Топ-5 книжок для зимових вечорів: підбірка

Єва Буянова 14:00, 23 Листопада 2024
Топ-5 книжок для зимових вечорів/фото Freepik

Топ-5 книг для зимових вечорів — це ідеальний вибір для тих, хто хоче зануритися в атмосферу затишку та захопливих історій. Ми зібрали добірку, яка подарує тепло навіть у найхолодніші дні, надихне на роздуми й допоможе поринути у світ літератури.

Більше на Вільногірськ.IN.UA

«Ожинова зима» Сара Джіо

Сіеттл, 1933. Самотня мати Віра Рей цілує свого трирічного сина Даніеля, вкладає спати й вирушає на роботу в нічну зміну в місцевий готель. Вона повертається, щоб виявити, що травнева хуртовина вкрила місто снігом, а її хлопчик зник. На замерзлій вулиці Віра знаходить його улюбленого іграшкового ведмедика, а сніг замітає будь-які сліди її сина чи злочинця.
Сіеттл, 2010. Репортер «Сіеттл Ґеральд» Клер Олдрідж отримує завдання написати про першотравневу «ожинову зиму» (пізнє весняне похолодання) і її двійника з минулого. Вона дізнається про викрадення, яке так і залишилося нерозкритим, і присягається віднайти правду. Виявляється, що між життями цих двох жінок існує багато несподіваних паралелей…

«Різдво з червоним кардиналом» Фенні Флеґґ

Живеш, плануєш, відкладаєш гроші на відпустку, а тоді… Невтішний діагноз ставить крапку в планах. Від свого лікаря Освальд дізнається, що жити йому лишається небагато. Буденні проблеми враз стають смішними й неважливими. Освальд вирішує: до дідька похмурий Чикаго! Попереду — Різдво. Останнє для Освальда. І зустріти його він планує в чарівному віддаленому містечку під назвою Лост-Ривер. Здається, що навіть час забув про це місце. Тут листоноші пересуваються човнами, а місцеві жінки — членкині таємничої спільноти, яка підпільно робить добрі справи. Люди неспішні й загадкові, і в повітрі витає аромат лимонного пирога. Одного дня Освальд зазирає до місцевої крамнички, у якій мешкає пташка. Маленька червона пташка на ім’я Джек. Та це лише одне з див, які чекають на Освальда в Лост-Ривері. Усе-таки він опинився тут зовсім не випадково…

«Поцілунок у Нью-Йорку» та «Поцілунок у Парижі» Кетрін Райдер

Це дві книги про підлітків, що волею випадку, зруйнованих планів, невдач чи то пак волею долі зустрічають одне одного напередодні Різдва і проводять цей передсвятковий час разом посеред Нью-Йорка в першій частині і Парижа в другій. До яких пригод приведе та чим закінчиться їхнє знайомство дізнаєтеся з цих книжок. Якщо вам хочеться чогось легкого, ненав’язливого, романтичного й атмосферного на один вечір, то ці історії для вас!

«Різдвяна історія» Чарльз Діккенс

Опублікований у середині грудня 1843 року шеститисячний наклад «Різдвяної пісні» розійшовся ще до Різдва, та й наступні наклади розкупили дуже швидко. Внутрішній «поштовх» дав англійцям Чарльз Діккенс своєю «Різдвяною піснею» – саме вона внесла в святкування потужний животворний дух морального й духовного очищення, доброчинності та єднання всіх людей у любові до Спасителя. Своєю повістю Діккенс заклав основи своєрідної «різдвяної філософії», яка культивується відтоді не лише в Англії, а й у всьому Західному світі.

«Твій милий Скрудж» Меґан Квін

Хіба можна не любити той різдвяний час, коли скрізь мерехтять гірлянди, кружляють сніжинки, пахне печивом і пряниками, коли хочеться одягатися в кумедні светри з дзвіночками, а святковий настрій, здається, витає в повітрі? Але Нола точно знає, як це — ненавидіти свята. Вона розійшлася зі своїм хлопцем і повернулась у рідне містечко, де почала ремонт у батьківському домі. Нола намагається уникати святкової метушні, та головне для неї — уникати зустрічей із Калебом, який багато років тому розбив її серце. Проте дівчина й не підозрює, що Калеб досі її кохає. Одного дня Нола отримує лист від загадкового Скруджа, який так само ненавидить Різдво, і починає листуватися з незнайомцем. Але чи можна закохатися у того, кого зовсім не знаєш?

Читайте також:

Підписуйтесь

Уряд спростив отримання пенсій для ВПО, українців за кордоном та на ТОТ

Анастасія Гришкова 09:00, 27 Травня 2025
Пенсійне посвідчення / ілюстративне фото, telegraf.com.ua

Уряд ухвалив рішення, яке значно полегшує процедуру отримання пенсій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), українців за кордоном, а також для мешканців тимчасово окупованих територій (ТОТ).

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Що змінилося

Відтепер пенсіонери з ТОТ, незалежно від наявності довідки ВПО, можуть отримувати пенсію не лише через Ощадбанк, як раніше, а й у будь-якому уповноваженому банку або через “Укрпошту”.

Змінити банк можна особисто у відділенні Пенсійного фонду України (ПФУ), через вебпортал ПФУ або у новообраному банку.

Для пенсіонерів, які перебувають на ТОТ або за кордоном, діють важливі умови:

  • обов’язкова щорічна фізична ідентифікація до 31 грудня;
  • витратні операції з картки мають здійснюватися не рідше одного разу на шість місяців.

Крім того, пенсіонери, які залишили ТОТ або перебувають там, зобов’язані повідомити ПФУ про те, що не отримують пенсійні виплати від Російської Федерації.

Це можна зробити у заяві про призначення, поновлення або продовження пенсії, або окремо — у довільній формі.

Детальні роз’яснення щодо процедури ідентифікації, вимог до пенсіонерів та контактів гарячої лінії ПФУ (0800 503 753).

Читайте також:

Підписуйтесь

Як говорити без канциляризмів: на Дія.Освіта з’явився курс про просту мову для чиновників

Анастасія Гришкова 17:00, 23 Травня 2025
ПРООН в Україні / фото: Ксенія Невенченко

На платформі Дія.Освіта запустили курс, який вчить чиновників і представників публічного сектору говорити не “канцеляритом”, а людською мовою.

Про це повідомили на сайті представництва ПРООН в Україні.

Говорити простою мовою

Новий курс — це не про спрощення змісту, а про повагу до людей, яким ця інформація адресована. Його мета — навчити державних службовців чітко, зрозуміло й без зайвого бюрократизму доносити офіційні повідомлення. Аби кожен — незалежно від віку, освіти чи доступу до технологій — зміг зрозуміти, що і як робити.

Презентація курсу відбулася в межах Національного тижня безбар’єрності — ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Подія об’єднала представників влади, медіа, громадського сектору й міжнародних організацій, які переконані: доступна мова — це перший крок до справжньої інклюзії.

Курс складається з п’яти модулів, наповнених практичними порадами: як структурувати повідомлення, уникати канцеляризмів і створювати тексти, які будуть зрозумілі кожному.

“Цей курс — не лише про покращення комунікації, а про зміну підходу, з яким публічні інституції взаємодіють із людьми», — зазначив Христофорос Політіс, заступник Постійного представника ПРООН в Україні, коментуючи запуск курсу. — «У часи кризи та відновлення проста мова стає основою інклюзії, підзвітності та довіри. Інвестуючи в чітку й доступну комунікацію, Україна демонструє всьому світові, яким має бути демократичне врядування — для кожного та кожної, всюди”.

Простою мовою — це про прозорість, довіру і якісну комунікацію. Відтепер державні установи мають інструмент, щоб не лише інформувати, а й бути почутими. І зрозумілими.

Читайте також:

Підписуйтесь

Уряд спростив отримання пенсій для ВПО, українців за кордоном та на ТОТ

Уряд ухвалив рішення, яке значно полегшує процедуру отримання пенсій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), українців за кордоном, а також для мешканців тимчасово окупованих територій (ТОТ). […]

Як говорити без канциляризмів: на Дія.Освіта з’явився курс про просту мову для чиновників

На платформі Дія.Освіта запустили курс, який вчить чиновників і представників публічного сектору говорити не “канцеляритом”, а людською мовою. Про це повідомили на сайті представництва ПРООН […]

У Рівному внутрішньо переміщені особи отримуватимуть компенсацію за податки

У Рівному запустили фінансовий механізм підтримки внутрішньо переміщених осіб — “Реверсний податок”. Він передбачає часткове повернення суми податку на доходи фізичних осіб, сплаченого роботодавцем до […]

Пенсії переселенців з ТОТ Луганщини та Донеччини понад рік без руху зберігатимуться у Пенсійному фонді

Пенсії переселенців із тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, які понад рік не знімали кошти з рахунків або не проходили фізичну ідентифікацію, більше не […]

Як відновити втрачене свідоцтво про шлюб або народження дитини: роз’яснення Мін’юсту

Повторну копію свідоцтва видають у будь-якому відділі державної реєстрації актів цивільного стану або в українському консульстві за кордоном. Про це повідомили на сайті Міністерства юстиції. […]