Швеція надала новий пакет для підтримки української енергосистеми

Наталія Філоненко 18:00, 29 Травня 2024
Швеція надала допомогу Україні
Швеція надала пакет допомоги Україні / ілюстративне фото з відкритих джерел

650 мільйонів шведських крон в пакеті для енергетичної  підтримки України. З них 150  мільйонів  через Програму розвитку ООН, яка буде спрямована на фінансування термінового будівництва енергетичної інфраструктури в Україні.

Про це йдеться на сторінці Уряду Швеції.

Пакет допомоги для української енергосистеми

Вчора, 28 травня, Уряд Швеції презентував новий енергетичний пакет для України вартістю 650 мільйонів шведських крон. 

Ця допомога забезпечить енергопостачання на важливі соціальні об’єкти, як то школи, лікарні, транспорт, водопостачання та бізнес України.

«Доступ до енергії має вирішальне значення для підтримки українського суспільства, економіки та бізнесу. Підтримка України з боку Швеції є потужною та довгостроковою. Росія все більше націлюється на українську енергосистему з метою виведення з ладу життєво важливої ​​громадської інфраструктури. Щоб посилити стійкість України, ми зараз збільшуємо підтримку енергетичного сектору», – каже міністр допомоги та зовнішньої торгівлі Йохан Форсселл.

Нова підтримка складається з двох частин:

  1. 500 мільйонів шведських крон через фонд підтримки енергетики України це фінансова підтримка  від урядів, міжнародних організацій. Спрямована вона нагальних потреб в енергозабезпеченні України, таких як закупівля технічного обладнання.
  2. 150 мільйонів шведських крон через Програму розвитку ООН. Вона спрямована на фінансування термінового будівництва енергетичної інфраструктури в Україні та закупівлі технічного обладнання та навчання персоналу. 

Наразі пріоритетним містом для такої допомоги є Харків. За допомогою можуть звернутися й інші області країни, наприклад Одеса, Київ та Миколаїв.

Швеція надає політичну, військову та гуманітарну допомогу Україні ще з 2022 року. Становить вона 37 мільярди шведських крон або ж 3,3 мільярда євро.

Читайте також:

Підписуйтесь

Новини Вільногірська за тиждень: дайджест з 22 по 26 липня

Олександра Зоз 09:02, 27 Липня 2024
Актуальні новини за тиждень: Вільногірськ
Актуальні новини за тиждень: Вільногірськ/ фото Вільногірськ IN.UA

Зміна ціни на водопостачання, передача недобудови на баланс міста, «канікули» Верховної Ради та рішення Уряду — актуальні новини за тиждень на Вільногірськ IN.UA

Вільногірськ

У 2024 році тарифи на воду для комунального підприємства «Жилсервіс» планують збільшити на понад 12 гривень.

У Вільногірську хочуть прийняти на баланс громади недобудований будинок. Наразі він належить комбінату. Таку пропозицію на засіданні озвучили члени постійної комісії. Проте прийняти зможуть за однієї умови. Деталі читайте у нашому матеріалі.

У Вільногірську хочуть дати назву площі, яка знаходиться перед Палацом культури «Металург». Там планують створити масштабний меморіальний комплекс зі світлинами захисників та захисниць, а також електронною книгою пам’яті. 

Редакція Вільногірськ.IN.UA проаналізувала сайт міста, щоб зрозуміти, яку інформацію можуть там знайти мешканці про громаду. 

Редакція Вільногірськ IN.UA розповість детальніше про те, що робить виконавчий комітет, як мешканці можуть впливати та відстежувати його роботу, а також чому важливо розуміти, що це за орган.

25 липня, на сесії Вільногірської міської ради депутати проголосували за перейменування деяких вулиць у Вільногірській громаді.

Корисне

Як вчинити молодикам, які проживають або навчаються за кордоном; відстрочка для студентів; ВЛК; військова підготовка студентів — все, що потрібно знати, в одному матеріалі.

В Україні запрацювали фінансові програми для підвищення енергонезалежності споживачів. Зокрема людям пропонують кредити зі ставкою 0% для придбання енергообладнання.

Для школярів України навчання почнеться 2 вересня 2024 року, а закінчиться 30 червня 2025 року. Деталі — на Вільногірськ IN.UA

Верховна Рада України ухвалила закон, який скасовує переведення часу в Україні з зимового на літній. Так, 27 жовтня, українці востаннє переведуть стрілку годинника на годину назад. Вже у 2025 році зміна часу не відбуватиметься. Як зміна часу впливає на здоров’я людини — у нашому матеріалі.

23 липня Верховна Рада оголосила перерву у своїй роботі до серпня. Ця заява викликала обурення у користувачів мережі Інтернет. Вони назвали це «канікулами» під час війни. 

Погода у Вільногірську

27 липня зранку можливі хмари, проте вони розсіються до вечора. Небо має стати чистим та ясним, зазначають метеорологи. Протягом дня без опадів. Температура повітря від +23 до +31. 

28 липня небо має бути ясним. Світитиме сонце. На термометрі +32 градуси.

Підписуйтесь

«Ні»: як навчитися відмовляти — поради психолога

Олександра Зоз 19:32, 26 Липня 2024
Казати «ні»
Казати «ні»/ фото Вільногірськ IN.UA

Говорити «ні» часом дуже складно, і не важливо — чи це близькі люди, чи це колеги, а то й зовсім сторонні люди. Люди, які не можуть відмовити у проханні, зазвичай відчувають страх зруйнувати стосунки, здатися егоїстом або образити людину. Навіть точно знаючи, що займатися виконанням чужих прохань немає бажання чи часу, люди все одно погоджуються на це. Щоб не застрягнути в небажаних зобов’язаннях, необхідно навчитися твердо говорити «ні». 

Як це зробити розповів редакції Вільногірськ IN.UA практичний психолог Олександр Зінченко.

Як навчитися без докору совісті казати «ні»

Для того, щоб навчитися відмовляти, варто розвинути любов до себе та відбудувати особисті кордони, зазначає психолог Олександр Зінченко.

Психолог каже: конструктивній відмові можна навчитися. А для цього необхідно дотримуватись декількох правил.

«Займіть визначену позицію, не придумуйте «поважні» причини. Повторюйте своє «ні» знову і знову, без пояснення причин і без виправдань. Покажіть людині, що ви чуєте їх аргументи, але все одно говоріть «ні». Також можна спробувати зайняти іншу позицію та запитати співрозмовника: «Чому ви на мене тиснете». Відмовтеся продовжувати розмову, чітко сказавши: «Я не хочу про це більше говорити», — радить психолог Олександр Зінченко.

Психолог зазначає, усі люди мають право на:

  • повагу до себе з боку інших людей;
  • власне прийняття рішень;
  • власну думку;
  • прояв емоцій, зокрема сльози;
  • помилки;
  • відмову без почуття провини;
  • свої потреби;
  • власні пріоритети;
  • власні почуття;
  • висловлювання на свою користь, не почуваючись при цьому егоїстом.

Читайте також:

Підписуйтесь

Актуальні новини
Актуальні новини

Новини Вільногірська за тиждень: дайджест з 22 по 26 липня

Зміна ціни на водопостачання, передача недобудови на баланс міста, «канікули» Верховної Ради та рішення Уряду — актуальні новини за тиждень на Вільногірськ IN.UA Вільногірськ У […]

Казати «ні»

«Ні»: як навчитися відмовляти — поради психолога

Говорити «ні» часом дуже складно, і не важливо — чи це близькі люди, чи це колеги, а то й зовсім сторонні люди. Люди, які не […]

Петро Шиян

Культурний спадок Петра Шияна: визначні постаті Вільногірська

Петро Шиян відомий вільногірцям митець та педагог, який присвятив своє життя творчості та навчанню нових поколінь художників. На його честь у Вільногірську назвали Дитячу музичну […]

Будинок у Вільногірську можуть взяти на баланс міста/ фото Вільногірськ IN.UA

Міськрада Вільногірська готова прийняти на баланс п’ятиповерхову недобудову за однієї умови: що відомо

У Вільногірську хочуть прийняти на баланс громади недобудований будинок. Наразі він належить комбінату. Таку пропозицію на засіданні озвучили члени постійної комісії.  Деталі — у матеріалі […]

Хабар

Працівник медзакладу Дніпропетровщини підозрюється в отриманні хабаря 

Завідувачу відділення одного з медичних закладів Криворізького району повідомили про підозру в отриманні хабаря за ухилення від військової служби. Про це повідомляє пресслужба Дніпропетровської обласної […]