Українці зможуть подати заяву до Міжнародного реєстру збитків за новими категоріями 

Марія Макарович 13:55, 24 Липня 2024
Українці можуть подати заяву у Міжнародний реєстр збитків
Українці можуть подати заяву у Міжнародний реєстр збитків/ фото УНН

З серпня 2024 року українці матимуть можливість подати заяву до Міжнародного реєстру збитків за 12 новими категоріями. Про це оголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 23 липня. Нові категорії включають можливість подачі заяв щодо загибелі людей, внутрішнього переміщення, пошкодження об’єктів критичної інфраструктури.

Про це повідомляє Кабінет Міністрів України.

Механізм подачі заяв буде цифровізований і доступний через застосунок Дія. Це забезпечить зручність і оперативність процесу. На цей час українці вже можуть подавати та подають заявки до Реєстру на компенсацію за пошкоджене та знищене житло. З серпня заяви можна буде подавати щодо загибелі людей, внутрішнього переміщення, пошкодження об’єктів критичної інфраструктури.

Нагадаємо, що з 2 квітня 2024 року Реєстр збитків відкрили для подання заяв за першою категорією – про пошкоджене або знищене житло фізичних осіб. 

Редакція Вільногірськ IN.UA вже писала, що Реєстр приймає заяви про такі типи житла:

  • приватний будинок;
  • квартиру;
  • дачний будинок;
  • садовий будинок;
  • інше житлове приміщення.

Читайте також:

Підписуйтесь

Право на які освітні пільги мають військовослужбовці

Анастасія Гришкова 11:00, 27 Червня 2025
військові / ілюстративне фото, ТрО “Північ”

Військовослужбовці, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та постраждалі внаслідок російської агресії мають право на освітні пільги.

Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

Освітні пільги

Держава гарантує їм повну оплату навчання, соціальні стипендії, пільгові кредити, безкоштовне користування підручниками та проживання в гуртожитках.

Як скористатися пільгами: перелік документів

Щоб отримати державну цільову підтримку, необхідно особисто подати заяву на ім’я керівника закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти із зазначенням виду підтримки.

До заяви слід додати копії відповідних документів, що підтверджують пільговий статус:

  • посвідчення учасника бойових дій;- посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності;
  • виписка з Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Читайте також:

З 1 липня в Україні запрацює нова базова соціальна допомога: що потрібно знати

Анастасія Гришкова 09:00, 27 Червня 2025
Українці можуть отримати нову соціальну допомогу / ілюстративне фото, Rexels

З 1 липня 2025 року в Україні стартує новий механізм соціальної підтримки. Базова соціальна допомога об’єднає кілька видів виплат в одну, а її мінімальний розмір становитиме 4500 гривень. Отримати виплату можна буде за спрощеною процедурою — одна заявка замість десятків довідок.

Про це йдеться у постанові Кабміну №371 від 25 березня 2025 року.

Хто може отримати допомогу

  • малозабезпечені сім’ї;
  • одинокі матері або батькам, які отримують допомогу на дітей;
  • багатодітні сім’ї;
  • сім’ї, які отримують тимчасову допомогу дітям через несплату аліментів або відсутність інформації про одного з батьків;
  • люди з інвалідністю;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Кому не надається допомога

Допомогу не призначатимуть, якщо у складі сім’ї є працездатні особи, які протягом останніх трьох місяців не працювали, не навчалися і не проходили службу. Відмовлять також сім’ям, які володіють другим автомобілем (віком до 15 років) або другою квартирою. Не зможуть отримати виплату й ті, хто має банківський вклад понад 100 тисяч гривень або здійснював фінансові операції на суму понад 100 тисяч гривень протягом року.

Читайте також:

Підписуйтесь

Право на які освітні пільги мають військовослужбовці

Військовослужбовці, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та постраждалі внаслідок російської агресії мають право на освітні пільги. Про це повідомляє Міністерство юстиції України. […]

З 1 липня в Україні запрацює нова базова соціальна допомога: що потрібно знати

З 1 липня 2025 року в Україні стартує новий механізм соціальної підтримки. Базова соціальна допомога об’єднає кілька видів виплат в одну, а її мінімальний розмір […]

У Вільногірську створюють клуби за інтересами

У Вільногірську започатковують простір, де кожен може поділитися своїм досвідом, знаннями та вміннями. Про це повідомляє Департамент соціально-гуманітарної політики. Клуби за інтересами Бажаючих поділитися власним […]

На внутрішніх переселенців чекають нові перевірки з 1 липня

З 1 липня 2025 року Міністерство фінансів щомісяця перевірятиме, чи перебувають внутрішньо переміщені особи (ВПО) за кордоном понад 90 днів поспіль. Якщо це підтвердиться, їхній […]

Документи з ТОТ не діють: як українцям підтвердити народження дитини або шлюб

Українці, які виїжджають із тимчасово окупованих територій, часто зіштовхуються з проблемами, пов’язаними з документами, виданими окупаційною владою. Як пояснює Міністерство юстиції, такі документи в Україні […]