Сьогодні у Дніпрі відбулися громадські обговорення реформи профільної середньої освіти. На заході представники Міністерства освіти, освітяни Дніпропетровщини та інших регіонів України.
Про це повідомляє видання Наше місто.
Згідно з реформою, від 2027 року в Україні запровадять трирічну профільну середню освіту (10–12 класи) двох напрямків:
- Академічний – орієнтований на підготовку до вступу у вищі навчальні заклади.
- Професійний – для здобуття робітничих спеціальностей у коледжах або профтехучилищах.
Як зазначив заступник міністра освіти Дмитро Завгородній, реформа «Нова українська школа» запроваджує трирічну старшу школу. Учні, які зараз навчаються за новими стандартами, стануть першими десятикласниками в межах реформованої системи.
Передбачено, що заклади старшої школи матимуть не менше 100 учнів у паралелі, які об’єднуватимуться в три-чотири класи. Це означає, що тисячі шкіл по всій країні не набиратимуть учнів до 10 класів. Натомість функціонуватимуть профільні ліцеї, здатні забезпечити якісну освіту відповідно до реформи.
Мета реформи – допомогти молоді визначитися з професією та підготувати фахівців, що мають попит на ринку праці, з урахуванням потреб відновлення країни. Також зміни орієнтовані на інтеграцію до європейської системи освіти, де 12-річний термін навчання є стандартом.
На Дніпропетровщині вже створено 161 академічний ліцей для навчання старшокласників, повідомила Ірина Грицай, заступниця голови обласної військової адміністрації. Втім, кількість таких закладів може змінитися через демографічну ситуацію та воєнні обставини.
Проблемним залишається питання організації підвозу дітей. Наразі область отримала 40 шкільних автобусів, а наступного року планує залучити додаткове фінансування з держбюджету. Також до 2027 року планується переоснащення навчальних кабінетів у співфінансуванні з громадами.
Читайте також:
- Вільногірець потрапив в лікарню через вибух гранати: деталі
- 6500 гривень на дитину: Уряд запроваджує одноразову допомогу на зимовий період
Підписуйтесь