Прощання з героєм: остання шана Єгору Савчуку

Тесленко Катерина 15:40, 14 Грудня 2024
Церемонія прощання із Єгором Савчуком / фото Вільногірськ IN.UA

Сьогодні біля Палацу культури і спорту відбулася церемонія прощання з нашим захисником, Єгором Савчуком. Зібралися багато вільногірців, аби вшанувати памʼять героя, підтримати родину та друзів Єгора.

Редакція Вільногірськ IN.UA також прийшла на церемонію прощання, аби вшанувати пам’ять Єгора Савчука.

Шана Єгору Савчуку

В цей холодний день біля Палацу культури і спорту зібралися мешканці Вільногірська, аби вшанувати пам’ять нашого героя. Скрізь лунав плач, та жоден не лунав так гучно, як плач матері, яка втратила свого сина. Вона вклонилася над Єгором, проливаючи свої сльози та вимовляючи свій біль утрати.

“Я тебе ніколи не забуду”, — лунали слова матері Єгора Савчука крізь плач.

Прощання з Єгором Савчуком / фото Вільногірськ IN.UA

Із промовою на церемонії виступив секретар міської ради вільногірська Антон Боклаг. Він висловив співчуття рідним Єгора Савчука та закликав всіх не забувати нашого захисника.

«Ми з вами не маємо права забувати ту високу ціну, яку заплатив Єгор у свої 32 роки. Прошу присутніх у пам’ять про старшого лейтенанта поліції та захисника України, героя України, Савчука Єгора, вшанувати його пам’ять хвилиною мовчання», — промовив Антон Боклаг.

Церемонія прощання із Єгором Савчуком / фото Вільногірськ IN.UA

Капелан Микола Мединський прочитав молитви для Єгора, та висловив свої щирі співчуття родині загиблого та подякував їм за героя.

«Хотілося б знайти тільки слова розради, але їх немає, ви ж це знаєте. Зате я знаю, хто може розрадити, хто може підтримати. Це Богородиця. Вона йшла за своїм сином хресною дорогою і стояла під Христом на Голготі. Так само, як ви, батьки наших героїв, йдете хресною дорогою України», — вимовив капелан Микола Мединський.

Пам’ять і боротьба

Капелан Микола Мединський наголосив на важливості підтримки та розради, яку може надати Богородиця, адже вона, як ніхто інший, знає, як підтримати у важкі часи. Він також підкреслив, що кожен з нас повинен протидіяти і протистояти будь-чому, що пов’язане з Росією, адже там, де присутня Росія, там сльози, смерть, руйнація та тероризм.

«Бо вони прийшли на нашу землю не тільки, щоб вбити Єгора. Вони прийшли на нашу землю, щоб вбити кожного з вас, щоб зруйнувати кожне наше село, щоб зруйнувати кожне наше місто. Тому наш опір повинен бути жорсткий і непримиренний, бо ми боремося за правду, за справедливість, за перемогу Божої правди на нашій землі», — сказав Микола Мединський.

Капелан також звернув увагу на те, що російські агенти, які пропагують смерть і руйнацію, десятиліттями готували прихід Росії на українську землю. Він закликав кожного бути активним у своїй громаді, щоб очистити своє суспільство від всього, що пов’язане з Росією.

Після промови капелана Миколи Мединського усі присутні вишикувалися, аби встати на коліно та провести в останню путь героя та захисника України.

Церемонія прощання із Єгором Савчуком / фото Вільногірськ IN.UA

Історія життя Єгора Савчука

У грудні 2024 року під час виконання бойового завдання на фронті героїчно загинув у віці 32 роки Єгор Савчук, захисник українського народу.

Єгор Савчук випускник Вільногірської загальноосвітньої школи № 4. У 2014 році закінчив Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна.

Єгор Савчук / фото Вільногірська міська рада

У 2015 році був прийнятий на службу до органів внутрішніх справ, а на початку 2023 року у складі інструкторів доєднався до лав Національної поліції України у складі полку «Луганськ-1». Згодом ніс службу в штурмовому полку «Сафарі» Департаменту поліції особливого призначення «Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють».

Виконував бойові завдання в найгарячіших місцях лінії фронту. Життя старшого лейтенанта поліції Єгора Савчука обірвалося в місті Дружківка Краматорського району Донецької області.

Вічна пам’ять герою

Єгор був світлою та доброю людиною, яка до останнього удару серця була віддана військовій присязі та народові України. Його втрата стала непоправним горем для рідних, нареченої та друзів.

«Він був дуже гарною та доброю людиною», — розповіла двоюрідна сестра Єгора, Влада Савчук.

Прощання з героєм відбулося на високому рівні, з великою повагою та шаною до його подвигу. Герой залишиться в пам’яті кожного з нас як символ мужності та відданості своїй країні.

Читайте також:

Підписуйтесь

Стрибки напруги електромережі у Вільногірську: поради як уберегти побутову техніку від пошкоджень

Гришкова Анастасія 16:20, 27 Грудня 2024
розетка / ілюстративне фото, Pexels

У Вільногірську останнім часом фіксуються стрибки напруги електромережі. Причиною цього є аварійне розвантаження та стабілізаційні відключення електроенергії, які впливають як на побутових споживачів, так і на підприємства.

Про це повідомляє Вільногірська міська рада.

В оселі перепади напруги можу бути не помітні

Навіть якщо в оселі перепади напруги майже непомітні, вони можуть поступово виводити з ладу побутову техніку.

Особливо це стосується моментів, коли після відновлення електропостачання одночасно запускається велика кількість електроприладів. У цей час у будинковій мережі виникають значні коливання напруги, які можуть пошкодити техніку.

Як захистити побутові прилади від стрибків напруги

Фахівці компанії ДТЕК “Дніпровські електромережі” рекомендують дотримуватися наступних порад:

  • Уникайти одночасного ввімкнення кількох потужних приладів після відновлення електроживлення.
  • Вимикайти ключову техніку з розеток (холодильники, бойлери, пральні машини) після відключення електроенергії.
  • Після відновлення живлення підключайте прилади до мережі поступово, витримуючи інтервал 10–15 хвилин між їх ввімкненням. Це зменшить пікове навантаження на мережу та знизить ризик пошкодження техніки.

Енергетики, додають, що дотримання цих простих рекомендацій допоможе зберегти вашу побутову техніку у справному стані та уникнути непередбачених витрат на її ремонт.

Читайте також:

Підписуйтесь

Йодна профілактика на випадок радіаційної загрози: інструкція для мешканців Вільногірська

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:14, 27 Грудня 2024
Медичні препарати / фото ілюстративне, Pexels

Вільногірська міська рада нагадує про важливість йодної профілактики у разі радіаційної небезпеки та правильні дії при термічних опіках, що допоможуть зменшити шкоду для здоров’я в екстрених ситуаціях.

Про йодну профілактику та допомогу при термічних опіках розповіла Вільногірську міська рада.

Йодна профілактика у разі радіаційної небезпеки

Йодна профілактика застосовується для зменшення впливу радіоактивного йоду на щитоподібну залозу. Важливо: калію йодид слід приймати лише після офіційного оповіщення про загрозу викиду та необхідність профілактики, згідно з регламентом Міністерства охорони здоров’я України.

Препарат для йодної профілактики — калію йодид. Оптимальний ефект досягається при прийманні препарату за 6 годин до і до 6 годин після надходження радіоактивної хмари. Приймати його після 24 годин вже не ефективно.

Як приймати калію йодид?

У разі аварії, місцевими органами влади будуть визначені пункти видачі препарату, найближчі до місць проживання людей. Препарат потрібно приймати в таких дозах:

  • діти до 1 місяця – 16 мг;
  • діти від 1 місяця до 3 років – 32 мг;
  • діти від 3 до 12 років – 62,5 мг;
  • діти від 12 років, дорослі до 40 років, вагітні – 125 мг.

Людям старшим за 40 років калій йодид не призначають, оскільки щитоподібна залоза майже не накопичує радіоактивний йод.

Протипоказання: наявність (у том числі в анамнезі) захворювань щитоподібної залози, зокрема гіпертиреозу різної природи; фурункульоз; токсична аденома; підвищена чутливість до йоду; герпетиформний дерматит Дюринга; гіпокомплементемічний васкуліт; геморагічний діатез; кропив’янка, туберкульоз легень, нефрит, нефроз, піодермія.

Домедична допомога при термічних опіках

Термічний опік – невідкладний стан, спричинений дією високих температур, в результаті чого виникає пошкодження шкіри та м’яких тканин. Опіки поділяються на 4 ступені:

  • І ступінь (еритема) — почервоніння шкіри, набряк і біль;
  • ІІ ступінь (утворення пухирів) — сильний біль, почервоніння, міхури з рідиною;
  • ІІІ ступінь — пошкодження всіх шарів шкіри, утворення щільного струпа;
  • IV ступінь (обвуглення) — пошкодження всіх шарів шкіри, м’язів, сухожилків і кісток.

Алгоритм дій при термічному опіку:

  • Переконайтеся в безпеці для себе і постраждалого;
  • Припиніть дію високої температури (зніміть тліючий одяг, прикраси);
  • Зателефонуйте за номером 103 і дотримуйтеся інструкцій диспетчера;
  • Охолоджуйте місце опіку водою кімнатної температури протягом 20 хвилин;
  • Накладіть стерильну марлеву пов’язку (без тиску);
  • Якщо опік більше 20% у дорослих або 10% у дітей — накрийте постраждалого термопокривалом;
  • Не залишайте постраждалого до приїзду медиків.

Ці рекомендації можуть значно зменшити негативні наслідки опіків і допомогти швидше надати необхідну допомогу.

Читайте також:

Підписуйтесь

Стрибки напруги електромережі у Вільногірську: поради як уберегти побутову техніку від пошкоджень

У Вільногірську останнім часом фіксуються стрибки напруги електромережі. Причиною цього є аварійне розвантаження та стабілізаційні відключення електроенергії, які впливають як на побутових споживачів, так і […]

Йодна профілактика на випадок радіаційної загрози: інструкція для мешканців Вільногірська

Вільногірська міська рада нагадує про важливість йодної профілактики у разі радіаційної небезпеки та правильні дії при термічних опіках, що допоможуть зменшити шкоду для здоров’я в […]

15:14, 27.12.2024 Бойцун Дмитро

370 ЦНАПів для зручності мешканців: всі громади Дніпропетровщини мають доступ до адміністративних послуг

Дніпропетровщина першою серед регіонів завершила формування Єдиної мережі ЦНАП. Точки доступу до адміністративних послуг тепер є в усіх громадах області. Про це повідомляє голова Дніпропетровської […]

13:47, 27.12.2024 Бойцун Дмитро

Найстаріший мотоцикл в Україні знаходиться в кам’янському музеї: унікальна колекція

21 грудня 2019 року У Кам’янському відкрили перший приватний музей ретро-мотоциклів, де можна побачити найстаріші мотоцикли України. Засновником музею став колекціонер Олександр Фролов. Про це […]

11:35, 27.12.2024 Бойцун Дмитро

У Кам’янському сталося вбивство: підозрюваного затримали

Вбивство сталось 21 грудня на лівобережжі міста. 67-річну жінку, без ознак життя, знайшла в її квартирі донька та повідомила про це у поліцію. Про це […]

10:15, 27.12.2024 Бойцун Дмитро