
Олександру Махайдерову 60 років він працює слюсарем та викладає працю у ліцеї №2 Вільногірська. Але поза роботою він — майстер-лялькар. Уже понад одинадцять років без спеціальної освіти, самотужки, шляхом численних спроб і помилок він зумів перетворити хобі на мистецтво. За словами майстра, в кожну ляльку він вкладає частинку своєї душі.
В інтерв’ю журналістці Вільногірськ IN.UA Олександр Махайдеров розповів про свій творчий шлях, натхнення та особливості виготовлення ляльок.
Шлях до творчості
— Ляльками я займаюся з 2014 року. Побачив в інтернеті капронову іграшку, тоді їх називали “попіки”, — згадує пан Олександр. — Подивився і подумав: “А чим я гірший? Хтось може — і я зможу”.
До того моменту чоловік навіть не мав досвіду роботи зі швейною машинкою. Придбав її, освоїв самотужки, трохи допомагала дружина. А далі — нескінченні експерименти: викрійки, невдалі спроби, пошук матеріалів.



— Спочатку результат був далекий від ідеалу — як кажуть, вийшов крокодил. Але я не здавався. Багато чого вивчав сам, шукав у коментарях до відео, аналізував, удосконалював. Навіть замінив дорогий трикотаж “Білий ангел’ на дешевший, але не менш якісний аналог.
Олександр не створює серійних виробів. Кожна його лялька — індивідуальна, не схожа на попередню. Єдине виключення — “україночки”, які замовляли на подарунки.



— Кожна лялька для мене — як дитина. Вони різні, мають власне обличчя, свою історію. Буває, що майже готова — а щось не йде. І стоїть кілька місяців, чекає свого моменту. А потім — хоп! — 10 хвилин, і завершено.
Згодом майстер зацікавився ґрунтованим текстилем — технологією, що робить тканину міцною, мов моноліт. Він постійно експериментує, пробує нові стилі та образи.
Його ляльки — це не лише вигадка. Часто вони мають конкретні прототипи або створені під впливом казок, побажань онука, або навіть творчих викликів.
— Якось побачив ляльку-капітана з підписом “Таку більше ніхто не зробить”. Це мене зачепило. Я зробив — і вийшло не гірше. Мені подобається творчий виклик, це була найскладніша робота.


Крім ляльок, Олександр шиє костюми для внука, створює декорації для дитячих свят, розмальовує стіни в освітніх закладах і працює з учнями у ліцеї.


Читайте також:
- Які дороги відремонтували у Вільногірську за останні 10 років: повний перелік вулиць та вартість робіт
- У Вільногірській громаді з’явиться шкільний автобус
Підписуйтесь