Актуальні новини

Новини Вільногірська: актуальне з 18 по 22 листопада 

Наталія Москаленко 08:56, 23 Листопада 2024
Подробиці
Подробиці / фото Вільногірськ IN.UA

1000 днів спротиву, виплати ВПО, студенти на виробничих підприємствах, загроза сказу у Вільногірську, ситуація з туберкульозом, благодійний ярмарок та історія вільногірської боксерки – подробиці у матеріалах Вільногірськ IN.UA

НОВИНИ ВІЛЬНОГІРСЬКА 

У Вільногірську на площі біля пам’ятника воїнам АТО зібралися десятки людей, щоб вшанувати пам’ять тих, хто загинув, борючись за свободу України. 

У жовтні 2024 року деякі внутрішньо переміщені особи (ВПО), які проживають у Вільногірську, залишилися без державних виплат через вересневу верифікацію отримувачів соціальної допомоги.

У Вільногірську місцеві мешканці занепокоєні через лисиць, які вільно пересуваються містом і не бояться контакту з людьми. Нещодавно одна з них підійшла до дітей, що викликало хвилю обговорень у соціальних мережах.

У Вільногірському фаховому коледжі Українського державного університету науки та технологій відновили практику екскурсій на підприємства, яку не проводили з початку повномасштабного вторгнення. 

У Жовтих Водах за 10 місяців 2024 року зафіксовано значне зростання захворюваності на туберкульоз — на 2,5 раза більше випадків, ніж торік. Загалом зареєстровано 41 випадок, з яких 16 — серед дітей. Наша редакція звернулась до Сергія Карповича, директора центру первинної медико-санітарної допомоги Вільногірська, за коментарем щодо ситуації з туберкульозом в місті.

22 листопада у Вільногірську відбувся благодійний ярмарок «Вільногірськ – це Україна! Переможемо разом!». Мешканці міста та гості зібралися на площі перед спортивним комплексом «Авангард», щоб долучитися до збору коштів для українських військових, підтримати захисників та зробити свій вклад у спільну перемогу. 

Нещодавно 16-річна Мирослава Кирилюк стала переможницею Чемпіонату Дніпропетровської області з боксу серед молоді та жінок. У ваговій категорії до 63 кг вона отримала звання «Кращий боксер». Як їй вдалося досягти успіху — читайте далі на Вільногірськ IN.UA.

СПОРТ:

У Дніпрі відбулися змагання Кубка Дніпропетровщини з кікбоксингу за версією WTKA. Вільногірський клуб «Файтер» під керівництвом тренерки Валерії Худякової став справжньою сенсацією турніру

Місто Вільногірськ гідно представила команда КДЮСШ “Авангард” під керівництвом тренерки Наталії Зінчук. Спортсмени продемонстрували чудові результати, вкотре підтвердивши свою майстерність.

ДНІПРОПЕТРОВЩИНА

Росіяни вперше вдарили міжконтинентальною зброєю по Україні. Головне управління розвідки зазначило, що окупанти випустили по Дніпру балістичну ракету, ймовірно, використавши комплекс “Кєдр”.

СпільноHUB – це сучасний багатофункціональний центр, який об’єднує різні зони. Серед них — IT-зона з інтерактивним екраном, віртуальні шоломи та геймерський комп’ютер, Makerspace для творчих занять, а також сімейний простір.

Щоб допомогти мешканцям краще планувати свій день, енергетики впровадили оновлену систему інформування про графіки відключень. Тепер кожен житель області зможе заздалегідь дізнатися, коли в його домі буде світло, а коли – ні.

ПОГОДА У ВІЛЬНОГІРСЬКУ

Сьогодні, 23 листопада, температура повітря у місті сягатиме до +12. Хмарна погода протримається у Вільногірську увесь день. Вранішній сильний дощ поступово перейде у дрібний дощ зі снігом, який ввечері зміниться дрібним снігом.
24 листопада температура повітря коливатиметься до +3. Від хмар, що з’являться до світанку, вже вранці не залишиться й згадки – до самого вечора у Вільногірську буде триматися ясна погода. Без опадів.

Підписуйтесь

День памʼяті жертв Голодомору

Буянова Єва 12:30, 23 Листопада 2024
День памʼяті жертв Голодомору/ фото Музей Голодомору

День памʼяті жертв Голодомору — це нагадування про одну з найстрашніших трагедій в історії України, яка забрала мільйони життів. Щороку в четверту суботу листопада українці вшановують пам’ять невинно вбитих, запалюючи свічки і згадуючи про страшні наслідки штучного голоду, організованого радянським режимом.

Більше на Вільногірськ.IN.UA

Голодомор 1932–1933 років — геноцид українського народу, організований радянським режимом шляхом штучного створення голоду. Він забрав мільйони життів, ставши однією з найтрагічніших сторінок в історії України. Цей злочин був спрямований на знищення українського селянства, нації та її прагнення до незалежності.

День пам’яті жертв Голодомору було запроваджено указом Президента України Леоніда Кучми 26 листопада 1998 року. Спочатку він мав назву День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. У 2000 році щорічне вшанування було закріплене на четверту суботу листопада. У 2006 році, після визнання Голодомору геноцидом українського народу, цей день став нагадуванням про злочин, який забрав життя мільйонів, і закликом до збереження історичної пам’яті.

Акція “Запали свічку” — це щорічна традиція, яка відбувається в День пам’яті жертв Голодомору. О 16:00 українці вшановують мільйони загиблих хвилиною мовчання, після чого запалюють свічки на підвіконнях своїх домівок. Цей символічний жест об’єднує людей у спільній пам’яті про трагедію, нагадуючи про важливість збереження історичної правди та вшанування невинних жертв. Свічка є знаком скорботи, пам’яті та надії на те, що подібне не повториться.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Обговорення повернення ядерної зброї Україні: деталі

Буянова Єва 11:05, 23 Листопада 2024
Обговорення повернення ядерної зброї Україні/ фото Hannah McKay, Reuters

Обговорення повернення ядерної зброї Україні відбувається напередодні приходу до влади Трампа у Сполучених Штатах Америки.

Про це повідомляє The New York Times

Дональд Трамп рішуче налаштований покласти край війні. У звʼязку з цим тривають активні дискусії щодо гарантій безпеки для Києва. Один з варіантів – повернення Україні ядерного статусу. 

“Єдина гарантія безпеки, якої бажає Київ – це запрошення до НАТО. Але українці не отримали його за Байдена, і вкрай малоймовірно, що отримають при Трампі. Тому американські та європейські чиновники обговорюють інші варіанти стримування Росії”, – йдеться у статті. 

Також зазначається, що Байден міг би повернути Україні ядерну зброю. Таке рішення стало б миттєвим стримуючим фактором для Путіна. Але такий сценарій малоймовірний, оскільки має серйозні наслідки. 

Читайте також: 

Підписуйтесь

День памʼяті жертв Голодомору

День памʼяті жертв Голодомору

День памʼяті жертв Голодомору — це нагадування про одну з найстрашніших трагедій в історії України, яка забрала мільйони життів. Щороку в четверту суботу листопада українці […]

12:30, 23.11.2024 Буянова Єва
Обговорення повернення ядерної зброї Україні

Обговорення повернення ядерної зброї Україні: деталі

Обговорення повернення ядерної зброї Україні відбувається напередодні приходу до влади Трампа у Сполучених Штатах Америки. Про це повідомляє The New York Times.  Дональд Трамп рішуче […]

11:05, 23.11.2024 Буянова Єва

Історія боксерки з Вільногірська: як Мирослава Кирилюк прийшла до спорту та здобула першу перемогу

Нещодавно 16-річна Мирослава Кирилюк стала переможницею Чемпіонату Дніпропетровської області з боксу серед молоді та жінок. У ваговій категорії до 63 кг вона отримала звання «Кращий […]

Вільногірці зібрали на ярмарку понад 200 тисяч гривень в допомогу ЗСУ

22 листопада у Вільногірську відбувся благодійний ярмарок «Вільногірськ – це Україна! Переможемо разом!». Мешканці міста та гості зібралися на площі перед спортивним комплексом «Авангард», щоб […]

У Жовтих Водах зростає кількість хворих на туберкульоз: яка ситуація в Вільногірську?

У Жовтих Водах за 10 місяців 2024 року зафіксовано значне зростання захворюваності на туберкульоз — на 2,5 раза більше випадків, ніж торік. Загалом зареєстровано 41 […]

15:17, 22.11.2024 Бойцун Дмитро