адаптації через спорт ветеранів війни.

“Іпотерапія — це не просто прогулянка на коні. Це потужна форма фізичної і психологічної реабілітації. Кінь реагує на людину в моменті: без осуду, без вимог, без тиску. І саме ця взаємодія — жива, відчутна, тиха — допомагає ветеранкам і ветеранам упоратись із тривожністю, порушеннями руху та мови, відновлювати внутрішню рівновагу й впевненість”, — йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні народився хлопчик, зачатий після загибелі батька-військового

Анастасія Гришкова 11:00, 29 Травня 2025
Дитина / ілюстративне фото, Rexels

Хлопчик народився у Рівному 20 травня 2025 року в перинатальному центрі “Благодар”, зачатий за допомогою екстракорпорального запліднення після загибелі його батька. Це перший в історії закладу випадок народження дитини, зачатої посмертно.

Про це повідомили на сторінці Рівненського обласного перинатального центру.

Хлопчик народився після смерті батька

Мама хлопчика, Наталя, втратила чоловіка — військовослужбовця Юрія — 21 травня 2024 року. Він загинув, захищаючи Україну на фронті.

Ще за життя подружжя стикнулося з проблемами репродуктивного характеру, тому Юрій здав біоматеріал на зберігання.

“Ми з чоловіком йшли до цієї вагітності понад рік. Боролися, здавали аналізи, поїхали в центр “Благодар”. Він здав біологічний матеріал – сказали через три дні прийти, скажуть результати. Це був березень. А він в березні вже поїхав на “нуль”. Все нормально було, поки той травень не прийшов. 21 травня мені дзвонять і кажуть, що його немає. Я до останнього не вірила, що він загинув, поки не побачила”, – розповідає Наталя.

Через рік після його загибелі Наталя наважилася на ЕКЗ — і згодом з’явився на світ Юрчик. Його назвали на честь батька. Як розповідають медики, зовнішністю хлопчик дуже схожий на тата.

Читайте також:

Підписуйтесь

Кінний спорт для відновлення захисників: в Україні запрацює нова програма

В Україні запрацює програма іпотерапії та кінного спорту для відновлення захисників та захисниць, які повертаються до цивільного життя. Про це повідомляє Мінветеранів. Кінний спорт для […]

В Україні народився хлопчик, зачатий після загибелі батька-військового

Хлопчик народився у Рівному 20 травня 2025 року в перинатальному центрі “Благодар”, зачатий за допомогою екстракорпорального запліднення після загибелі його батька. Це перший в історії […]

Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень отримають 200 прифронтових громад

Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень з резервного фонду державного бюджету спрямують на підтримку 200 прифронтових громад, зокрема й на Дніпропетровщині. Про це повідомляє віцепрем’єр-міністр […]

13:15, 07.04.2025 Дмитро Бойцун

Кабмін виділив 128 мільйонів гривень Міноборони для формування нових армійських корпусів у ЗСУ

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення 128 мільйонів гривень Міністерству оборони з метою реалізації заходів, пов’язаних із формуванням армійських корпусів у складі Збройних сил […]

16:30, 04.04.2025 Дмитро Бойцун

У боях за Україну загинув захисник з Вільногірська

Під час виконання бойового завдання, 10 лютого 2025 року, в районі населеного пункту Піщане Куп’янського району Харківської області загинув уродженець Вільногірська, військовослужбовець Збройних Сил України […]

13:16, 10.03.2025 Дмитро Бойцун