Статус «дитина війни»: як отримати та чи передбачені пільги

Олександра Зоз 14:17, 11 Квітня 2024
Дитина війни
 Дитина війни/ фото myvin

Діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, можуть отримати відповідний статус. У Вільногірській громаді вже оформили 37 статусів.

Порядок надання дитині статусу постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів та перелік документів озвучила Вільногірськ IN.UA начальниця Вільногірської служби у справах дітей Ольга Левченко.

«Дитина війни»: статус дитини постраждалої внаслідок воєнних дій

5 квітня 2017 року Уряд затвердив постанову №268, яка регламентує Порядок надання дитині статусу постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. 

Після повномасштабного вторгнення рф на територію України до Порядку у червні 2023 року внесли зміни.

Право на отримання статусу має дитина, яка на час воєнних дій та збройної агресії росії проти України не досягла 18 років.

Наразі соціальний статус дає право лише на безкоштовне харчування у дошкільних, загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах.

росія обстрілює Україну
Наслідки російської агресії/ фото з відкритих джерел

Як отримати статус

Документи на отримання статусу можуть подати батьки неповнолітнього, або дитина, яка досягла 14 років.

Для цього необхідні такі документи:

  • копія паспорта;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • заява-згода про обробку персональних даних;
  • документ, який підтверджує повноваження законного представника дитини (за необхідністю)
  • копія довідки дитини ВПО;
  • копія витягу з реєстру територіальної громади стосовно дитини;
  • висновок оцінки потреб сім’ї або особи у соціальних послугах;
  • посвідчення члена сім’ї загиблого, якщо дитина втратила когось із батьків на війні.

Висновок оцінки потреб надається за місцем перебування у центрі надання соціальних послуг.

«Якщо не можна зробити витяг з реєстру територіальної громади з якихось причин, то батьки можуть подати інші документи, які підтверджують перебування дитини на території, які визначені Кабміном – окуповані або ті, де відбуваються бойові дії. Це можуть бути відомості з реєстру прав на майно, документи про право власності дитини на майно, освітні документи чи декларація про укладення договору з сімейним лікарем», — розповідає начальниця Вільногірської Служби у справах дітей Ольга Левченко.

Якщо дитина внаслідок російської агресії потерпала від фізичного або сексуального насилля, до поданих документів необхідно додати виписки з медичної карти або висновки спеціалістів. 

У разі, якщо справа вже щодо завдання дитині шкоди розглядається судом, до переліку документів необхідно додати витяги з реєстрів досудових розслідувань або про відкриття кримінального провадження. 

Отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, можна у Вільногірській службі у справах дітей за адресою вулиця Ю.М.Устенка 29. Спеціалісти Служби нададуть необхідні консультації та направлять до центру надання соціальних послуг для виготовлення висновку оцінки потреб.

Рішення щодо присвоєння відповідного статусу дитині розглядається виконкомом. 

Дитина війни
Дитина війни/ ілюстративне фото з відкритих джерел

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

На Дніпропетровщині рибалки за 3 дні завдали понад 800 тисяч гривень збитків біоресурсам регіону

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 18:00, 3 Квітня 2025
Риба / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

Від початку нерестової заборони на вилов водних біоресурсів на Дніпропетровщині зафіксували кілька порушень правил рибальства. Загальна сума збитків, завданих біоресурсам регіону, становить 816 663 гривень.

Про це повідомляє Дніпропетровський рибоохоронний патруль.

Збитки завдані біоресурсам за 3 дні

У перший день заборони, 1 квітня, рейдова група виявила двох чоловіків, які займалися незаконним виловом риби на річці Саксагань у Кривому Розі. Зловмисники використовували заборонені знаряддя лову, зокрема 4 сітки. Вони наловили 25 кілограмів риби. Серед виловлених водних біоресурсів були:

  • 121 екземпляр плітки;
  • 43 карасі сріблясті;
  • 26 окунів;
  • 11 судаків.

Завдані державі збитки оцінили в 378 896 гривень.

Риба / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

На наступний день, 2 квітня, Дніпропетровський рибоохоронний патруль зафіксував порушення правил рибальства на річці Коноплянка біля села Карнаухівка. Чоловік ловив рибу за допомогою 2 сіток. Він незаконно виловив 15 кілограмів риби. Серед виловлених біоресурсів були:

  • 110 карасів сріблястих;
  • 7 плоскирків;
  • 7 краснопірок;
  • 1 окунь;
  • 1 плітка.

Збитки, завдані рибному господарству, становлять 200 532 гривні.

Риба / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

Згодом рибоохоронці спільно з водною поліцією зафіксували подібне порушення на Дніпровському водосховищі в Дніпрі. Чоловік також ловив рибу з гумового човна за допомогою 3 сіток. Він незаконно виловив 47 кілограмів риби. Серед виловлених біоресурсів були:

  • 47 карасів сріблястих;
  • 9 судаків;
  • 5 лящів;
  • 2 щуки;
  • 1 окунь;
  • 1 сазан.

Збитки склали 128 639 гривень.

Заборонені знаряддя лову / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

Пізніше, 3 квітня, рибпатруль зафіксував порушення на річці Інгулець біля села Кудашівка. Чоловік ловив рибу з гумового човна за допомогою 1 сітки. Він незаконно виловив 26 кілограмів риби. Серед виловлених водних біоресурсів були:

  • 41 плітка;
  • 25 карасів сріблястих;
  • 3 лящі.

Завдані збитки становлять 108 596 гривень.

Риба / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

Проти винних осіб складено адміністративні протоколи за частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Матеріали справ готуються для передачі до правоохоронних органів. Розглядається можливість відкриття кримінальних проваджень за статтею 249 Кримінального кодексу України (незаконне заняття рибним промислом). Човни, заборонені знаряддя лову та незаконно виловлені водні біоресурси вилучено слідчими.

Читайте також:

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині водій хотів уникнути відповідальності за 5 тисяч гривень

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 16:30, 3 Квітня 2025
Документування факту спроби підкупу / фото Національна поліція

У Дніпрі правоохоронці задокументували спробу підкупу від 21-річного водія, який намагався уникнути адміністративної відповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного спʼяніння.

Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області.

Інцидент стався 15 березня в Дніпровському районі міста, коли патрульні зупинили автівку порушника за порушення правил дорожнього руху.

Водій, маючи явні ознаки спʼяніння, запропонував поліцейським хабар у сумі 5 тисяч гривень, намагаючись уникнути відповідальності. Після цього на місце події викликали слідчо-оперативну групу для документування правопорушення.

Слідчі повідомили фігуранту про підозру за частиною 1 статті 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України. Наразі обвинувальний акт щодо підозрюваного направлено до суду.

Читайте також:

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині рибалки за 3 дні завдали понад 800 тисяч гривень збитків біоресурсам регіону

Від початку нерестової заборони на вилов водних біоресурсів на Дніпропетровщині зафіксували кілька порушень правил рибальства. Загальна сума збитків, завданих біоресурсам регіону, становить 816 663 гривень. Про […]

18:00, 03.04.2025 Дмитро Бойцун

На Дніпропетровщині водій хотів уникнути відповідальності за 5 тисяч гривень

У Дніпрі правоохоронці задокументували спробу підкупу від 21-річного водія, який намагався уникнути адміністративної відповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного спʼяніння. Про це повідомляє Головне […]

16:30, 03.04.2025 Дмитро Бойцун

Вільногірська міська рада відкриє аукціон з продажу права оренди земельної ділянки

Право оренди земельної ділянки у Вільногірську площею 3 461 метр квадратний планують продати через аукціон на платформі “Українська універсальна біржа”. Стартова ціна лота складає 67 […]

14:50, 03.04.2025 Дмитро Бойцун

Поліція ліквідувала мережу наркоугруповань на Дніпропетровщині

Правоохоронці передали до суду обвинувальні акти щодо учасників злочинної організації, яка щомісяця виготовляла майже тонну заборонених речовин. Зловмисники діяли у різних областях, використовуючи криптовалютні біржі, […]

13:20, 03.04.2025 Дмитро Бойцун
Новини

Військовослужбовці можуть отримати безкоштовне зубопротезування у Вільногірській ЦМЛ

Українські захисники та захисниці мають право на безкоштовне зубопротезування в медичних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Про це повідомили в […]