
У період воєнного стану військовослужбовці не завжди мають змогу звернутися до нотаріуса для оформлення важливих документів. Однак законодавство передбачає спрощену процедуру — посвідчення правочинів командуванням.
Про це повідомляє Міністерство юстиції України.
Як зазначили у відомстві, згідно з чинним законодавством, у місцях дислокації військових частин, де відсутній нотаріус або орган, уповноважений вчиняти нотаріальні дії, заповіти та довіреності можуть бути посвідчені командирами (начальниками) військових частин, з’єднань, установ або закладів.
Такі документи юридично прирівнюються до нотаріально посвідчених. Важливо, щоб посвідчення відбувалося у місці, яке гарантує збереження нотаріальної таємниці.
Як оформити заповіт та довіреність
Заповіт
Заповіт складається письмово, із зазначенням місця, часу та дати складення та місця народження заповідача. Для цього потрібна присутність не менше 2 свідків.
Підписує заповідач власноручно або, у разі фізичних вад, — інша особа у присутності заповідача та свідків. Не допускаться вчинення заповіту через представника.
Довіреність
Довіреність має містити місце, дату підписання, повні дані обох сторін, строк дії. Підписує довіритель в присутності посадової особи, яка посвідчує довіреність. У разі фізичних вад, підписує інша особа, відомості про яку зазначаються у посвідчувальному написі.
Читайте також:
- Меморіал захисникам: у Вільногірську вирішують, де його встановити
- У Вільногірську прощання з військовими супроводжує священик Московського патріархату. Чому так — пояснює міський голова
Підписуйтесь