Свято Водохреща у 2025 році: дата, історія та традиції

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 14:00, 19 Грудня 2024
Водохреща / фото Етнохата

Хрещення Господнє або Водохреща у 2025 році припадає на 6 січня за новоюліанським календарем. Це свято завершує цикл різдвяно-новорічних свят і вважається одним із 12 найбільших церковних свят у році. У цей день християни згадують подію хрещення Ісуса Христа у водах річки Йордан, яку здійснив святий Іоанн Хреститель.

Про історію свята та його значення в сучасній культурі розповість Вільногірськ IN.UA

Водохреще: традиції та символізм свята

Водохреща / картинка Черкаська селищна рада

Водохреща або Хрещення Господнє – одне з найдавніших свят, що символізує очищення та оновлення. У цей день в Україні традиційно відбувається освячення води, яка, за народними переконаннями, набуває цілющих властивостей.

Згідно з історичними переказами, свято бере свій початок від події, коли Ісус Христос був охрещений у річці Йордан. Існує легенда, що в цей день води річок та джерел «оновлюються» і набувають особливої чистоти, символізуючи початок нового етапу.

В Україні Водохреща є не лише релігійною подією, а й важливим культурним святом. Однією з найпоширеніших традицій є занурення в ополонку, що для багатьох символізує фізичне та духовне очищення. Цей звичай приваблює тисячі людей, незалежно від їхніх релігійних переконань. Водохреща об’єднує людей і є своєрідним символом чистоти, оновлення та надії на новий рік.

Як українці святкуватимуть Водохреща у 2025 році

Освячення води / фото Черкаська селищна рада

В Україні традиції Водохреща залишаються незмінними. Напередодні Водохреща готують вечерю з 12 пісних страв, серед яких головною залишається кутя. Та головним атрибутом вважається освячення води, яку віряни вважають цілющою. Популярною залишається й традиція купання в освяченій ополонці, яка, за повір’ям, очищує від гріхів і приносить здоров’я. У цей день також вітаються словами: “Христос освятився!” – “У річці Йордані!”

Чого не варто робити на Водохреща: головні заборони свята 

У день Водохреща, як і під час інших великих церковних свят, не рекомендується виконувати важку фізичну роботу. Цей день призначений для молитви та духовного очищення, тому уникання сварок і конфліктів є важливою умовою збереження благодаті свята.

Прояв милосердя також має особливе значення: відмовляти у допомозі тим, хто її потребує, вважається небажаним. Щодо святкувань, варто уникати розваг із надмірностями, зокрема вживання алкоголю, адже Хрещення – це свято духовності, а не гучних застіль.  

Ще одне правило стосується їжі: до освячення води ранок має залишатися пісним. Лише після літургії можна переходити до святкового столу.

Читайте також:

Підписуйтесь

Чи дійсно Новий рік – час для змін: як правильно ставити цілі на рік

Буянова Єва 17:00, 21 Грудня 2024
Цілі/ фото ілюстративне, Freepik

Новий рік часто асоціюється з новими стартами, прагненням до самовдосконалення та великими планами. Але що саме в цьому періоді надихає нас на зміни? Редакція Вільногірськ.IN.UA підготувала матеріал про те, як зробити поставлені цілі реальністю, а не залишити їх лише у форматі святкових мрій.

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала поради щодо того як правильно ставити цілі на рік. 

Як ставити цілі на рік

Щоденник або планер

Візуалізація допомагає розставити пріоритети та чітко усвідомити свої прагнення. У цьому чудово допоможуть щоденник або планер. Регулярні записи сприятимуть вашій продуктивності протягом року, а досягнення підвищуватимуть самооцінку.

Аналіз досягнень попереднього року

Аналіз успіхів і невдач є важливим кроком до самовдосконалення. Розглядаючи власні досягнення, ви зможете виділити ключові фактори, що допомогли реалізувати плани в минулому році. Вивчення помилок дозволить зрозуміти, що не спрацювало, і відкрити нові можливості. Усвідомлення своїх досягнень сприятиме підвищенню ефективності впродовж року.

Конкретність цілей

Цілі у вашому планері повинні бути чіткими, позитивно сформульованими, реалістичними та прив’язаними до конкретного часу. Важливо, щоб ви могли легко відстежити виконання кожного пункту, адже це впливає на вашу ефективність у досягненні мети. 

Розставлення пріоритетів

Визначте пріоритети. Що у вашому списку потребує негайної уваги? Що можна відкласти на потім? Які завдання слід виконати сьогодні, а які розраховані на тиждень, місяць чи навіть цілий рік?

Читайте також: 

Підписуйтесь

Як прикрасити дім до Нового року: креативні ідеї

Буянова Єва 14:00, 21 Грудня 2024
Декор/ фото ілюстративне, Freepik

Декор до Нового року – це чудова нагода створити святкову атмосферу та додати затишку вашому дому. Креативний підхід дозволяє перетворити навіть найпростіші елементи декору на справжні витвори мистецтва. 

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала топ-3 трендові ідеї прикрашання дому до Нового року. 

Бантики на ялинці

Бантики на ялинці/ фото ілюстративне, Pinterest

Щоб прикрасити ялинку такими бантиками, спершу оберіть стрічки бажаного кольору та ширини, які гармоніюють із загальним декором. Зробіть бантики потрібного розміру, акуратно формуючи петлі й фіксуючи їх посередині тонким дротом або ниткою. Готові бантики закріпіть на гілках ялинки, використовуючи дротяні кріплення або тонку стрічку. Розмістіть їх рівномірно по всій ялинці, чергуючи з іншими прикрасами, щоб створити гармонійний вигляд.

“Подарунок” на дверях

«Подарунок» на дверях/ фото ілюстративне, Pinterest

Для створення такої прикраси на двері знадобиться стрічка з новорічним візерунком, клейка стрічка або двосторонній скотч, а також декоративний бант. Спочатку визначте центр дверей і розмістіть стрічку вертикально, закріпивши її з обох кінців. Потім додайте горизонтальну стрічку, перетинаючи її з вертикальною, щоб створити ефект подарункової упаковки. У місці перетину прикріпіть бант. Для меншого декору можна використати лише одну стрічку по діагоналі, прикріпивши її вгорі та внизу дверей.

Візерунки на вікні

Візерунки на вікні/ фото ілюстративне, Pinterest

Для створення таких візерунків на склі знадобиться трафарет, штучний сніг у спреї та малярний скотч. Спочатку очистіть поверхню скла, щоб спрей лягав рівномірно. Закріпіть трафарет на склі за допомогою скотчу, щоб він не рухався. Рівномірно розпиліть штучний сніг на трафарет, тримаючи балончик на відстані, щоб отримати акуратний малюнок. Після завершення акуратно зніміть трафарет, щоб не пошкодити візерунок.

Читайте також: 

Цілі

Чи дійсно Новий рік – час для змін: як правильно ставити цілі на рік

Новий рік часто асоціюється з новими стартами, прагненням до самовдосконалення та великими планами. Але що саме в цьому періоді надихає нас на зміни? Редакція Вільногірськ.IN.UA […]

17:00, 21.12.2024 Буянова Єва
Декор

Як прикрасити дім до Нового року: креативні ідеї

Декор до Нового року – це чудова нагода створити святкову атмосферу та додати затишку вашому дому. Креативний підхід дозволяє перетворити навіть найпростіші елементи декору на […]

14:00, 21.12.2024 Буянова Єва
Кутя

Кутя на всі смаки: як готують головну різдвяну страву в різних регіонах України

Кутя — традиційна різдвяна страва, яка об’єднує родини за святковим столом. Однак у кожному регіоні України її готують по-своєму: десь додають мак і мед, а […]

11:05, 21.12.2024 Буянова Єва

Святкуй Новий Рік смачно: 5 безалкогольних коктейлів до святкового столу

Кожен господар та господиня бажає накрити свій особливий святковий стіл на Новий рік. Раніше ми писали, як урізноманітнити святковий стіл оригінальними коктейлями на основі алкоголю. […]

17:00, 20.12.2024 Бойцун Дмитро

У Вільногірську можливі перебої зі світло: що відомо

У Вільногірську 23, 26 та 27 грудня пройдуть планові роботи, під час яких можливі перебої в електропостачанні. Про це повідомляє Приватне акціонерне товариство “ПЕЕМ”ЦЕК” Планові […]

14:00, 20.12.2024 Бойцун Дмитро