У Вільногірську під час гри помер футболіст Олександр Писаревський (ОНОВЛЕНО)

Наталія Москаленко 15:00, 11 Листопада 2024
Олександр Писаревський
Олександр Писаревський / фото Вільногірськ IN.UA.

Вихідними днями у Вільногірську під час мінітурніру з мініфутболу на честь пам’яті Олександра Сторожка сталася трагедія: один з учасників турніру, Олександр Писаревський, помер. Це сталося в спорткомплексі «Авангард», де змагалися команди «Титан» та «Сілко».

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Близькі Олександра розповіли, що він стояв поруч з футбольним полем, чекаючи на свій вихід. Раптом йому стало зле, і він впав. Першими до нього підбігли товариші по команді. Незважаючи на те, що швидка допомога була викликана негайно, медики не змогли врятувати спортсмена. Час трагедії — 13:08.

Близькі чоловіка розповіли, що він стояв поруч з футбольним полем і чекав свого виходу.

Олександр Писаревський був відомим гравцем і тренером, що багато років віддав розвитку футболу в регіоні. Він грав за команди села Водяне, керував клубом «Локомотив» у Верхівцевому, а останнім часом виступав за «Групу Здоров’я». Також Писаревський був активним членом федерації футболу Верхньодніпровщини.

Турнір був організований на честь Олександра Сторожка — відомого вільногірського футболіста, який також помер у цьому залі. 

«Саша завжди був закоханий у футбол. Він вийшов на поле з величезним натхненням і відданістю до гри. Саме тут, у цьому залі, обірвалося його життя» – поділилася емоційними словами про чоловіка дружина Людмила Фабрикантова. 

Спільнота футболістів Верхньодніпровщини та Федерація футболу висловили глибокі співчуття родині та близьким Олександра. 

У соцмережах продовжують лунати слова підтримки та пам’яті: 

«Вічна пам’ять, земля пухом тобі. Справжній чоловік, жив футболом», — написав Олександр Зінченко, а Андрій Люлюк додав: «Царство небесне! Дуже був гарною людиною!».

Завтра, о 12:00 його поховають у селі Водяне.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як отримати допомогу військовим, звільненим з полону, та їх рідним у Вільногірську: інструкція

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 17:00, 20 Листопада 2024
військові звільнені з полону у 2022 році / фото Служба безпеки України

Послуги надаються як у центрах реінтеграції чи закладах охорони здоров’я, так і після повернення до місця проживання. Родини звільнених отримують підтримку як під час полону їхніх рідних, так і після їх повернення.

Про це повідомляє Вільногірська міська рада.

Після отримання інформації про звільнення з полону Координаційний штаб протягом трьох днів повідомляє структурний підрозділ з питань соціального захисту населення та приймаючу громаду, щоб організувати надання соціальних послуг.

Які соціальні послуги може отримати людина, звільнена з полону, члени її сім’ї, члени сім’ї полоненого, який продовжує перебувати в полоні?

Які послуги доступні?

Після подачі заяви чи звернення уповноваженої особи, звільнена людина чи члени її сім’ї можуть отримати такі послуги:

  • Консультування;
  • Представництво інтересів;
  • Догляд вдома та натуральна допомога;
  • Соціальний супровід;
  • Соціальна адаптація;
  • Соціальна реабілітація;
  • Послуга паліативного догляду;
  • Транспортні послуги;
  • Фізичний супровід осіб з інвалідністю;
  • Переклад жестовою мовою;
  • Персональний асистент.

Усі послуги допоможуть адаптуватися та відновити життєві функції людини, яка звільнилася з полону. Соціальні послуги визначаються індивідуально до потреби кожної окремої людини чи родини.

військові звільнені з полону у 2022 році / фото Служба безпеки України

Військовополонені, цивільні особи, яких незаконно утримує агресор та члени їхніх родин мають право на додаткові виплати від держави:

  • Соціальна стипендія особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та їхнім дітям.
  • Пенсія у зв’язку з втратою годувальника непрацездатним членам родини зниклої безвісти за особливих обставин особи.

Крім тієї психологічної реабілітації, яку колишні полонені отримують в центрах реабілітації, існують безплатні номери соціальної підтримки:

  • 0 800 10 01 02 – Лінія Національної психологічної асоціації з 10:00 до 20:00 щодня;

Лінії «Блакитний птах» для тих, хто пережив полон, незаконні затримання та тортури, їхніх родин та членів сімей зниклих безвісти осіб:

  • 0 663 62 14 85 з питань соціальної підтримки та медичної допомоги, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00;
  • 0 950 16 26 22 психологічна допомога, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00;
  • 0 505 09 40 49 психологічна допомога, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00;
  • 0 509 37 53 70 юридична допомога, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00.

Більш детальну інформацію можна отримати  у «Єдиній приймальні» управління соціального захисту населення Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області за адресою: вул.Юрія Устенка, 29  м.Вільногірськ  або за телефоном: 066 11 63 476.

Читайте також:

Підписуйтесь

Соцзахист у Вільногірську запрошує ВПО на консультації щодо скасованих виплат

Наталія Москаленко 15:35, 20 Листопада 2024
Виплати
Виплати / фото Вільногірськ IN.UA.

У жовтні 2024 року деякі внутрішньо переміщені особи (ВПО), які проживають у Вільногірську, залишилися без державних виплат через вересневу верифікацію отримувачів соціальної допомоги. Для тих, хто зіткнувся з проблемами, Управління соціального захисту населення міста пропонує індивідуальні консультації. Як вирішити ситуацію та отримати необхідні виплати — читайте у матеріалі.

Читайте більше на Вільногірськ IN.UA.

Статистика ВПО у Вільногірську

Станом на 1 жовтня 2024 року у Вільногірській територіальній громаді перебувають 2705 внутрішньо переміщених осіб, які приїхали з початку повномасштабного вторгнення. Ці дані надало Управління соціального захисту населення Департаменту соціально-гуманітарної політики міськради на запит редакції Вільногірськ IN.UA.

Журналісти Вільногірськ IN.UA поспілкувалися з Вікторією, яка переїхала до Вільногірська з Луганщини разом із батьками у квітні 2022 року. Тоді вони оформили виплати для внутрішньо переміщених осіб, зокрема мамі жінки. Проблем із виплатами не виникало, адже щомісяця на рахунок надходили кошти в розмірі 3000 гривень. У вересні 2024 року її мамі, пані Аллі, продовжили виплати в рамках нових змін, але вже у жовтні кошти не надійшли.

“Я зверталась до Урядової «гарячої лінії» 15-45, щоб з’ясувати причину. Мені відповіли, що, можливо, документи не надійшли вчасно. Тому моя мама особисто відвідала управління соцзахисту і знову подала документи на виплати для ВПО. Вона має право отримувати ці кошти, адже є пенсіонеркою з інвалідністю”, — поділилася історією Вікторія.

Редакція Вільногірськ IN.UA звернулася до Управління соціального захисту населення Вільногірської міськради, де нам розповіли, що кожен випадок є індивідуальним. Для отримання консультації необхідно особисто звертатися до управління із документами, які засвідчують особу.

“Ми надаємо всю необхідну інформацію, але часто люди не хочуть нас чути. Тому важливо прийти та все обговорити”, — зазначила працівниця управління соцзахисту, яка відмовилася називати своє ім’я.

Таким чином, для тих, хто стикається з проблемами щодо припинення виплат, важливо звертатися до відповідних органів для отримання роз’яснень та консультацій.

Автоматичне продовження виплат та верифікація

З 1 вересня 2024 року Кабінет Міністрів України автоматично продовжив виплати допомоги на проживання ВПО на 6 місяців без необхідності подання додаткових заяв. Однак органи соціального захисту населення з осені 2024 року провели перевірку отримувачів допомоги на відповідність установленим критеріям.

Згідно з пунктом 13 Порядку надання такої допомоги, протягом місяця після автоматичного продовження виплат проводиться оцінка відповідності отримувачів установленим критеріям. У разі виявлення невідповідностей — майнових або інших критеріїв — виплати припиняються з наступного місяця.

Перевірка критеріїв

У рамках верифікації органи соціального захисту перевіряли кілька ключових аспектів:

  • Майнові критерії: наявність депозитів, власність на житло поза зоною бойових дій або тимчасової окупації, а також факти дорогих покупок.
  • Критерії автоматичного продовження виплат: наприклад, якщо непрацездатна особа стала працездатною.
  • Сімейні критерії: середньомісячний дохід родини, зайнятість чи підстави для незайнятості працездатних членів сім’ї, а також навчання дітей.

Індивідуальні критерії: середньомісячний дохід окремих ВПО.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як отримати допомогу військовим, звільненим з полону, та їх рідним у Вільногірську: інструкція

Послуги надаються як у центрах реінтеграції чи закладах охорони здоров’я, так і після повернення до місця проживання. Родини звільнених отримують підтримку як під час полону […]

17:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

Соцзахист у Вільногірську запрошує ВПО на консультації щодо скасованих виплат

У жовтні 2024 року деякі внутрішньо переміщені особи (ВПО), які проживають у Вільногірську, залишилися без державних виплат через вересневу верифікацію отримувачів соціальної допомоги. Для тих, […]

Нові житлові права для ВПО та реформування МСЕК: що ухвалила Верховна Рада

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що розширює житлові права для внутрішньо переміщених осіб. Документ передбачає створення бази нерухомості, придатної для проживання, а також можливість оренди невикористаних […]

14:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

Помста обернулась кримінальною відповідальністю та строком до 10 років

Слідчі Кам’янського відділення поліції повідомили про підозру 35-річній жінці, яка підпалила автомобіль свого знайомого. Таким чином вона намагалася помститися чоловікові після словесної суперечки, причини якої […]

Вільногірська міська рада інформує: що потрібно знати про африканську чуму свиней

В Україні триває боротьба з африканською чумою свиней, зокрема в сусідніх громадах. Вільногірська міська рада наголошує на важливих аспектах цього захворювання, щоб убезпечити місцеві господарства […]

11:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро