У Вільногірську планують створити нове комунальне підприємство централізованого водопостачання та водовідведення

Олександра Зоз 15:15, 15 Травня 2024
Водопостачання у Вільногірську
Водопостачання у Вільногірську: водонапірна вежа/ фото Вільногірська міська рада

Цех водопостачання філії Вільногірського гірничо-металургійного комбінату планують передати на баланс громади. Це пов’язано з приватизацією АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія».

Про це Вільногірськ IN.UA розповів міський голова Вільногірська Володимир Василенко.

Схема водопостачання у Вільногірську зазнає змін

Відповідно до листа керівництва АТ «ОГХК», влада Вільногірська розглядає питання щодо передачі майна цеху водопостачання філії «Вільногірський ГМК» у комунальну власність громади. 

«До нас надійшов лист від Об’єднаної гірничо-хімічної компанії, що планується приватизація АТ «ОГХК». Згідно з законодавством, об’єкти централізованого водопостачання та водовідведення не мають права знаходитися у приватній власності», — зазначає міський голова Вільногірська Володимир Василенко.

Наразі влада міста розглядає питання щодо передачі майнового цеху водопостачання у комунальну власність. Для цього, розпорядженням Василенка, створили робочу комісію. До неї увійшли представники філії ВГМК, органів місцевого самоврядування, комунального підприємства «Жилсервіс», депутати міської ради.

Комісія має проконтролювати наявність та стан обладнання, яке буде передаватися у власність громади. 

«Якщо обладнання у занедбаному стані, ми будемо вимагати у ВГМК привести його до належного стану перед тим, як приймати на баланс громади. Приватизація повинна відбутися у цьому році. В цей час ми повинні встигнути провести всі заходи пов’язані з передачею нам на баланс цього майна», — каже мер.

Надалі у Вільногірську планують створити нове комунальне підприємство міського водоканалу, яке буде займатися централізованим водопостачанням та водовідведенням. До роботи хочуть залучити фахівців, які наразі працюють у цеху водопостачання комбінату, а також працівників «Жилсервіс».

«Ми будемо розглядати можливість залишити колектив цеху водопостачання. Також у нашому КП «Жилсервіс» є фахівці, які працюють у цій галузі. З урахуванням цього будемо створювати нове комунальне підприємство», — зазначає Василенко.

Зміна системи водопостачання призведе й до зміни тарифів на воду та водовідведення, каже Володимир Василенко, проте вони мають бути економічно обґрунтованими та прийнятними для споживачів.

«На сьогодні тарифи вже давно не відповідають економічно обґрунтованим. Їх потрібно підвищувати, з урахуванням того, що зросла вартість практично всього з того року, коли ми прийняли цей тариф. А це було у 2017 році — для цеху водопостачання комбінату, у 2022 році — для КП «Жилсервіс». І мінімальна заробітна плата, і енергоносії, і паливно-мастильні матеріали, і всі матеріали, які потрібні для схеми водопостачання, реагенти — все піднялося і звісно необхідно підвищувати тариф. Яким він буде поки що важко сказати», — розповідає міський голова.

Читайте також:

Підписуйтесь

Понад 9 мільйонів витратили на підготовку до осінньо-зимового періоду у Вільногірську: куди спрямували кошти

Наталія Москаленко 17:56, 17 Жовтня 2024
Підготовка до осінньо-зимового періоду
Підготовка до осінньо-зимового періоду / фото getty images

Виконавчий комітет Вільногірської міської ради повідомляє про заходи, вжиті для підготовки до осінньо-зимового періоду. Чи все у нормі? Розгляньмо, що вже зроблено і які питання залишаються відкритими.

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Підготовка до осінньо-зимового періоду

Незабаром у бюджетних установах Вільногірська стартує опалювальний сезон. У цьому контексті пріоритетними є транспортабельні модульні котельні та котельні КП «Вільногірська центральна міська лікарня». Важливо, щоб підготовка проходила вчасно та ефективно, забезпечуючи комфортні умови для всіх мешканців.

Виконком міськради повідомив про проведення певних заходів: 

  • ревізія мережевих насосів котелень –  100%; 
  • профілактичне обслуговування котлів – 100%;
  • ревізія запірної арматури мереж теплопостачання та котелень виконано –  100%;
  • ревізія пускової апаратури мереж електропостачання котелень виконано –  100%;
  • ремонт каналізаційних систем котелень – 100%

На ці роботи витрачено 2 тисячі 716 гривень. Крім того, для медичних закладів виділено понад 187 тисяч гривень на перевірку та герметизацію інженерних вводів, а також на заміну ізоляції електромереж. Також було промито трубопроводи теплових мереж системи теплоспоживання та проведено ревізію водонагрівачів. На промивку систем опалення в закладах соціально-культурної сфери витрачено 106 тисяч 364 гривні.

На ремонтні роботи водопровідних мереж виділили 787 тисяч гривень. 

Найбільше виділили коштів на житловий фонд, а саме 5 мільйонів 532 тисячі 021 гривню на: 

  • ремонт 14 систем холодного водопостачання, виконано; 
  • заміна каналізаційних випусків багатоквартирних житлових будинків 5 шт., виконано;
  • заміна віконних блоків під’їздів багатоквартирних житлових будинків  – 17 під’їздів.

“Використано кошти по всім заходам –  9 329,285 тис. грн. Загальний відсоток виконання   по всім заходам – 100%”, – заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – начальник управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради Ростислав Варницький.

Чи є у Вільногірську пункти незламності на випадок повторних блекаутів? Невідомо! Ми звернемося до міської влади з цим питанням, а відповідь оприлюднимо в наступних матеріалах. Слідкуйте за оновленнями!

Читайте також:

Підписуйтесь

Готуйте гаманці: у Вільногірську на навчання в школі мистецтв чекає різке підвищення цін

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 16:17, 17 Жовтня 2024
Школа мистецтв імені Петра Шияна / фото Вільногірськ IN.UA

Вільногірська міська рада планує підвищити ціни на послуги школи мистецтв. Про це йдеться у проєкті рішень, хоча нові тарифи наразі не оголошені. Для роз’яснень звернулися до директорки музичної школи імені Петра Шияна, Тетяни Логінової.

Більше у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Згідно з проєктом рішення виконкому від 13 вересня, щомісячну плату за навчання здобувачів початкової мистецької освіти визначатиме директор закладу раз на рік за погодженням з виконавчим комітетом.

“У нас з 2019 року, 5 років поспіль, не змінювалась оплата зовсім. Ми як могли, тримали одну оплату. А з цього року підвищилася вона.”, – розповіла директорка музичної школи Тетяна Логінова.

Нові ціни на навчання

Таким чином ціна за навчання за відповідною спеціальністю становить:

  • Фортепiано, синтезатор 330 (було 200) гривень;
  • Народнi iнструменти (гiтара) 330 (було 200) гривень;
  • Сольний спiв (естрадний, академічний, народний) 330 (було 200) гривень;
  • Хореографiя (народний, класичний, сучасний, бальний танці) 330 (було 200) гривень;
  • Образотворче мистецтво 330 (було 200) гривень;
  • Щуховi дерев’янi iнструмешти (флейта, саксофон) 330 (було 190) гривень;
  • Народнi iнструменти (баян, акордеон) 330 (було 190) гривень;
  • Хоровий клас 330 (було 180) гривень;
  • Струнно-смичковi iнструменти (скрипка, вiолончель, контрабас) 330 (було 180) гривень;
  • Дyxoвi мiднi iнструменти (труба, тромбон, туба, валторна) 330 (було 170) гривень;
  • Дyxoвi ударнi iнструменти (тарiлки, барабан, ударна установка) 330 (було 170) гривень;
  • Театральне мистецтво 300 (було 170) гривень;
  • Народнi iнструменти (домра, балалайка, бандура) 300 (було 160) гривень.

За це рішення голосуватимуть найближчим часом на засіданні виконкому. Директорка музичної школи Тетяна Логінова не пояснила причин підвищення тарифів.

Читайте також:

Підписуйтесь

Понад 9 мільйонів витратили на підготовку до осінньо-зимового періоду у Вільногірську: куди спрямували кошти

Виконавчий комітет Вільногірської міської ради повідомляє про заходи, вжиті для підготовки до осінньо-зимового періоду. Чи все у нормі? Розгляньмо, що вже зроблено і які питання […]

Готуйте гаманці: у Вільногірську на навчання в школі мистецтв чекає різке підвищення цін

Вільногірська міська рада планує підвищити ціни на послуги школи мистецтв. Про це йдеться у проєкті рішень, хоча нові тарифи наразі не оголошені. Для роз’яснень звернулися […]

16:17, 17.10.2024 Бойцун Дмитро

Дніпровська міськрада повернула до комунальної власності дитячу бібліотеку, яку забрали шахрайським шляхом у 2012 році

Бібліотека для дітей, розташована на житловому масиві Тополя-1, була незаконно вибута в 2012 році, коли Бабушкінський районний суд міста Дніпропетровська визнав право власності на це […]

14:00, 17.10.2024 Бойцун Дмитро

Нові переможці програми «Власна справа»: підприємці отримають гранти на 110 млн грн

«Власна справа» — одна з найбільш затребуваних програм підтримки малого бізнесу. З моменту її запровадження Урядом в липні 2022 року її переможцями стали вже понад […]

12:30, 17.10.2024 Бойцун Дмитро

Майже половина українців отримує менше 100 доларів пенсії: яка ситуація у Дніпропетровській області

Станом на жовтень 2024 року в Україні проживає 10,34 мільйона пенсіонерів. Пенсія у 25% з яких складає близько 2 760 грн.  Про це йдеться в […]

11:00, 17.10.2024 Бойцун Дмитро