Цех водопостачання філії Вільногірського гірничо-металургійного комбінату планують передати на баланс громади. Це пов’язано з приватизацією АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія».
Про це Вільногірськ IN.UA розповів міський голова Вільногірська Володимир Василенко.
Схема водопостачання у Вільногірську зазнає змін
Відповідно до листа керівництва АТ «ОГХК», влада Вільногірська розглядає питання щодо передачі майна цеху водопостачання філії «Вільногірський ГМК» у комунальну власність громади.
«До нас надійшов лист від Об’єднаної гірничо-хімічної компанії, що планується приватизація АТ «ОГХК». Згідно з законодавством, об’єкти централізованого водопостачання та водовідведення не мають права знаходитися у приватній власності», — зазначає міський голова Вільногірська Володимир Василенко.
Наразі влада міста розглядає питання щодо передачі майнового цеху водопостачання у комунальну власність. Для цього, розпорядженням Василенка, створили робочу комісію. До неї увійшли представники філії ВГМК, органів місцевого самоврядування, комунального підприємства «Жилсервіс», депутати міської ради.
Комісія має проконтролювати наявність та стан обладнання, яке буде передаватися у власність громади.
«Якщо обладнання у занедбаному стані, ми будемо вимагати у ВГМК привести його до належного стану перед тим, як приймати на баланс громади. Приватизація повинна відбутися у цьому році. В цей час ми повинні встигнути провести всі заходи пов’язані з передачею нам на баланс цього майна», — каже мер.
Надалі у Вільногірську планують створити нове комунальне підприємство міського водоканалу, яке буде займатися централізованим водопостачанням та водовідведенням. До роботи хочуть залучити фахівців, які наразі працюють у цеху водопостачання комбінату, а також працівників «Жилсервіс».
«Ми будемо розглядати можливість залишити колектив цеху водопостачання. Також у нашому КП «Жилсервіс» є фахівці, які працюють у цій галузі. З урахуванням цього будемо створювати нове комунальне підприємство», — зазначає Василенко.
Зміна системи водопостачання призведе й до зміни тарифів на воду та водовідведення, каже Володимир Василенко, проте вони мають бути економічно обґрунтованими та прийнятними для споживачів.
«На сьогодні тарифи вже давно не відповідають економічно обґрунтованим. Їх потрібно підвищувати, з урахуванням того, що зросла вартість практично всього з того року, коли ми прийняли цей тариф. А це було у 2017 році — для цеху водопостачання комбінату, у 2022 році — для КП «Жилсервіс». І мінімальна заробітна плата, і енергоносії, і паливно-мастильні матеріали, і всі матеріали, які потрібні для схеми водопостачання, реагенти — все піднялося і звісно необхідно підвищувати тариф. Яким він буде поки що важко сказати», — розповідає міський голова.
Читайте також:
- На Дніпропетровщині планують створити кластерні полігони: один з них може бути поряд з Вільногірськом
- Вільногірськ купив БПЛА на два мільйони гривень: використання бюджету громади за перший квартал 2024 року
Підписуйтесь