Роботодавці можуть отримати компенсацію за працевлаштування ветеранів

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 12:00, 20 Березня 2025
Ветеран з інвалідністю, фото Вільногірський відділ Кам’янської філії Дніпропетровського ОЦЗ

Тепер роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для ветеранів з інвалідністю, які повертаються на свої робочі місця. Раніше ця програма поширювалася лише на роботодавців, які наймали нових працівників з інвалідністю та облаштували для них адаптоване робоче місце.

Про це повідомляє Вільногірський відділ Кам’янської філії Дніпропетровського ОЦЗ.

Компенсація за працевлаштування

Крім роботодавців компенсацію можуть отримати самозайняті особи, фізичні особи — підприємці з інвалідністю, в тому числі й внаслідок війни. Також ветерани, які повертаються з військової служби до цивільного життя після поранень, зможуть отримати таку компенсацію, якщо бажатимуть відновити свій бізнес, започаткувати новий або розвивати вже діючу власну справу. 

Розширили й перелік засобів, за які можна отримати компенсацію. Додали технічні засоби, програмне забезпечення та послуги для перекладу з/на українську жестову мову, як офлайн, так і онлайн. 

Строк подачі заявки на облаштування спеціалізованого робочого місця збільшили з 90 до 180 днів з моменту працевлаштування людини з інвалідністю або повернення ветерана і ветеранки на своє робоче місце чи облаштування  робочого місця для себе.

Щоб отримати компенсацію роботодавцю, фізичній особі-підприємцю (ФОП) та самозайнятій особі необхідно:

  • авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП; 
  • заповнити заяву: вказати дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
  • прикріпити документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та документ, який підтверджує інвалідність співробітника/ФОП/самозайнятої особи; 
  • вказати IBAN свого рахунку;
  • підписати заяву КЕПом.

Оформити компенсацію можна також офлайн у регіональних центрах зайнятості.

З початку 2025 року вже працевлаштовано таким чином майже 450 людей з інвалідністю. Обсяг фінансування програми за час її дії склав 167 мільйонів гривень.  

Читайте також:

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Анастасія Гришкова 17:00, 16 Травня 2025
Нежитлове приміщення / ілюстративне фото, Дніпропетровська ОВА

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі.

Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія у Fecebook.

Заявку можна подати в Дія

У застосунку та на порталі “Дія” запрацювала нова послуга — подання заяви А3.2 “Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна”.

Йдеться про гаражі, склади, прибудинкові споруди та інші об’єкти нежитлової нерухомості.

“Навіть якщо ваше майно розташоване в зоні бойових дій або ви не маєте всіх документів — варто подати заяву. Кожен зафіксований випадок посилює позиції України на міжнародному рівні й наближає майбутні компенсації”, — йдеться в повідомленні.

Подати заяву можна за посиланням.

Читайте також:

Підписуйтесь

Україців, які продають товари через інтернет можуть змусити платити податки

Анастасія Гришкова 13:04, 9 Травня 2025
Податки / ілюстративне фото, Rexels

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує громадян, що продаж товарів через інтернет із метою отримання прибутку підлягає оподаткуванню. Якщо така діяльність носить системний характер, вона розцінюється як підприємницька, а отже, вимагає реєстрації як суб’єкта господарювання.

Про це повідомили на сторінці Вільногірської міської ради.

У яких випадках треба реєструватися як ФОП

Зазначається, що важливо розрізняти поодинокий продаж вживаних речей, який не є об’єктом податкового контролю, та регулярну торгівлю однорідним асортиментом товарів через платформи на кшталт OLX, Prom.ua або соціальні мережі.

У разі здійснення підприємницької діяльності, громадяни зобов’язані:

  • зареєструватися як ФОП;
  • використовувати зареєстровані РРО/ПРРО для розрахунків;
  • дотримуватись вимог податкового законодавства.

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі. Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія […]

Україців, які продають товари через інтернет можуть змусити платити податки

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує громадян, що продаж товарів через інтернет із метою отримання прибутку підлягає оподаткуванню. Якщо така діяльність носить системний характер, […]

Переробні підприємства можуть отримти грант на суму 8 мільйонів гривень

Мінекономіки схвалило нову хвилю фінансування в межах програми “Гранти для переробних підприємств”. Гранти загальною сумою понад 100 мільйонів гривень отримають 21 компанія, яка працює або […]

Травень у винограднику: як правильно доглядати за лозою, щоб зібрати щедрий врожай

Травень — один із найважливіших місяців для догляду за виноградом. Саме в цей період формується основа майбутнього врожаю: рослина активно нарощує зелену масу, закладає суцвіття […]

Коли садити полуницю навесні для врожаю

З приходом весни тисячі українців вирушають на дачі й городи, аби розпочати новий сезон вирощування ягід, овочів і зелені. Як правильно обрати час для весняної […]