Агродрони та не тільки: у Вільногірську відкривають можливості навчання для жінок

Катерина Тесленко 15:25, 4 Березня 2025
Державний професійно-технічний навчальний заклад “Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти” / фото Вільногірськ IN.UA

Державний професійно-технічний навчальний заклад “Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти” у Вільногірську відкриває набір жінок на навчання в технічних спеціальностях.

Про це для Вільногірськ IN.UA розповів директор навчального закладу Віктор Циган, представник закладу.

Агродрони та навчання на тракторі

Один із напрямів навчання — оператори агродронів. Вони керуватимуть технікою, яка вносить добрива та хімікати в полях. Це безпечна професія, оскільки оператори працюють на відстані від місця розпилення.

Також у закладі навчатимуть жінок керуванню сучасним трактором. Для цього придбали новий цифровий трактор із кондиціонером та гідропідсилювачем.

Як отримати професію?

Навчання проводиться в межах державної програми. Роботодавці подають заявку до Центру зайнятості, а учасники отримують ваучер на 30 тисяч 200 гривень для безкоштовного навчання.

Можна здобути такі професії:

  •  Електрогазозварник;
  •  Електромонтер;
  •  Слюсар із ремонту сільгосптехніки;
  •  Тракторист-машиніст;
  •  Оператор комп’ютерного набору;
  •  Продавець продовольчих товарів;
  •  Кухар-кондитер (із можливістю одразу отримати свідоцтво).

Навчальний заклад також подав заявку на грант для навчання монтажників і обслуговувачів сонячних панелей.

Навчання доступне у Вільногірську, Жовтих Водах і Саксагані. Після закінчення курсу потрібно протягом 15 днів працевлаштуватися за новою професією.

Навчання для переселенців

Є окрема програма для переселенців за підтримки міжнародної організації Mercy Corps. Анкету можна заповнити на сайті Кам’янської районної адміністрації.

Навчання для переселенців безкоштовне, учасники також отримують стипендію.

Як подати заявку?

Подати заявку можна через Центр зайнятості або на сайті Кам’янської районної адміністрації.

Читайте також:

Підписуйтесь

Україців, які продають товари через інтернет можуть змусити платити податки

Анастасія Гришкова 13:04, 9 Травня 2025
Податки / ілюстративне фото, Rexels

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує громадян, що продаж товарів через інтернет із метою отримання прибутку підлягає оподаткуванню. Якщо така діяльність носить системний характер, вона розцінюється як підприємницька, а отже, вимагає реєстрації як суб’єкта господарювання.

Про це повідомили на сторінці Вільногірської міської ради.

У яких випадках треба реєструватися як ФОП

Зазначається, що важливо розрізняти поодинокий продаж вживаних речей, який не є об’єктом податкового контролю, та регулярну торгівлю однорідним асортиментом товарів через платформи на кшталт OLX, Prom.ua або соціальні мережі.

У разі здійснення підприємницької діяльності, громадяни зобов’язані:

  • зареєструватися як ФОП;
  • використовувати зареєстровані РРО/ПРРО для розрахунків;
  • дотримуватись вимог податкового законодавства.

Підписуйтесь

Незаконно видобували копалини на понад 400 мільйонів у Дніпропетровській області

Анастасія Гришкова 13:00, 8 Травня 2025
Вручення підозри / фото, Національна поліція

Чотирьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна за незаконний видобуток корисних копалин у Дніпропетровській області.

Про це повідомляє Національна поліція.

Незаконний видобуток копалин

Як встановили оперативники Департаменту стратегічних розслідувань та слідчі Нацполіції, до злочинної діяльності причетні керівники пов’язаних між собою компаній, зокрема й зареєстрованих у Республіці Кіпр.

Попри призупинення дії спецдозволів, ділки продовжили розробку родовища, видобуваючи коалін — сировину, яку використовують у виробництві кераміки, паперу, картону та косметики.

Незаконно видобутий коалін реалізовували як в Україні, так і за кордоном, зокрема й до росії. Загалом, за результатами слідства, зловмисники добули та продали майже 345 тисяч тонн корисних копалин, завдавши державі збитків на понад 408 мільйонів гривень.

Частину отриманих коштів — 280 мільйонів гривень — обвинувачені спрямували на розвиток бізнесу, решту — витратили на придбання нерухомості, автотранспорту та інше майно.

На активи підозрюваних на суму 10 мільйонів гривень накладено арешт.Наразі досудове розслідування завершено.

Обвинувальний акт скеровано до суду. Фігурантам інкримінують легалізацію майна, здобутого злочинним шляхом (ст. 209 ККУ), а також порушення правил використання надр та незаконний видобуток копалин (ст. 240 ККУ).

Читайте також:

Підписуйтесь

Україців, які продають товари через інтернет можуть змусити платити податки

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує громадян, що продаж товарів через інтернет із метою отримання прибутку підлягає оподаткуванню. Якщо така діяльність носить системний характер, […]

Незаконно видобували копалини на понад 400 мільйонів у Дніпропетровській області

Чотирьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна за незаконний видобуток корисних копалин у Дніпропетровській області. Про це повідомляє Національна поліція. Незаконний […]

На Дніпропетровщині чоловік виловив раків на мільйон гривень під час нерестової заборони

У Криворізькому районі затримали порушника за незаконний вилов риби та раків під час нерестової заборони. Чоловік виловив риби на майже один мільйон гривень. Про це […]

8 травня — День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Сьогодні, 8 травня, в Україні вшановують пам’ять усіх загиблих у Другій світовій війні та відзначають перемогу над нацизмом. У 2025 році Україна відзначає 80-ту річницю […]

У Вільногірській громаді з’явиться шкільний автобус

У Вільногірській громаді передбачили 760 тисяч гривень на співфінансування придбання шкільного автобуса. Відповідне рішення ухвалили під час позачергової сесії в межах збільшення видатків на освітню […]