У травня 2024 року Кабінет Міністрів України затвердив Положення про центри рекрутингу. Рекрутинг – це процес добровільного набору на військову службу, який відрізняється від мобілізації.
Про це розповів офіцер служби зв’язків з громадськістю оперативного командування «Схід» Ігор Кочергін в ефірі Телеканалу D1.
Як працює рекрутинг
«Рекрутинг дозволяє залучати мотивованих та підготовлених фахівців, які проходять ретельний відбір та підготовку, тоді як мобілізація передбачає примусовий призов і часто не враховує індивідуальні навички та бажання осіб», – пояснив майор ЗСУ Ігор Кочергін.
Процес рекрутингу розпочинається з телефонного дзвінка або візиту до рекрутингового центру. Українці можуть отримати інформацію про доступні вакансії та пройти відбір на основі своїх навичок та досвіду. Важливо, що рекрутинг орієнтований на залучення фахівців, які можуть ефективно виконувати завдання на військовій службі.
«Рекрутинг – це можливість для людей обрати військову спеціальність, яка відповідає їхнім навичкам та інтересам. Це робить службу більш ефективною, адже мотивовані та підготовлені люди краще справляються з завданнями», – розповідає Кочергін.
Відмінності між рекрутингом та мобілізацією: як стати рекрутом
Мобілізація – це примусовий набір на військову службу, що проводиться у випадках надзвичайних ситуацій, таких як війна. Тоді як рекрутинг є добровільним.
Щоб стати рекрутом, необхідно пройти військово-лікарську комісію та базову військову підготовку. Після цього кандидати укладають контракт та проходять спеціалізоване навчання. Важливо розуміти, що після отримання повістки, скористатися можливість рекрутингу буде дуже складно. Тому людям варто діяти заздалегідь.
Рекрутом може стати не кожен. Адже для цього потрібно мати гарне здоров’я, певну фізичну підготовку, наявність досвіду роботи в органах правопорядку або іншої спеціалізованої підготовки буде перевагою. Тобто, рішення про прийняття рекруту має приймати відповідна частина або бригада. Адже вони зацікавлені у залученні людей, які їх можуть підсилити. Тож, людина, яка захотіла стати рекрутом, обов’язково має пройти співбесіду з частиною, до якої вона хоче долучитися.
Читайте також:
- Зміни у роботі ТЦК: що очікувати призовникам, які не оновили дані до 16 липня
- Відповіді на питання щодо військового обліку, мобілізації та проходження ВЛК
- МВС запустило електронний кабінет для постраждалих військових, поліцейських та рятувальників
Підписуйтесь