Не тільки на Водохреща: занурення у крижану воду стало частиною життя вільногірця

Олександра Зоз 15:51, 14 Лютого 2024
Людина на озері
Павло на замерзлому озері/ фото архів Павло Жир

Вільногірець Павло Жир п’ятий рік займається моржуванням. Наразі в ополонку занурюється по 6 разів на тиждень. Раніше це робив лише на Водохреща, поки не посперечався з друзями, що зможе купатися до першого снігу.

Про свою частину життя Павло Жир розповів журналістам Вільногірськ IN.UA.

Моржування — спосіб життя

Рекорд у воді від 0 до 1 градусу — сім хвилин. До цього Павло готувався поступово. Починав 5 років тому у вересні. 

«У нас був спір з другом, вирішили купатися до першого снігу. Виграли спір та продовжили купатися. Навіть вночі пірнаємо. Приїжджаємо, роздягаємося, ліземо у воду і насолоджуємося моментом», — каже морж Павло Жир.

Спочатку, розповідає Павло, в ополонку занурювався щотижня, згодом 2-3 рази на тиждень, наразі вже чи не щодня. Купається чоловік завжди з компанією однодумців, каже, до повномасштабного вторгнення рф в Україну у спільноті моржів були й жінки. Наразі залишилось від двох до семи чоловіків. 

Моржі
Павло з однодумцями-моржами/ фото Павло Жир

«Під час занурення відчуваю ейфорію, прилив сил та гарний настрій. Спочатку вода колеться, а потім стає тепло», — ділиться морж.

Коли випадає сніг, Павло ходить по ньому босоніж. Це, каже чоловік, ще більше його загартовує. 

«На роботі немає опалення і раніше в мене завжди мерзли вуха, я ходив у шапці. Коли став занурюватися у воду, то припинив мерзнути взимку. Головне під час моржування – не можна вживати алкоголь», — зазначає морж.

Всім, хто планує займатися моржуванням, Павло Жир радить звикати до води поступово та не занурюватися одразу у крижану ополонку.

Перед початком моржування редакція Вільногірськ IN.UA радить проконсультуватися з лікарем.

Морж
Морж Павло/ фото Павло Жир

Читайте також:

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

Євробачення-2025: де і коли дивитися музичний конкурс

Анастасія Гришкова 13:00, 10 Травня 2025
Євробачення / скріншот Instagram

У травні мільйони глядачів знову зберуться біля екранів, щоб побачити одне з шоу року — “Євробачення-2025”. Цього разу конкурс пройде у швейцарському місті Базель на арені St. Jakobshalle, яка вже готується приймати гостей з усього світу.

Коли та на яких платформах дивитися Євробачення читайте у матеріалі Вільногірськ IN.UA.

Коли відбудеться фінал

Перший півфінал відбудеться 13 травня, другий півфінал — 15 травня, а гранд-фінал призначений на суботу, 17 травня.

Україну цьогоріч представить гурт Ziferblat, який переміг у Національному відборі.

Де дивитися Євробачення-2025 в Україні

  1. У прямому ефірі на телеканалі “Суспільне Україна”.
  2. Онлайн на YouTube-каналі “Євробачення Україна”.
  3. У соцмережах — на Facebook-сторінках “Суспільного” та “Євробачення Україна”.

Читайте також:

Підписуйтесь

Турбота, що зігріває з перших днів життя: вільногірки передали вишиванки до пологового будинку Дніпра

Анастасія Гришкова 16:00, 9 Травня 2025
Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Упологовий будинок Дніпра було передано вишиті сорочки, створені майстринями з Вільногірська в рамках волонтерської акції “Народжені у вишиванках Непереможні!”. Ця акція організована “Розмовним клубом “Файно”та приурочена до Дня Вишиванки, який традиційно відзначають у третій четвер травня.

Як вільногірські майстрині долучилися до акції

Майстрині з Вільногірська стали частиною всеукраїнського волонтерського руху, який щороку об’єднує людей навколо створення національного одягу для малюків. Вони зазначають, що така робота – це не просто рукоділля, а спосіб зберегти культуру та підтримати українські сім’ї у складні часи.

Серед тих, хто працював над вишиванками у Вільногірську, були Борщ Світлана, Овчаренко Олена, Дудник Наталя, Мусієнко Оксана, Єщенко Алла. Також є ті, хто не вишивав, а в’язав, це Марчук Світлана та Гречко Вікторія.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Одна з учасниць акції Світлана Борщ розповіла, що дізналася про акцію ще минулого року та охоче долучилася до процесу.

“Я питала, чого ніхто цього року не вишиває? Виявилося, що вишивають, і повинні передати роботи у Дніпро. Дізналася, скільки залишилося льоль, і взяла сім для вишивання,” — розповіла Світлана.

За її словами, вона вишивала приблизно одну льолю на день, тож весь процес зайняв близько тижня.

Світлана Борщ зазначила, що її надихнула ця акція, адже вона б раділа, якби подібний подарунок отримали її діти.

“Мені було б приємно, якби хтось подарував моїм дітям вишиту сорочечку, коли вони народилися,” — сказала вона.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

“Народжені у вишиванках Непереможні!” – збереження традицій через волонтерство

Ініціатива має на меті не лише підтримку немовлят у їхні перші дні життя, а й популяризацію традиції вишиванки як символу української культури. У межах акції майстрині з різних міст об’єднуються для створення вишитих сорочечок, які дарують новонародженим.

До Дня Вишиванки волонтери особливо активно працюють над виготовленням льоль, щоб кожен малюк міг отримати свій перший національний символ ще в пологовому будинку.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Вишиванка – символ спадковості та єдності

Традиція вишиванки передається з покоління в покоління, символізуючи родинний зв’язок, добробут і захист. У давнину вишиті сорочечки для немовлят створювали з особливою увагою, адже вони мали оберегову функцію.

Кожен орнамент, що з’являється на льолях, має своє значення. Вишиті символи можуть уособлювати добру долю, захист або зв’язок поколінь.

Вільногірські майстрині вклали у свою роботу любов та майстерність, щоб кожна дитина отримала часточку національної спадщини.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Спільна мета – збереження традицій та єднання українців

Організатори наголошують, що вони прагнуть зробити акцію ще масштабнішою, щоб у кожному місті, селі чи містечку знаходилися майстрині, які готуватимуть сорочечки для немовлят.

“Наша мета – не тільки подарувати вишиванку новонародженим, а й зберегти традиції, нагадати про силу українського духу та підтримати нашу культуру,” — зазначають організатори.

Підписуйтесь

Євробачення-2025: де і коли дивитися музичний конкурс

У травні мільйони глядачів знову зберуться біля екранів, щоб побачити одне з шоу року — “Євробачення-2025”. Цього разу конкурс пройде у швейцарському місті Базель на […]

Турбота, що зігріває з перших днів життя: вільногірки передали вишиванки до пологового будинку Дніпра

Упологовий будинок Дніпра було передано вишиті сорочки, створені майстринями з Вільногірська в рамках волонтерської акції “Народжені у вишиванках Непереможні!”. Ця акція організована “Розмовним клубом “Файно”та […]

Спортсмени Авангарду виконали нормативи у кандидати в майстри спорту

Спортивні розряди / фото, Наталія Зінчук Спортсмени з Вільногірська – вихованці відділення пауерліфтингу КДЮСШ “Авангард” виконали нормативи відповідних спортивних розрядів. Про це повідомила тренер Наталія […]

Новини

У Вільногірську присвоїли звання “Почесний громадянин” двом загиблим захисникам

У вівторок, 29 квітня, двом полеглим захисникам з Вільногірської громади присвоїли звання “Почесний громадянин”. Таке рішення прийняли на 81-ї черговій сесії Вільногірської міської ради. Звання […]

Спортсмени з Вільногірська вибороли перші місця на змаганнях з класичного пауерліфтингу у Дніпрі

26-27 квітня 2025 року в місті Дніпро відбувся Відкритий Чемпіонат Дніпропетровської області з класичного пауерліфтингу серед дорослих та ветеранів. На змаганнях виступила команда з Вільногірська. […]