8 років тюрми: ТЦК попереджають українців про кримінальну відповідальність

Олександра Зоз 14:59, 10 Травня 2024
Кримінальна відповідальність
Кримінальна відповідальність за поширення інформації про ЗСУ та ТЦК/ ілюстративне фото з відкритих джерел

У ТЦК наголошують, за зйомку їхньої роботи може загрожувати до 8 років тюрми. Зокрема, інформацію щодо кримінальної відповідальності за поширення у соціальних мережах даних про місця перебування та пересування військовослужбовців розмістив на своїй сторінці у facebook Хмельницький обласний ТЦК та СП.

Більше про кримінальну відповідальність та дії, за які можуть дати строк за ґратами — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Кримінальна відповідальність за поширення інформації про роботу ТЦК

Згідно зі статтями 114-1 та 114-2 Кримінального кодексу України, поширення в інтернеті інформації про перебування працівників ТЦК та військових ЗСУ карається позбавленням волі. Це може бути ув’язнення на строк від 5 до 8 років.

Відомо, що 29 квітня 2024 року засудили уроженця Вільногірська, який у 2023 році у Дніпрі знімав роботу працівників ТЦК та викладав кадри у соцмережі. Про це йдеться у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Слідчі встановили 10 епізодів фільмування роботи представників ТЦК, які вручали повістки.

При розгляді справи, суд взяв до уваги, що ТЦК — це військове угрупування. І постановив, що чоловік таким чином знімав та поширював інформацію про пересування ЗСУ.

Жовтневий районний суд Дніпра призначив покарання чоловікові у вигляді 5 років позбавлення волі. 

Під час судового розгляду кримінального провадження обвинувачений зізнався у вчиненні злочину за всіма епізодами. Він зазначив, що публікуючи інформацію у соцмережі, хотів стати популярним у «TikTok».

Відповідно до положень статті 75 КК України суд вирішив звільнити чоловіка від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням строком на один рік.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:15, 2 Квітня 2025
Обмін досвідом між молоддю / фото ілюстративне, Pexels

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між урядами України та Литви про створення Комітету Ради обмінів молоддю.

Про це повідомляє Міністерство молоді та спорту України.

Програма обміну

Головною метою обміну є активізація співпраці між молоддю обох країн задля зміцнення дружніх відносин. До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації, що працюють з молоддю, серед яких:

  • інститути громадянського суспільства;
  • заклади освіти;
  • комунальні установи.

Один проєкт може тривати не менше п’яти та не більше десяти календарних днів, не враховуючи дні приїзду і від’їзду учасників підготовчого етапу та підготовчого візиту.

Участь у проєктах можуть брати особи віком від 14 до 35 років. Кількість учасників проєкту має становити не менше 10 та не більше 15 осіб з кожної країни, у тому числі принаймні один супроводжуючий чи керівник групи.

Заявки приймаються до 20 квітня 2025 року. Детальна інформація про умови конкурсу доступна за посиланням. Додаткові питання можна поставити, звернувшись до управління молодіжної політики Мінмолодьспорту за телефоном: 044 246 62 36.

Читайте також:

Підписуйтесь

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 10:45, 2 Квітня 2025
обмеження
Переказ коштів / фото ілюстративне, Pexels

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку.

Про це повідомляє Національний банк України.

Як зазначили в НБУ, ці обмеження стимулювали роботу над комплексними рішеннями, які були спрямовані на мінімізацію використання платіжної інфраструктури в протиправній діяльності. За час дії обмежень:

  • зменшилась кількість підозрілих переказів ;
  • банки приділили більшу увагу до проблеми так званих “дропів” — людей, які за гроші дозволяють використовувати свої рахунки для сумнівних операцій;
  • банки створили власні правила безпеки.

“Минулого року ми фіксували аномальний сплеск обсягу переказів між рахунками фізосіб, який наразі знизився внаслідок введення регуляторних обмежень, комунікації НБУ, що звернула увагу ринку на проблему дропів, та впровадження Меморандуму”, – зазначили фахівці НБУ.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між […]

13:15, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку. Про це […]

10:45, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Україна отримала €3,5 млрд від ЄС у рамках “Ukraine Facility”: на що підуть гроші?

Україна отримала 3,5 млрд євро від Європейського Союзу в межах інструменту “Ukraine Facility”. Транш складається з пільгового фінансування у розмірі 3,1 мільярда євро та грантової […]

09:30, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Зростання ВВП України у 2024 році: які галузі стали рушійною силою економіки

За підсумками 2024 року валовий внутрішній продукт (ВВП) України зріс на 2,9% порівняно з попереднім роком. Номінальний ВВП за рік склав 7658,7 мільярда гривень. Про це повідомляє […]

10:39, 01.04.2025 Дмитро Бойцун
Погода

Перші дні квітня: якою буде погода у Вільногірську цього тижня

Згідно з прогнозом погоди у Вільногірську, протягом тижня з 31 березня до 6 квітня, погода обіцяє бути хмарною, з частими опадами. Температура протягом тижня коливатиметься […]

09:30, 31.03.2025 Дмитро Бойцун