Найк про, бос KFC та скуф: пояснення молодіжного сленгу

Єва Буянова 16:40, 19 Жовтня 2024
Пояснення молодіжного сленгу/ фото Freepik

Молодіжний сленг постійно оновлюється, створюючи нові слова та вирази, які швидко входять у побут сучасної молоді. Від термінів, запозичених з інтернет-культури, до модифікацій традиційних фраз – молодь формує свою унікальну мову, що відображає швидкоплинність цифрової ери та змінює способи комунікації між поколіннями. Пояснення молодіжного сленгу нижче.

Більше на Вільногірськ.IN.UA.

«Найк про»

«Найк про» — це вираз молодіжного сленгу, що означає похвалу або схвалення, тобто «дуже круто», «професійно» чи «на найвищому рівні». Слово «найк» походить від назви популярного бренду спортивного одягу Nike, який асоціюється з успіхом і якістю, а «про» — скорочення від «професіонал».

«Бос KFC»

«Бос KFC» у молодіжному сленгу — іронічне або жартівливе звернення до впливової або «крутої» людини. Вираз походить від популярного фастфуд-бренду KFC (Кентукійська Смажена Курка) і часто використовується в мемах та інтернет-культурі для жартівливої характеристики тих, хто поводиться впевнено або намагається виглядати важливим, іноді навіть перебільшуючи свій статус.

«Пікмі»

«Пікмі» (від англ. “pick me”) — термін у молодіжному сленгу для позначення особи, зазвичай дівчини, яка активно намагається привернути увагу оточуючих, особливо протилежної статі, демонструючи свою «унікальність» від інших. Зазвичай «пікмі» поводиться так, щоб отримати схвалення чи прихильність, часто на шкоду іншим або через підкреслення стереотипів, наприклад: «Я не така, як інші дівчата». Термін має негативне забарвлення, вказуючи на надмірну показовість або прагнення виділитися.

«Вумен момент»

«Вумен момент» — іронічний або жартівливий термін у молодіжному сленгу, що позначає типові або стереотипні ситуації, пов’язані з поведінкою жінок. Цю фразу зазвичай вживають у мемах чи інтернет-жартах для висміювання або підкреслення певних емоційних чи поведінкових реакцій, що вважаються характерними для жінок. Однак вживання цього терміна може сприйматися як сексистське, оскільки ґрунтується на узагальненнях і стереотипах.

«Скуф»

Цим терміном у мережі позначають неохайних чоловіків, які нехтують доглядом за собою, заняттями спортом і стилем.

«Імба»

«Імба» в молодіжному сленгу означає щось надзвичайно сильне або дуже круте. Це слово походить від терміна “imba” (скорочення від англ. imbalanced — «незбалансований»), який використовується в комп’ютерних іграх для опису персонажа, предмета чи стратегії, що є надто потужними порівняно з іншими, через що порушується баланс гри. У побутовому вжитку «імба» може також означати щось або когось дуже крутого, видатного чи незрівнянного.

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальних допомог

Анастасія Гришкова 17:00, 1 Липня 2025
Пенсійний фонд адмініструватиме соцвиплати / фото, ПФУ

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й надалі її отримуватимуть.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Тепер звернутися за соціальними виплатами можна буде не лише в ЦНАПах та місцевих радах, а й у найближчих сервісних центрах Пенсійного фонду. Це зробить отримання допомоги зручнішим і доступнішим.

Замість паперової тяганини процес повністю цифровізують. Після подання заявки у будь-якому зручному місці вона одразу потраплятиме на розгляд працівникам Пенсійного фонду. Після ухвалення рішення гроші надійдуть безпосередньо на банківську картку отримувача.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як ветеранам отримати слуховий апарат: інструкція

Анастасія Гришкова 15:00, 1 Липня 2025
Слуховий апарат / фото, ілюстративне Rexels

Ветерани й ветеранки війни та військовослужбовці, які мають порушення слуху, можуть безоплатно отримати слухові апарати, навіть якщо їм не встановлено інвалідність. Україна вже закупила понад 24 400 сучасних слухових апаратів.

Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів.

Як отримати слуховий апарат

  1. Зверніться до свого лікаря (сімейного, терапевта або педіатра), який направить вас до сурдолога.
  2. Пройдіть обстеження у лікаря-сурдолога — отримаєте медичний висновок.
  3. Звернутися до медичного закладу, який бере участь у програмі.

Зокрема треба подати документи

  • паспорт громадянина України;
  • посвідчення ветерана війни або іншого документа, що підтверджує ваш статус;
  • направлення від лікуючого лікаря;
  • висновок військово-лікарської комісії – для військовослужбовців або витяг з рішення ЕКОПФО (або чинне рішення МСЕК) про встановлення інвалідності та рекомендації індивідуальної програми реабілітації;
  • результати вимірювання гостроти слуху (аудіограма), який надається лікарем-сурдологом після обстеження;
  • довідка про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності).

Читайте також:

Підписуйтесь

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальних допомог

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й […]

Як ветеранам отримати слуховий апарат: інструкція

Ветерани й ветеранки війни та військовослужбовці, які мають порушення слуху, можуть безоплатно отримати слухові апарати, навіть якщо їм не встановлено інвалідність. Україна вже закупила понад […]

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]

У Дніпрі рятують сокола, який, ймовірно, збив ворожий дрон

До Дніпра з Запоріжжя доправили сокола, який отримав травму, атакуючи російський дрон. Про це повідомила зооволонтерка Вероніка Конькова на своїй сторінці у Facebook. За її […]

У Верхівцевській громаді чоловік кинув гранату в людей — загинула жінка, є постраждалі

Інцидент стався 28 червня близько 23:00 на території Верхівцевської громади. Внаслідок вибуху загинула 50-річна жінка. Ще четверо людей, серед яких 15-річна дівчина, отримали тілесні ушкодження. […]