Новини

У Вільногірську знову не змогли вирішити, хто буде косити траву

Анастасія Гришкова 11:30, 1 Травня 2025
Трава / фото, Вільноногірськ IN.UA

У Вільногірську вкотре не вдалося ухвалити рішення щодо організації покосу трави, на сесії міської ради, яка відбулася 29 квітня депутати обговорювали можливі варіанти:

– провести покіс за 1 мільйон 37 тисяч гривень силами комунального підприємства;

– укласти договір з фізичною особою-підприємцем, який запропонував виконати ці ж роботи за 600 тисяч гривень через відкриту тендерну процедуру.

Перед початком сесії Вільногірської міської ради секретар міськради Антон Боклаг виступив із промовою, у якій навів порівняльну характеристику між фізичною особою-підприємцем та комунальним підприємством.

У своєму зверненні він наголосив, що комунальне підприємство є власністю всієї громади, а не Івана Івановича — ( маючи на увазі директора КП “Жилкомсервіс” Івана Буряка прим. ред.).

Втім, попри промову Боклага, депутати так і не ухвалили рішення щодо спрямування коштів на покіс трави саме комунальному підприємству.

Покіс трави: пропозиції

Зокрема Віталій Федоренко, запропонував винести на голосування питання про включення ФОП Олександру Повстень як виконавця заходів цільової програми міста з утримання об’єктів благоустрою, зокрема в частині покосу трави, що дозволяло б почати роботи з покосу трави терміново.

Його пропозиція набрала необхідну кількість голосів, але в цілому рішення не прийняли.

Свою пропозицію озвучив і міський голова Вільногірська Володимир Василенко, за його словами залишилися невикористані кошти з підсипки алей і доріг у зимовий період, оскільки зима була теплою. Ці залишки перевищують суму в 600 000 гривень.

Пропонувалося спрямувати ці кошти комунальному підприємству для здійснення покосу вже зараз – без проведення тендеру, оскільки в цьому випадку, за слова міського голови не потрібно й рішення сесії.

Жодна з пропозицій не отримала необхідної кількості голосів депутатів. Відтак, питання благоустрою знову відкладено, а рішення щодо виконавця робіт залишається відкритим.

Водночас, як стало відомо редакції Вільногірськ IN.UA, підприємець Олександр Повстань з власної ініціативи розпочав косити траву у Вільногірську.

У коментарі журналістці Олександр Повстань повідомив, що виконує ці роботи за власні кошти та своєю технікою. За його словами, він вже скосив траву на території перед Палацом культури та спорту, а також уздовж центральної вулиці — від бульвару Миру до супермаркету “Варус”.

Нагадаємо, питання покосу трави у Вільногірську підіймалося й раніше.

Під час засідання постійної депутатської комісії, 25 березня, начальник УАКБ Ростислав Варницький запропонував додати 4,2 мільйона гривень фінансування до паспорта цільової програми “Утримання об’єктів благоустрою та житлово-комунального господарства Вільногірської міської територіальної громади” з них понад 1 мільйон гривень планували виділити на покіс трави.

Обговорення стосовно покосу трави

Згодом розгорнулася дискусія щодо фінансування покосу трави. Цьогоріч планують витратити понад мільйон гривень, хоча приватний підприємець готовий виконати роботи удвічі дешевше. 22 квітня на депутатській комісії не вдалося дійти згоди щодо розподілу коштів.

Вже 29 квітня на сесії Вільногірської міської ради депутати так і не змогли ухвалити рішення, хто саме виконуватиме покіс трави у Вільногірську.

Найближчим часом планується проведення позачергової сесії Вільногірської міської ради, заявив міський голова Володимир Василенко.

Читайте також:

Підписуйтесь

Коли садити полуницю навесні для врожаю

Анастасія Гришкова 15:30, 3 Травня 2025
Полуниця / ілюстративне фото, Rexels

З приходом весни тисячі українців вирушають на дачі й городи, аби розпочати новий сезон вирощування ягід, овочів і зелені. Як правильно обрати час для весняної посадки полуниці та що варто врахувати, щоб не тільки отримати перші ягоди вже цього року, а й закласти основу для багатого врожаю в майбутньому, читайте у матеріалі Вільногірськ IN.UA.

Коли садити

Висаджувати полуницю у відкритий ґрунт із середини квітня до середини травня. У південних регіонах роботи на грядках часто розпочинають раніше, а в північних — ближче до травня. Важливо, щоб температура повітря стабільно трималась вище +10 °C, а ґрунт прогрівся хоча б до +8 °C.

Правильне місце — половина успіху

Полуниця потребує сонця. Обирайте добре освітлену ділянку з легким або середнім за структурою ґрунтом. Уникайте низин, де може застоюватися волога. Надлишок води призводить до загнивання коренів і розвитку грибкових хвороб.

Ідеальні попередники для полуниці — часник, цибуля, бобові культури. Натомість після томатів, картоплі чи перцю її краще не садити, адже ці рослини мають спільні хвороби.

Технологія посадки

Саджанці перед висаджуванням потрібно ретельно оглянути: коріння має бути свіжим, а листя — зеленим і пружним. Бажано замочити розсаду на кілька годин у слабкому розчині марганцівки або біостимуляторі.

Висаджуйте кущі на відстані 25–30 см один від одного, а між рядами залишайте 50–60 см. Не заглиблюйте точку росту — вона має залишатися над поверхнею.

Після посадки грядки добре поливають, а ґрунт мульчують — соломою, хвоєю або агроволокном. Це зменшить випаровування вологи й захистить від бур’янів.

Догляд і перші результати

У перші тижні після посадки важливо стежити за вологістю ґрунту. Поливати краще вранці або ввечері, водою кімнатної температури.

Якщо весна суха — поливати слід щонайменше двічі на тиждень. Вже за кілька місяців на молодих кущах можуть з’явитися перші квіти. А за належного догляду — і перші ягоди.

Читайте також:

Підписуйтесь

Коли садити розсаду у відкритий ґрунт у 2025 році

Анастасія Гришкова 13:00, 3 Травня 2025
Розсада / ілюстративне фото, Rexels

З потеплінням українці деякі готуються до висаджування розсади у відкритий ґрунт. Але щоб отримати щедрий урожай, важливо не поспішати — дата висадки має значення.

Коли правильно садити розсаду у відкритий ґрунт читайте у матеріалі Вільногірськ IN.UA.

Кліматичні умови для розсади

Варто орієнтуватися не лише на календар, а й на температуру повітря та ґрунту. Ідеальний момент — коли нічні заморозки повністю минули, а ґрунт прогрівся щонайменше до +12°C.

Томати, перець, баклажани висаджують, коли денна температура стабільно тримається від +18°C, а ґрунт — не нижче +12°C.

Огірки, кабачки, гарбузи — ще більш вибагливі до тепла: для них оптимальна температура ґрунту — від +16°C.

Капусту можна висаджувати трохи раніше — вона витриваліша до прохолоди.

Також не варто садити розсаду в холодну землю — це може уповільнити ріст або взагалі погубити рослини. Краще зачекати кілька днів, ніж ризикувати всім майбутнім урожаєм.

Читайте також:

Підписуйтесь

Коли садити полуницю навесні для врожаю

З приходом весни тисячі українців вирушають на дачі й городи, аби розпочати новий сезон вирощування ягід, овочів і зелені. Як правильно обрати час для весняної […]

Коли садити розсаду у відкритий ґрунт у 2025 році

З потеплінням українці деякі готуються до висаджування розсади у відкритий ґрунт. Але щоб отримати щедрий урожай, важливо не поспішати — дата висадки має значення. Коли […]

Новини

Тариф на електроенергію для населення залишиться незмінним

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення продовжити дію “Положення про покладення спеціальних обов’язків (ПСО) на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів” до 31 жовтня […]

Встановлення батьківства після смерті батька: що варто знати та які документи потрібні

У випадках, коли чоловік помер або загинув, не перебуваючи у шлюбі з матір’ю дитини, встановлення його батьківства можливе лише через суд. Про це повідомляє Мінветеранів. […]

У Вільногірську витратять майже 800 тисяч гривень на облаштування укриття

У Вільногірську планують облаштування найпростішого укриття у будівлі Виконавчого комітету міської ради. Роботи виконуватиме підрядник. Переможцем стало ТОВ “Виробниче об’єднання “БудАльтернатива”. Про це йдеться у […]